Polecane posty

slawek2209    161

kolego 100m2 to jest 1a a nie 1ha..przeczytalem w jednym z ostatnich postów jakie nakłady są brane pod uwage...ile wydajecie na opryski mikro i macro elementami w przeliczeniu na 1ha?pozdrawiam

masz racje.mialem na mysli 1 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja we wtorek polecę mocznikiem po oziminach. Miały być 2 dawki 150 i 100 kg ale dam w jednej 200 kg i najwyżej przy kłoszeniu jeszcze saletry może się da ale czas pokaże. Chociaż może uda się jutro bo słońce tak daje że miło się robi. Co do wypowiedzi Rolnika1973 to ja nie rozumiem po co wy w ogóle się wchodzicie w dyskusje, takich gości się olewa i tyle. Ten człowiek w ogóle nie wie co gada. @Rolnik1973, jeżeli Cię uraziłem to przepraszam ale weź się ogarnij i nie rzucaj słów na wiatr bo tylko się ośmieszasz.

Edytowano przez PeterG14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Jeżeli mam w gospodarstwie osoby bardziej doświadczone to dlaczego mam nie skorzystac z ich doswiadczenia ? Jeżeli tyle lat stosowali taką polityke i zawsze zboża nam do świń starczało to nie jest źle. I zakończymy to dyskusje bo do niczego ona nie doprowadzi teraz żałuje że ją zacząłem.


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Stary to że było dobrze nie znaczy że nie może być lepiej. Zawsze mówię kto stoi ten się cofa. Zboża wam starcza ale jakby zainwestować troche w pielęgnacje roślin to starczy dla świnek i może na sprzedaż.

@anto chyba nie ten temat żeby szukać nowinek o uprawie zbóż.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dammat    0

koledzy jakie nawożenie na zaorana łąke prawdopodobnie nie było nawożne PK dodam ze jest to glina 3a v b, 200kg superfosfat40 i 100 soli potasowej60% wystarczy zeby uzupełnić składniki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

A tak na marginesie zna ktos jakiegoś rolnika co w Polsce opryski wykonuje samolotami ?


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Zapytałem mojego 80letniego dziadka co myśli o gnoju i orce na wiosnę pod jare. Odpowiedział że jak ktoś nie wyrobił się jesienią to co ma zrobić musi zasiać, ale że dobrze sypnie nie ma co liczyć. Jak będzie sucho to gnój i orka będzie podsuszać rośliny, będzie za mało wody. Jak będzie mokry rok to pójdzie w słomę, wylegnie a ziarna i tak będzie mało.

 

Tak się zastanawiam jak w wyniku obecnej pogody przebiega rozkład resztek pożniwnych. Ziemia od lutego nie zmarznięta, sporo wody. Składniki powinny być dostępne dosyć szybko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

@gwozd to twój dziadek ma zupełnie inne poglądy od mojego 78 letniego dziadka który uważa że nieważne są warunki gnój zawsze musi byc wywieziony a nawozy to dodatek :P Jak teraz wywozilismy to nie dał się zatrzymać i pomagał nawet ładowaczem czołowym robił (a nie jest w tym mistrzem) byle szybko wywiesć i zaorać ! Traktorem też by woził ale już jakoś mu się niechce. Jak przychodza jego koledzy też po 70 to mówią że za młodu wszystko musiał robić pierwszy w polu teraz tak samo. Osoy które maja w swoim gospodarstwie takie osoby które całe zycie prowadziły gopodarstwo wiedzą o co chodzi nie jest z nimi łatwo dyskutować.


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Pierwsi bedą ostatnimi a ostatni pierwszymi nie raz już sie to sprawdziło


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Jeżeli mam w gospodarstwie osoby bardziej doświadczone to dlaczego mam nie skorzystac z ich doswiadczenia ? Jeżeli tyle lat stosowali taką polityke i zawsze zboża nam do świń starczało to nie jest źle. I zakończymy to dyskusje bo do niczego ona nie doprowadzi teraz żałuje że ją zacząłem.

 

Niektórzy tacy ciągle doradzają siew krzyżowy 400kg/ha.

Każdy wie, że tylko postęp prowadzi nas do przodu, a ty ciągle będziesz stał w miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Pierwsi bedą ostatnimi a ostatni pierwszymi nie raz już sie to sprawdziło

 

Czyżbyś się odnosił do tych dawek azotu początkiem marca?? :D :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

RUNDER nie obraź się, ale jesteś na AF od 14 dni a nabiłeś już prawie 100 postów. Pisz proszę mniej a bardziej z sensem. Wszędzie cię pełno, a nic nie wnosisz w tematy. Tu nie liczy się liczba postów pod avatarem. Napisz raz, udziel dobrej rady a zostaniesz 100 razy lepiej odebrany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarooo3013    1

Koledzy nie mondralujcie sie z ta pogoda,tylko dajcie jej troche na wschodnia sciane ;[ ;) A tak na powaznie to wegetaca ruszyla,ale w pole nie idzie wjechac. I co robic z pierwsza dawka na pszenice,sypnac ze 200kg amonowej jak podeschnie w miare szybko,czy przesunac na liscia flagowego i pozniej po wykloszeniu o ile bedzie wilgotno,czy walic na strz.w zdzblo.Nie ma tego duzo okolo 20 ha no ale. Czekam na propo. A kuz..wa a nawoz juz czeka dobry miesiac! Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Rób jak robiłeś w poprzednich latach. Nie mózguj tak bo na flagowy już nie bedzie co dawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Nieee .. o tym ze już siali zboza i błoto przewracają


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Mój dziadek też uważa że gnój musi być i bardzo się dziwi że bez gnoju może tak sypać. Z tego co mówił to na wiosnę gnój woził pod ziemniaki i chyba buraki. Pod zboża jare jesienią przed zimową orkę. Co do szybkości to mam takiego sąsiada co musi wszystko pierwszy. Teraz czekam kiedy zacznie mięsić błoto to znak że trzeba się przygotować do wyjścia w pole. Kosi zawsze pierwszy i najczęściej mokre, pomimo że ma kombajn :rolleyes: tak jak pisałem wcześniej trzeba iść mądrze a nie ślepo ale z postępem. Gdyby nie to nadal w żniwa latalibyśmy z sierpami

 

Jak sądzicie z tymi resztkami? Pszenice mam po łubinie, ciekawe czy azot jest już dostępny. Teraz zapowiadają ciepło i słońce, może ze 3dni i da się wjechać z saletrą

 

 

A jak ktoś koniecznie chce tradycyjnie to tu jest kilka wskazówek http://cpx.republika.pl/rosliny.htm

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Pierwszą dawkę dałem w marcu, z jednej strony zastanawiam się czy nie poszło to wszystko na marne, ale z drugiej strony robiąc dziś przegląd pól stwierdziłem, że tylko na jeden kawałek mogę wjechać bez ryzyka utopienie ciągnika w błocie. Łudzę się, że może coś zostało z pierwszej dawki i rośliny bardzo nie ucierpią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

witam mam 3,6 t saletrosanu 6 t saletry i 1 t soli potasowej przeznaczonych na ok 30 ha ozimin (3 ha rzepak, 10 ha pszenicy 7 ha pszenżyta 2 ha jęczmienia i 8 ha żyta pół hybrydy i pół populacji) jak wg was to rozsądnie rozsiać. W pole wejde pewnie pod koniec tego tygodnia, ale napewno nie w żyto ( 60%)

Woj Lubelskie powiat łęczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No ludzie co ten azot mial wyparowac czy co? kilkanascie razy bylo to walkowane w roznych tematach , za duzo nie ucieklo z saletry moglo troche azotanowego cholera ubyc :/ , ale czesc azotanowego zostala i napewno amonowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

z tą pierwszą dawką w marcu to można gdybać, najlepiej napisał ktoś wczesniej (nie wiem czy w tym temacie czy w temacie o rzepaku), że teraz zrobił próby na zawartość N min 0-30 cm i wyszło mu bodajże 90 kg N/ha. Więc jak ktoś ma aż tak wielkie wątpliwości niech pobierze próby gleby, zawiezie do okręgowej stacji chemicznej i będzie miał czarno na białym czy azot został czy gdzieś uciekł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym z checia zrobil taka probe ale mam 85km do najblizszej stacji :( zeby miec pewnosc , a moze ktos jeszcze takie badanie w tym roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarooo3013    1

Tomek90 ["ROB JAK ROBILES W POPRZEDNICH LATACH"] Dzieki Ci za wyczerpujaca odpowiedz! Tylko nie wiem czy zauwazyles,ze co strona,a nawet co 5-6 post i to nawet co roku wstecz te same spiewki : -kiedy z pierwsza dawka,jaki najlepiej nawoz,ile zastosowac,a wymyje nie wymyje,ulotni sie nie ulotni itd. -jaki obornik,moze bydlecy,moze konski,bo podpala,bo nie rozlozy sie itp. - moj dziadek tak robil,moj inaczej. A moj niemcow tlukl! A nie zadalem pytania typu "co sadzicie o meczu PL vs UA " tylko na temat taki co i wiekszosc pyta. A ze sa tu rolnicy bardziej doswiadczeni,mniej i tacy ktorzy dopiero zaczynaja przygode z rolnictwem,tak ze najmniejsze lizniecie wiedzy od ludzi z doswiadczenie jest bezcenne. Tak wiec to forum jest zbedne bo nie ma sensu wymieniac sie doswiadzczeniami i ewentualnie uzupelniac,tylko przeciez trzeba robic jak w poprzednich latach. [NIE MOZGUJ TAK] Wydaje sie ze przy dzisiejszych nakladach produkcji uw mozgowanie jest podstawa. Wyrazy wspolczucia dla, dziewczyny ewentualnie zony i dzieci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Żony jeszcze niemam, dzieci nie posiadam o ile mi wiadomo. Zadałeś głupia odpowiedz z chorym pomysłem to ciesz się że cię ktoś od tego odsówa bo później rwałbyś włosy z głowyi nie spinaj się tak bo nikt ci niechce tutaj zaszkodzić tylko pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kar0711
      Witam. Doradźcie jak konserwować rozsiewacz nawozu po sezonie. :unsure:
    • Przez kaszelan91
      Witam, czy spotkał się już ktoś z was z ostrzeżeniem ,,Nieprawidłowe działanie przekładni,, na sterowniku siewnika? Cały czas mi to pika w wnerwia przy pracy. Jaka może być tego przyczyna? Druga sprawa, zapewne połączona z tą pierwszą, Czy ma ktoś z was siewnik Bomet? Mamy nowy niedawno zakupiony i jest problem z ustawieniem prawidłowej dawki wysiewu, ustawione przełożenie na wysiew 206kga w  rzeczywistości wychodzi prawie 400kg. Trzeba sobie samemu dopasowywać metodą prób i błędów, praktycznie jest ustawione na zupełne minimum. Podziałka na przekładni w ogóle nie ma racji bytu, gdyby się nią kierować to siewu zabraknie w połowie pola... Czy ktoś się już spotkał z taką usterką? może jest jakaś rzecz o której zapominam przy ustawianiu przekładni? Robiąc według instrukcji wychodzi zupełna fikcja. pzdr.
    • Przez emtezecik
      Witam różnice w bloku silnika skrzynia biegów tłoki są wiadome . Oddałem pompę wtryskowe do regeneracji do cenionego zakładu, pomiar pyta jaka dać dawkę paliwa. Chciałbym dawkę z MTZ 1025 gdyż silnik jest ten sam mam TS wiec wzmocniony jest proszę podajcie różnice między MTZ 82 TS a 1025 może kolega Seweryn coś podpowie . Pozdrawiam
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez hydroplast
      Witam
       
      Mam problem z moim rozsiewaczem nawozów Sulky DPX EXPERT.
       
      Od jakiegoś czasu nie działa mi waga.
       
      Pokazuje mi tylko na komputerze komunikat " hopper empty" skrzynia pusta.
       
      Waga cały czas pokazuje 0,000kg.
       
      Czy ma ktoś jakiś pomysł, oczywiście rozebrałem skrzynkę elektryczną i żadnej wilgoci nie było w środku.
       
      Załączam zdjęcia.
       
      Czy wie ktoś jaki jest pin do komputera Sulky vision wpb . W komputerze jest opcja sprawdzania czujników itp. Ale chronione jest to 4 cyfrowym pinem.







×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj