Skocz do zawartości
Michalmeer

Pierwsza dawka nawozu

Polecane posty

PABLO555    12

Cały azot napewno nie przepadł myslę że poprostu nerwy ludziom puszczają ,robi się coraz póżniej pola mokre temp niska wegetacja niemoże wystartować na dobre ! W cześniej byłem tez optymistą i myślałem ze natura nadrobi opóznienie ,ale zaczyna się robić nieciekawie.

Brytan    1

Panowie,chciałem zapytać czy mieszał ktoś na pierwszą dawkę saletrzak z saletrą na pszenicę ozimą?

Michalmeer    366

U mnie zostało i jakoś nie stresuje sie ze na pole wjechac nie idzie .. dobrze zrobiłem ze posiałem w marcu

Wiadomość z agroFakt.pl

jarooo3013    1

Przymieszalem na jeden kawalek,bo nawet byla troszke bladawa pszenica(0.70a) ale bardziej dla proby. Rozsiew dokladnie miesiac i kilka dni temu,gdy zapowiadala sie juz wiosna. Nastepnego dnia przyszly sniezyce. Trudno powiedziec jaki efekt bo jeszcze pod sniegiem,ale powoli odkrywa sie i widac roslinki zielensze sa niz wczesniej . Wydaje sie ze tego roku bylo najlepszym rozwiazaniem taki mixs ,ale niestety nie przewidzimy syt.pogod.

pasio    1

Kto wysiał saletrę w marcu ten wygrał, coś teraz ucichli wielcy przeciwnicy siania wcześnie azotu :D. Wegetacja ruszyła, a Wy na pole nie możecie wjechać i już tracicie na plonie. Pozdrawiam

pasiu66    17

Panowie,chciałem zapytać czy mieszał ktoś na pierwszą dawkę saletrzak z saletrą na pszenicę ozimą?

Tak, ja mieszałem.

Max83Max83    2

Kto wysiał saletrę w marcu ten wygrał, coś teraz ucichli wielcy przeciwnicy siania wcześnie azotu :D. Wegetacja ruszyła, a Wy na pole nie możecie wjechać i już tracicie na plonie. Pozdrawiam

Na pewno nie wygrał. Wegetacja dopiero ruszy teraz na dniach. Z saletry wysianej początkiem marca za wiele nie zostanie, jak nie wierzysz to nie siej teraz poprawki i poczekaj na druga dawkę w fazie strzel.w źdźbło. Ja posiałem wczoraj , o 5 rano było -3 i dało rade. Śniegu gdzie nie gdzie placki były, dziś już nie ma śladu po śniegu. kujawsko-pomorskie

Cihu    123

ucichli bo nawóz sieją :)

U nas ten powrót zimy trochę pomęczył pszenżyto BORWO i jeczmień ozimy. Wcześniej wyglądało lepiej.

Cihu    123

a co do siania nawozów to u nas śnieg na polach leży plackami. Nikt nie sieje bo nie ma takich kawałków, żeby w całości bez śniegu były. W dodatku od dzisiaj brak mrozów zapowiadają, więc z nawozem trafi jeszcze poczekać.

Żyto pomimo śniegów (kto chce niech nie wierzy) sporo urosło. Widać to szczególnie po miejscach, gdzie żerowały sarny.

JANCZAK1176    39

Ja dzisiaj poszyłem na pole zobaczyć żyto ,na który był siany nawóz saletrzak w marcu pole równe , po zginięciu śniegu zobaczyłem nawóz na polu granulki trochę rozpuszczone .Mi wydaje się ze wartość nawozu została na polu.

Edytowano przez JANCZAK1176

knoro21    8

w mojej sytuacji z perspektywy czasu bylo najlepszym rozwiazaniem rozsianiem saletrzaku na wszystkie zoboza. Śnieg schodzi warstwa dolmitu została rozpuszczona teraz azot sie wchlonie i bedzie jak znalazł dla roślin. Pisze tak dlatego ponieważ w pole nie wiem kiedy wjade 10-15 cm sniegu na polu stopi sie na dniach ale potem nie zapowiadaja przymrozkow nie wiem iedy wjade w pole. Tym ktorzy posiali w marcu a teraz nie moga wjechac udalo sie tym ktorzy teraz moga wjechac a nie posiali nawozu w marcu gratuluje dobrego wyboru. Mimo wszystko siew nawozu a poczatku marca przy zapowiadanych wtedy pogodach byl dla mnie nieco chorym pomysłem.

ja powiem szczerze że żaluje że nie posiałem w marcu nawozu. śniegu niewiele, zboze zielone a na wjazd z pierwszą dawką jeszcze kilka dni- szlak bierze ;[

EdwardC360    18

Tam gdzie sie nie da wjechać na pola pozostaje tylko jak za dawnych czasów, miska i ręcznie siać... gorzje ejdnak jak ktoś ma do siania np. 300 ha

jarooo3013    1

Koledzy a ja mam jeden taki malutki kawalatek pszenicy ozm. tak okolo 5ha i moze dopiero gdzie pod koniec kwietnia dojade bo dojazd jest wawoziasty i sniegu naje..bane i w dodatku pod lasem ;[ i powiedzcie jak by to nawozenie ugryzc zeby byl wilk syty i owca cala ^^ Bo z pierwsza dawka to juz raczej marzenie. E wiem zakupie helikoptera :) Zapodajcie jakie propozycjie jak jej pozniej nadrobic te spoznione potrzeby amu amu.

akacja    90

Widze u panów dalej panika.Zwróćcie uwage jak wyglądają zboża zasilone dawka nawozu na poczatku marca i na tej podstawie wyciągajcie wnioski odnośnie trafności jej zastosowania i strat wynikających z formy azotanowej i jej wypłukania.Ale pod kątem skróconego okresu wegetacji i możliwości obecnego wjazdu na pole.

Jaki sens mieszania saletry z saletrzakiem?To ta sama forma.

goodkat    1

@akacja widze, ze nalezysz do grona 'ludzi, ktorzy 1wsza dawke maja za soba' ;) ja rowniez. Mam pytanie do Ciebie odnosnie 2giej dawki, czekasz do strzelania w źdzblo czy bedziesz przyspieszal 2ga dawke?

knoro21    8

Widze u panów dalej panika.Zwróćcie uwage jak wyglądają zboża zasilone dawka nawozu na poczatku marca i na tej podstawie wyciągajcie wnioski odnośnie trafności jej zastosowania i strat wynikających z formy azotanowej i jej wypłukania.Ale pod kątem skróconego okresu wegetacji i możliwości obecnego wjazdu na pole.

Jaki sens mieszania saletry z saletrzakiem?To ta sama forma.

A no taki że saletrzak potrzebuje do rozłożenia wiecej wody i dziala z opóźnieniem w porównaniu do saletry. Sam sie zastanawiam czy nie zastosowac na pszenzyto jedenej dawki tj 200 kg saletry i 100 saletrzaku.

Runder    8

z ciekawosci zapytam was czy ktoś z was mieszał albo słyszał że ktos miesza saletrzak z mocznikiem ?

akacja    90

A no taki że saletrzak potrzebuje do rozłożenia wiecej wody i dziala z opóźnieniem w porównaniu do saletry. Sam sie zastanawiam czy nie zastosowac na pszenzyto jedenej dawki tj 200 kg saletry i 100 saletrzaku.

Dlatego bardziej nadaje się przedsiewnie niż pogłównie.Zastanowiłbym się nad stwierdzeniem iż działa dłużej,czy też potrzebuje więcej wody.Jeżeli oceniamy działanie tego nawozu wizualnie to to co nam się wydaje iż się nie rozpuścił itd to pozostałośc wypełniacza-wapń,magnez,a nie azot zawarty w nawozie.

Ja u siebie wczoraj dorzucilem 150 kg saletry na pszenice

andrzej224    19

u nas wcześniej niż koło 20 kwietnia się nie ruszy. jeszcze śnieg leży na polach.. zanim to obeschnie to jeszcze trochę upłynie.

Edytowano przez andrzej224

losktos    118

z ciekawosci zapytam was czy ktoś z was mieszał albo słyszał że ktos miesza saletrzak z mocznikiem ?

z takiego mieszania wychodzi woda w rozsiewaczu :P

zorzyk2    50

Z saletrzakiem da się wymieszać i posiać, z saletrą już trzeba mocno się śpieszyć bo jest mokro,tak jak kolega wyżej napisał.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się