Polecane posty

slawek2209    161

Miałem na myśli dokładnosc wysiewu recznie.Nie mowie ze to wstyd ale maszyna raczej dokładniej wysieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104
Napisano (edytowany)

Nawóz ręcznie ok ale zależy jaka ilość i ile ha B)

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Jak ktoś nie może wjechać to rozumiem takie praktyki ale jak u mnie ludzie wysiewają koło granicy bo się boją, że sąsiadowi poleci to już przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Z dokładnością to bym się zastanawiał. Sialiśmy ręcznie na 10ha pszenicy i teraz przy drugiej dawce (mało co się nie zakopałem, w jednym miejscu jeszcze woda zalega) widziałem dokładnie gdzie nawóz nie dotarł. Mimo tego, była to bardzo dobra decyzja, - ciągnikiem na pewno bym się zakopał, miejscami zapadały nam się nogo po kostki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja co roku musze miejscami gdzie nie dojade recznie rzucac i nie narzekam troche sie czlowiek pomeczy ale zyska ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Co myślicie o wysiewie saletry na mokre rośliny? Może spowodować poparzenia? Duże ryzyko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Nie siej saletry ani innych azotowych pogłównie na rośliny jak są mokre.Poparzysz je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

poparzy jak cholera jeszcze w tych fazach to zabojstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

W tamtym sezonie sypałem saletrę tuż po deszczu na żyto nic się mu nie stało.ale to moze tylko dlatego że zaraz po siewie zaczeło znów lać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

ja w tym roku kończyłem siać i akurat sie rozpadało, nic sie nie stało- ale deszcz padal jeszcze długo więc może dlatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Jeżeli deszcz spłucze to nic się nie dzieje,ale jak przyklei się do mokrego lub wpadnie w zagłębienie liścia przy źdźble to wysokie stężenie pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zboża nie da się spalić nawozem jak jest mokre. Z rzepakiem nie jestem pewny ale chyba nie można bo można spalić.

 

Zawsze jak dajesz dawki nawozu wieczorem jak jest wiosna to jest rosa i nic sie ze zbożem nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

Zgadzam się z kolegą. Buraki po pali na pewno i rzepak chyba tez ale na zboze to nie szkodzi bo sam często rzucam saletrę wcześnie rano jak jest rosa i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Teraz bede dokarmial pszenice mocznikiem z opryskiwacza bo jest troche rzadka wysiałem około 200 kg na ha ... no moze tez odmiana wysłużona ... jakie steżenie jest ok w tym rostworze dodam ze pojdzie z tym jeszcze medax top w dawce 0,8 l na ha w pszenicy pszenżycie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

W obecnych czas nic to zborze niema naturalnego tylko opryski, nawozy rózne środki od grzybów i niewiadomo czego jeszcze :D


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Ile ton dasz radę wyciągnąć naturalnie na gnoju bez nawozów sztucznych i oprysków?

 

Teraz dokarmianie dolistne przecież nie dokrzewi pszenicy, jak dałeś dobrą pierwszą i drugą dawkę N to nie wiem czy jest potrzeba dokarmiania dolistnego. W tej fazie jaka jest u mnie to 6-8% mocznika ale dla bezpieczeństwa dałbym 6%. Żeby lepiej przyswajała N i "przerabiała" daj siarczan Mg i mikro, zresztą to zależy co już dawałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Kolego ja na samej gnojowicy bez nawozu osiągam 5-7 ton na 4a i b .Daje tylko oprysk na chwasty i raz na Grzyba a i Antywylegacz i to sa moje koszty. Przed orka gnojowica i później na wiosne daje w ścieżki również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

no to ładnie. A ile lejesz gnojowicy? Słomę zbierasz czy przyorujesz? Niestety nie mam takich możliwości, moje pole od 20 lat nie widziało obornika czy gnojowicy. Jedyne co mogę zrobić to poplony gdzie tylko się da, wszystkie resztki pożniwne wracają do gleby, płodozmian rozbudowany o strączkowe, nie sieje pszenicy po zbożu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

no to ładnie. A ile lejesz gnojowicy? Słomę zbierasz czy przyorujesz? Niestety nie mam takich możliwości, moje pole od 20 lat nie widziało obornika czy gnojowicy. Jedyne co mogę zrobić to poplony gdzie tylko się da, wszystkie resztki pożniwne wracają do gleby, płodozmian rozbudowany o strączkowe, nie sieje pszenicy po zbożu

 

Kolego daje 40 tys przed orka i 50 tys na wiosne:) słome zostawiam na polu zawsze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Czyli ile NPK wprowadzasz? Nie znam na pamięć zawartości składników w nawozach organicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Sypcie tej cheimi ile chcecie pryskajcie nie raz a 4 razy i trujcie się nawzajem !


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

już kiedyś zapytałem jakie plony osiągasz i nie pamiętam odpowiedzi. Czy mógłbyś przypomnieć?

nie dążę do jak największych plonów. Jestem zadowolony jak pszenica po łubinie da 6t oczywiście 150kg saletry i 100kg mocznika na to idzie. Do tego odpowiednia ilość PK. Muszę dawać odżywki bo skąd wezmę mikroelementy? Nie chcę tu nikogo urazić ale smród i muchy mnie nie interesują. A jak widzę to okoliczni hodowcy są uwiązani w oborach razem ze zwierzętami. Zresztą co nafikam z 7hektarami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kar0711
      Witam. Doradźcie jak konserwować rozsiewacz nawozu po sezonie. :unsure:
    • Przez kaszelan91
      Witam, czy spotkał się już ktoś z was z ostrzeżeniem ,,Nieprawidłowe działanie przekładni,, na sterowniku siewnika? Cały czas mi to pika w wnerwia przy pracy. Jaka może być tego przyczyna? Druga sprawa, zapewne połączona z tą pierwszą, Czy ma ktoś z was siewnik Bomet? Mamy nowy niedawno zakupiony i jest problem z ustawieniem prawidłowej dawki wysiewu, ustawione przełożenie na wysiew 206kga w  rzeczywistości wychodzi prawie 400kg. Trzeba sobie samemu dopasowywać metodą prób i błędów, praktycznie jest ustawione na zupełne minimum. Podziałka na przekładni w ogóle nie ma racji bytu, gdyby się nią kierować to siewu zabraknie w połowie pola... Czy ktoś się już spotkał z taką usterką? może jest jakaś rzecz o której zapominam przy ustawianiu przekładni? Robiąc według instrukcji wychodzi zupełna fikcja. pzdr.
    • Przez emtezecik
      Witam różnice w bloku silnika skrzynia biegów tłoki są wiadome . Oddałem pompę wtryskowe do regeneracji do cenionego zakładu, pomiar pyta jaka dać dawkę paliwa. Chciałbym dawkę z MTZ 1025 gdyż silnik jest ten sam mam TS wiec wzmocniony jest proszę podajcie różnice między MTZ 82 TS a 1025 może kolega Seweryn coś podpowie . Pozdrawiam
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez hydroplast
      Witam
       
      Mam problem z moim rozsiewaczem nawozów Sulky DPX EXPERT.
       
      Od jakiegoś czasu nie działa mi waga.
       
      Pokazuje mi tylko na komputerze komunikat " hopper empty" skrzynia pusta.
       
      Waga cały czas pokazuje 0,000kg.
       
      Czy ma ktoś jakiś pomysł, oczywiście rozebrałem skrzynkę elektryczną i żadnej wilgoci nie było w środku.
       
      Załączam zdjęcia.
       
      Czy wie ktoś jaki jest pin do komputera Sulky vision wpb . W komputerze jest opcja sprawdzania czujników itp. Ale chronione jest to 4 cyfrowym pinem.







×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj