Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Vril    1

Dzięki :) W sumie siarka też bardzo ważny pierwiastek

 

5 kg czy 8 kg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Dwaka siarczanu jest do 10 kg na ha na zboża to 8 spokojnie moze iść


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pantera    198

michalmerr u mnie siarczanu w jednym oprysku na ha idzie nawet 15kg imoge stwierdzic tylko pozytywne tego efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Do 15 kg to jest na rzepak ... nie wiem nie probowalem takiej dawki na raz bo pryskam 2 czasem 3 razy po 8 kg


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Wydaje mi się że tu nie chodzi o ilość kg na ha tylko o stężenie nawozu w wodzie, bo za duże może przypalić. Osobiście daje 300l cieczy roboczej na hektar a stężenie siedmiowodnego siarczanu Mg 5%. Wychodzi 15kg/ha. I jeszcze czy zależy czy siedmiowodny czy jednowodny. Moja pszenica dostała już 3takie dawki a dodatkowo kizeryt , magnezu bardzo mało :blush: . 300l to trochę dużo wody ale starałem się znaleźć jakiś kompromis żeby również skutecznie dokarmiać dolistnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

można łączyć siarczan + capalo + medax top w jednym zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Można.Kolejność taka jaką podałeś.

Siarczan magnezu siedmiowodny max 5%,mozna pryskać np 400l/ha wówczas wyjdzie 20kg.Nie jest powiedziane że na rzepak 10kg a na zboża np 8kg,decyduje stężenie cieczy.Ale jest nawozenie dodatkowe siarka i magnezem stosowane w nie sprzyjajacych warunkach suszy np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Czyli na 200 litrów też można dać 5 % stężenie siarczanu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

CZy Tarnogran według was jest dobry na żyto ? W jakiej dawce ?


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

Ja dziś rozsiałem 2 dawkę N na pszenice trochę za pozno ale wcześniej nie dało się wjechac 150 kg na ha i opryskałem antywylegaczem z fungicydem, koło soboty pojedzie sie odżywka,mocznikiem i siarczanem i mam pytanie czy można taką mieszanka opryskać jęczmień jary w wazie 1 ,2 liści nie przypali go?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

nie znam sam się na fazach ale jedna ma około 25cm a druga około 40,a jak wiadomo za nim mocznik zacznie działac to troche zejdzie, dobrze chociaż że jest po dobrych przedplonach (bobik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

no to nie za późno ;)

 

 

 

Ja czekam na deszcz zeby dac druga dawkę, nie wyślę przecież tej saletry do nieba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianone    0

Też mam problem z żółtą pszenicą na słabszych stanowiskach. Wysiałem 15 kwietnia po 250 saletry 34, 2 maja dosiałem po 100 kg CAN-u dziś dałem jeszcze po jakieś 70 kg saletrosanu ale tak gdzie troszke lżejsza ziemia pszenica żółta jak cholera nie rośnie mała sie zrobiła a na dobrej ziemi to już w kolano. Chyba pojadę dolistnie teraz siarczanem magnezu jak myślicie pomoże coś. Nie za późno jeszcze? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

po 250kg saletry dałeś jakieś mikro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

A przez te ciągłe burze i przelotne opady w ostatnich dniach czasami też nie musieliście sobie posiać nawozów ręcznie ? Ja musiałem bo inaczej zalgnąłbym na 100% Są plusy lepsza kontrola ile się wysiewa i lepsza dokładność :)


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

A co sianie nawozu ręcznie jak nie można wjechać to jakiś wstyd ?


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja w tym roku też sporo posiałem nawozu recznie i wcale żadnego wstydu tu nie widze, aktualnie idzie 2 dawka na pszenice


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kar0711
      Witam. Doradźcie jak konserwować rozsiewacz nawozu po sezonie. :unsure:
    • Przez kaszelan91
      Witam, czy spotkał się już ktoś z was z ostrzeżeniem ,,Nieprawidłowe działanie przekładni,, na sterowniku siewnika? Cały czas mi to pika w wnerwia przy pracy. Jaka może być tego przyczyna? Druga sprawa, zapewne połączona z tą pierwszą, Czy ma ktoś z was siewnik Bomet? Mamy nowy niedawno zakupiony i jest problem z ustawieniem prawidłowej dawki wysiewu, ustawione przełożenie na wysiew 206kga w  rzeczywistości wychodzi prawie 400kg. Trzeba sobie samemu dopasowywać metodą prób i błędów, praktycznie jest ustawione na zupełne minimum. Podziałka na przekładni w ogóle nie ma racji bytu, gdyby się nią kierować to siewu zabraknie w połowie pola... Czy ktoś się już spotkał z taką usterką? może jest jakaś rzecz o której zapominam przy ustawianiu przekładni? Robiąc według instrukcji wychodzi zupełna fikcja. pzdr.
    • Przez emtezecik
      Witam różnice w bloku silnika skrzynia biegów tłoki są wiadome . Oddałem pompę wtryskowe do regeneracji do cenionego zakładu, pomiar pyta jaka dać dawkę paliwa. Chciałbym dawkę z MTZ 1025 gdyż silnik jest ten sam mam TS wiec wzmocniony jest proszę podajcie różnice między MTZ 82 TS a 1025 może kolega Seweryn coś podpowie . Pozdrawiam
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez hydroplast
      Witam
       
      Mam problem z moim rozsiewaczem nawozów Sulky DPX EXPERT.
       
      Od jakiegoś czasu nie działa mi waga.
       
      Pokazuje mi tylko na komputerze komunikat " hopper empty" skrzynia pusta.
       
      Waga cały czas pokazuje 0,000kg.
       
      Czy ma ktoś jakiś pomysł, oczywiście rozebrałem skrzynkę elektryczną i żadnej wilgoci nie było w środku.
       
      Załączam zdjęcia.
       
      Czy wie ktoś jaki jest pin do komputera Sulky vision wpb . W komputerze jest opcja sprawdzania czujników itp. Ale chronione jest to 4 cyfrowym pinem.







×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj