Skocz do zawartości
Michalmeer

Pierwsza dawka nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BARABUS    6

dziś udało się wylać na 7,5ha RSM32 w dawce 200l/ha ( 84N ) , generalnie nie było tak źle ale były miejsca że Zetor Proxima 7441 (72KM) nie mógł uciągnąć opryskiwacza który to wcinał się w ziemię ... chyba będzie trzeba podczepić Fendta bo szkoda go męczyć... ledwo idzie

U nas na Podlasiu jeszcze leży śnieg, zapowiadają deszcze, pola bez melioracji więc wysiew nawozów przed świętami był prawdopodobnie dobrym posunięciem. Szkoda że nie na wszystkie zboża.

Tomek90    191

Gdzie dokładniej bo u mnie okolice Bielska Podlaskiego na rapsie śniegu praktycznie zero woda tylko się leje, na zbożach jest jeszcze troche.

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomek90    191

Niby nie daleko, ale u sąsiada 10km od mego rapsu, jego z rana był zasypany prawie cały jeszcze.

pawel885    376

Ja siałem na początku marca i chyba dobrze zrobiłem , dziś wjechałem na pole to ledwo wyjechalem, ziemia "napita" do tego sporo śniegu jeszcze i nadają opady - kto nie posiał w mojej okolicy podejrzewam że nie wjedzie do maja

damian40000    85

rozsiałem we wtorek 9 kwietnia 150kg saletry na pszenżyto. Nikt w okolicy nie siał chyba zrezygnowali z pierwszej dawki azotu. Od wczoraj pada deszcz.

Adrenalina    10

Panowie u wszystkich pszenica taka ruda jest?? z góry listki takie troszku przymarznięte.Ale mysle ze sie szybko zazieleni:)

d4r4s    3

Moja zielona i coraz zieleńsza się robi gdzie nie gdzieś trochę z góry listki przebarwione.

PeterG14    114

Chciałem dziś siać ale nici bo pada, trzeba będzie jutro. Po niedzieli sypnę mocznikiem na pszenżyto i jęczmień.

Runder    8

Ja już gnój pod owies i pszenice wywiozłem dałem grubo to może mimo sporego opóznienia wyda ładny plon. Posiałem też saletrzak po pszenzycie i życie w wiekszości przechowały się dobrze teraz tylko zaorac gfnój siew i po robocie ;) później jeszcze mocznik dolistnie.

jarek33    3

Panowie czy są jakieś przeciwskazania aby na bardzo wilgotno ziemie(pod pszenice ,pszenżyto)rozsiać pierwszo dawke azotu.Czy może wstrzymać sie jeszcze?

Runder    8

U mnie było jeszcze mokro ale rozsiałem ciągnik o dziwo bardzo się nie kopał spokojnie dało rade przejechać gorzej było z gnojem ale chce juz jak najszybciej zasiać może nawet uda się coś w sobotę ;)Wszyscy tak piszecie o nawozach a gnoju nie wywoziliście jeszcze pod jare zboża kiedy planujecie ?

Edytowano przez Runder

jaco25    262

W poniedziałek rozsiany saletrosan pod rzepak w dawce 300kg/ha w środę rozsiany salmag pod jęczmień ozimy w dawce 200kg/ha. Dzisiaj posiane 200kg/ha saletry 34 rozsianę na 8ha, pozostałe 6ha muszą troszkę poczekać aż lepiej obeschnie i by było na tyle :)

akacja    90

@ Runder.Dlaczego nie wywozisz tego swojego obornika na jesień z myślą o zbożach jarych.

Rolnik1973    1249

A zimą to co nie sr**dają? Ja mam na tydzień wożenia, ale woda stoi, a teraz leje i trzeba czekać na upały.

Rolnik1973    1249

U mnie od zawsze. Najgorsza ta wilgoć na wiosne bo w pole ciężko wejść, więc to nie problem. <1000> PYKŁO...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się