Polecane posty

gwozd    104

Na pierwszą dawkę dostała 160kg saletry ale 4dni później razem z mikro+Mg około 30kg mocznika dolistnie. Na razie wstrzymam się do poniedziałku. W polu zaczyna robić się sucho, tzn widać suchą ziemię w pszenicy. Jeżeli w sobotę - niedzielę nie będzie tego deszczu to raczej dużo N ucieknie z mocznika. A jeżeli spadnie deszcz to dam nawóz na wilgotną ziemię a dodatkowo we wtorek może coś spaść. Tak to sobie kombinuje.

Nie mogę dać nawozu jak już wyjdzie kolanko bo rozsiewacz nie dorzuca i muszę jeździć gęściej jak ścieżki opryskiwacza. Dlatego daje mocznik a nie saletrę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tomek73 lejesz wężami II dawkę czy jeszcze na kołpakach?

Pszenica jeszcze przeważnie kolanka nie ma i kołpakami leje, a dokładnie dyszami z Albuza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

U mnie wczoraj 200 kg saletra z yarej,za tydzień 100 kg mocznika i na klosik w zależności od warunków.Pszenica nadrabia zaleglości wegetacyjne.Tomek jak z dokrzewianiem modusem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dokrzewiałem modusem, ale jest problem, bo ta wiosna jest specyficzna i specjalnych różnic nie widać, ale jest dużo ciemniejsza niż te nie dokrzewiane. Ogólnie pszenica dopiero teraz mi się zebrała po wiośnie. RSM w tym tygodniu zaczął działać.

Poczekam jeszcze trochę i zobaczymy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

U mnie prace zakończone, szybciej niż przy wczesnych wiosnach i średniej wieloletniej. Pszenżyto jare już zielenieje zdaleka, jęczmień j zaczyna zielenieć. Nawóz rozsypany. Teraz pora paść brzucha. Do żniw wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Nie za wcześnie zasiałeś,o ile mnie pamięć nie myli wyznawałeś terminy typu 15 maj.Bez urazy Rolnik,a jak przymrozki zetną :P.No chyba że na oborniku to grzeje od spodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

akacja dobrze mówi przy normalnej zimie wchodzisz dopiero w maju, a tu przy takiej wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Bo nie było wiosny, tylko odrazu lato, ziemia nie była zmarznięta woda wsiąkła, nic deszczu nie było i git. A zawsze to wiosna zimna deszcz co raz. Teraz jak mało kiedy gorąco parę dni było i wyschło. Oby co rok takie zimy i wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Chyba źle zrobiłem że w piątek nie posiałem mocznika. Od wczoraj wieczora pada spokojny deszczyk z małymi przerwami. Jeszcze trochę to jutro nie wjadę w pole. Ale deszcz potrzebny, w końcu kizeryt się rozpuścił. Zasiewom wiosennym też bardzo dobrze zrobiło bo rosną w oczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Z moich notatek. Tylko nie pamiętam skąd to mam.

Stężenie wodnego roztworu mocznika w dolistnym dokarmianiu zbóż

-początek krzewienia 18-20%

-koniec krzewienia 16-18%

-początek strzelania w źdźbło 10-12%

-koniec strzelania w źdźbło 6-8%

-kłoszenie 5-6%

-kwitnienie - nie dokarmiać!

-dojrzałość mleczna 4-5%

 

jak dokarmiam to stosuje dawkę minimalną w danej fazie, tak dla bezpieczeństwa żeby nie przypalić

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

2 dawka N częściowo rozsiana, spadł 1l/ha... no to ruszyłem z resztą czekamy na kolejny deszcz, powoli robi się nie ciekawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja dzis rowniez wysialem 2 dawke w calosci , wilgoci jeszcze troszke jest bo rozsialem a po godzinie juz nie bylo saletry widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26
Napisano (edytowany)

ja I dawke sialem 9 kwietnia sypac juz druga? pierwsza dawka to 90 N druga chce dac 150 kg na ha mocznika ale nie wiem czy juz czy jeszcze poczekac kilka dni??

planuje tylko dwie dawki

Edytowano przez maly00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

siałem pierwszą dawkę w ostatni przymrozek ale było jeszcze trochę śniegu. Wczoraj siałem druga dawkę i widać place gdzie leżał śnieg pszenżyto jest blade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

To jednym słowem nakarmiłeś śnieg, a ja posiałem jak wyschło, rozsypałem, popadał deszcz i zboże hula nic się nie zmarnowało a poszło tylko 150 kg polifoski8, 90 kg saletry i 200kg wapna kredowego, zboża ciemna zieleń aż strach by nie legło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Ja też karmiłem śnieg w marcu i zboża są ładniejsze niż te które były nawożone w kwietniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

moje też są lepsze niż sąsiadów którzy sieli jak obeschło czyli dobry tydzień po mnie. Tylko tam gdzie było dużo śniegu nie podziałało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

To jednym słowem nakarmiłeś śnieg, a ja posiałem jak wyschło, rozsypałem, popadał deszcz i zboże hula nic się nie zmarnowało a poszło tylko 150 kg polifoski8, 90 kg saletry i 200kg wapna kredowego, zboża ciemna zieleń aż strach by nie legło.

Daj po setce CCC i modusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Doradźcie coś proszę .

40 ha pszenicy Ptenzial różne stanowiska i gleby .

Tak samo kawałki wybitnie mokre jak i bardzo suche .

Do tej pory wysiane ok 80 N .Na wszystkich działkach pszenica rozkrzewiona ale wybitnie jasna .

Normalnie wygląda jak by była głodna ale być może jest to spowodowane czymś innym .

- stres

- zimno

-sucho czy mokro

 

Dziwne pierwszy raz tak mam od kilkunastu lat .Ja to tłumacze tym że jest bardzo zimno i roślina stoi i nie pobiera lub

jestem w błędzie i chodzi o coś innego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Doradźcie coś proszę .

40 ha pszenicy Ptenzial różne stanowiska i gleby .

Tak samo kawałki wybitnie mokre jak i bardzo suche .

Do tej pory wysiane ok 80 N .Na wszystkich działkach pszenica rozkrzewiona ale wybitnie jasna .

Normalnie wygląda jak by była głodna ale być może jest to spowodowane czymś innym .

- stres

- zimno

-sucho czy mokro

 

Dziwne pierwszy raz tak mam od kilkunastu lat .Ja to tłumacze tym że jest bardzo zimno i roślina stoi i nie pobiera lub

jestem w błędzie i chodzi o coś innego :(

 

 

Moim zdaniem zastosuj siarczan magnezu i do tego odzywke .. i powtórz to chociaz dwa razy efekt musibyc .. roślina bez siarki nie pobierze azotu


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kar0711
      Witam. Doradźcie jak konserwować rozsiewacz nawozu po sezonie. :unsure:
    • Przez kaszelan91
      Witam, czy spotkał się już ktoś z was z ostrzeżeniem ,,Nieprawidłowe działanie przekładni,, na sterowniku siewnika? Cały czas mi to pika w wnerwia przy pracy. Jaka może być tego przyczyna? Druga sprawa, zapewne połączona z tą pierwszą, Czy ma ktoś z was siewnik Bomet? Mamy nowy niedawno zakupiony i jest problem z ustawieniem prawidłowej dawki wysiewu, ustawione przełożenie na wysiew 206kga w  rzeczywistości wychodzi prawie 400kg. Trzeba sobie samemu dopasowywać metodą prób i błędów, praktycznie jest ustawione na zupełne minimum. Podziałka na przekładni w ogóle nie ma racji bytu, gdyby się nią kierować to siewu zabraknie w połowie pola... Czy ktoś się już spotkał z taką usterką? może jest jakaś rzecz o której zapominam przy ustawianiu przekładni? Robiąc według instrukcji wychodzi zupełna fikcja. pzdr.
    • Przez emtezecik
      Witam różnice w bloku silnika skrzynia biegów tłoki są wiadome . Oddałem pompę wtryskowe do regeneracji do cenionego zakładu, pomiar pyta jaka dać dawkę paliwa. Chciałbym dawkę z MTZ 1025 gdyż silnik jest ten sam mam TS wiec wzmocniony jest proszę podajcie różnice między MTZ 82 TS a 1025 może kolega Seweryn coś podpowie . Pozdrawiam
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez hydroplast
      Witam
       
      Mam problem z moim rozsiewaczem nawozów Sulky DPX EXPERT.
       
      Od jakiegoś czasu nie działa mi waga.
       
      Pokazuje mi tylko na komputerze komunikat " hopper empty" skrzynia pusta.
       
      Waga cały czas pokazuje 0,000kg.
       
      Czy ma ktoś jakiś pomysł, oczywiście rozebrałem skrzynkę elektryczną i żadnej wilgoci nie było w środku.
       
      Załączam zdjęcia.
       
      Czy wie ktoś jaki jest pin do komputera Sulky vision wpb . W komputerze jest opcja sprawdzania czujników itp. Ale chronione jest to 4 cyfrowym pinem.







×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj