Polecane posty

emilko    20

Dziś starałem się rozsiewać saletrę. Efekt - 7,7 ha zasilone i tylko jedna wtopa, szwagier musiał mnie koparko- ładowarkę wyciągać. Zostało mi około 15 ha i nie wiem kiedy dam radę rozsiać resztę. Te dzisiejsze wydawały się suche, a praktycznie wszędzie miałem problemy z przejazdem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Jak ktoś ma kilka razy przejechane sciezki to bez problemu idzi


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

koledzy kiedy dolistne nawozenie siarczanem magnezu i maximusem npk 20 20 20 zastosowac?Moge juz teraz?chce dac na zyto 10l/ha siarczanu magnezu i z 5 kg maximusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja od wczoraj ruszyłem z azotem, część rzepaku zasilona po 300 kg/ha saletry amonowej, no i jakieś 14 ha pszenicy po 200 kg saletry. W jednym miejscu na rzepaku prawie utopiliśmy c-330 ale jakoś wylazła :P z dnia na dzień jest coraz lepiej :)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondek    0

dzisiaj pierwsz dawka saletra 200kg na pszenice. Ale mam miejsca gdzie wypszała i mocno rzadka ale myśle że po takiej dawce powina sie krzewic i tam myśle że za tydzien prysne antywylegaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja dzis 2 dawka na rzepak 270kg/ha i 1 dawka 270kg/ha 6 marca , rzepak bardzo zielony jest , calkiem inny lepiej rozbudowany i jeszcze stoi przy ziemi a te co nie zasilone w marcu to ida w ped powoli , u mnie duzo osob nie dalo 1 dawki ciezko wjechac , na jednym kawalku to ledwo co wyjechalem ferdek 255 blokada przez chyba 30m i jakos sie wyparpal ale na jednym przejezdzie koleina po 40cm :/ dobrze ze nowe opony bo nie wiem czy by na starych sie tak parpal , planuje opryskac w sobote na chowacza albo jutro bo nie chce jechac w swieze koleiny gdzie niegdzie bo siadnie napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Ja dziś 200kg saletry na pszenicę pszenżyto jeszcze musi poczekać może do soboty bo w zadołowaniach jeszcze woda stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

No więc jakie spostrzeżenia.Dobrze bylo dać nawóz na początku marca przed atakiem niespodziewanej zimy czy nie.Efekty widać gołym okiem czy to w rzepaku czy też w zbozach na kożyść zastosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anx    2

co byście doradzili na druga dawkę na lekkie ziemie saletrę amonową czy saletrzak (CAN) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zdecydowanie saletra, saletrzak jeżeli będą bardzo duże opady deszczu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Ja jeszcze pierwszej dawki nie posiałem. Wczoraj i dzisiaj zagrzebałem się z rozsiewaczem na piachu :wacko:. Prawie żadnego pola nie dam rady w 100% zasilić.Nie siejce jeszcze drugiej dawki. Poczekajcie na mnie :rolleyes:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

A dało by się zastąpić II dawke na żyto roztworem mocznika? A jesli tak to jakie stężenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja już praktycznie na cały areał wysiałem I dawkę N. II pójdzie na rzepak za ok. tydzień, a na pszenice za jakieś 2 tygodnie


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

No więc jakie spostrzeżenia.Dobrze bylo dać nawóz na początku marca przed atakiem niespodziewanej zimy czy nie.Efekty widać gołym okiem czy to w rzepaku czy też w zbozach na kożyść zastosowania.

 

Żyto zasilone azotem 5 marca przed powrotem zimy zieleni się intensywniej niż te zasilone teraz. Podniosło się do góry i ładnie rośnie. To są pierwsze spostrzeżenia. Jak będzie dalej zobaczymy. Mam też porównanie na pszenicy bo na jednym polu mam zasiany N w dwóch terminach. Wniosek jak narazie taki, że zastosowanie N w marcu było słuszne, tym bardziej że wiosną były trudności z wjazdem w pole. W sumie to miejscami jeszcze woda stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U mnie też różnica widoczna gołym okiem - tam gdzie siałem na początku marca zboże "rośnie w oczach" - sąsiad jeszcze nic nie siał bo nie może wjechać to zboże coraz brzydsze się robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Poważnie Tomek jeszcze nie mozesz wjechać.Szczerze współczuje.Ja u siebie musze przyhamować roślinki bo za bardzo lecą do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Poważnie, tam gdzie są drenki nawet nie idzie niestety bo studzienka pełna piachu i zamula już, a z jednej zająca wyłowiłem, głową w rurę wessało i przez zime chyba nie ciągnęło wogóle <_<. Myśle może większym ciągnikiem przy oponach 480/600 ale waham się bo niewiem czy pójdzie też. Rzepaczek tam gdzie mokro przepada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kar0711
      Witam. Doradźcie jak konserwować rozsiewacz nawozu po sezonie. :unsure:
    • Przez kaszelan91
      Witam, czy spotkał się już ktoś z was z ostrzeżeniem ,,Nieprawidłowe działanie przekładni,, na sterowniku siewnika? Cały czas mi to pika w wnerwia przy pracy. Jaka może być tego przyczyna? Druga sprawa, zapewne połączona z tą pierwszą, Czy ma ktoś z was siewnik Bomet? Mamy nowy niedawno zakupiony i jest problem z ustawieniem prawidłowej dawki wysiewu, ustawione przełożenie na wysiew 206kga w  rzeczywistości wychodzi prawie 400kg. Trzeba sobie samemu dopasowywać metodą prób i błędów, praktycznie jest ustawione na zupełne minimum. Podziałka na przekładni w ogóle nie ma racji bytu, gdyby się nią kierować to siewu zabraknie w połowie pola... Czy ktoś się już spotkał z taką usterką? może jest jakaś rzecz o której zapominam przy ustawianiu przekładni? Robiąc według instrukcji wychodzi zupełna fikcja. pzdr.
    • Przez emtezecik
      Witam różnice w bloku silnika skrzynia biegów tłoki są wiadome . Oddałem pompę wtryskowe do regeneracji do cenionego zakładu, pomiar pyta jaka dać dawkę paliwa. Chciałbym dawkę z MTZ 1025 gdyż silnik jest ten sam mam TS wiec wzmocniony jest proszę podajcie różnice między MTZ 82 TS a 1025 może kolega Seweryn coś podpowie . Pozdrawiam
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez hydroplast
      Witam
       
      Mam problem z moim rozsiewaczem nawozów Sulky DPX EXPERT.
       
      Od jakiegoś czasu nie działa mi waga.
       
      Pokazuje mi tylko na komputerze komunikat " hopper empty" skrzynia pusta.
       
      Waga cały czas pokazuje 0,000kg.
       
      Czy ma ktoś jakiś pomysł, oczywiście rozebrałem skrzynkę elektryczną i żadnej wilgoci nie było w środku.
       
      Załączam zdjęcia.
       
      Czy wie ktoś jaki jest pin do komputera Sulky vision wpb . W komputerze jest opcja sprawdzania czujników itp. Ale chronione jest to 4 cyfrowym pinem.







×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj