Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Michalmeer    483

Troche za duzo napisałem ale to do uprawy naprawde intensywnej miało być


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Ci co sypią po 4x , pryskają po 8x i mają 8 t, ale po zliczeniu kosztów w kieszeni zostaje im tyle sam co temu co da obornik i jeden oprysk i zbierze 4t. Za chciwość się płaci, 8 ton darmo nie urasta.

policzylem koszty bez obornika dajac 300 kg polifoski 600 zl ,azot 600 zl grzyby i skracanie 400 zl ,koszty paliwa 8 przejazdow po 5l -200zl .koszty wychodza 1800 zl.plon 8t po 1000 zl rowna sie 8000zl.twoj zysk 4000zl.od moich 8000 zl odejmuje kosztu z praca wlasna 2000 zl zarabiam 6000 zl a TY 4000 zl kto jest do przodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

policzylem koszty bez obornika dajac 300 kg polifoski 600 zl ,azot 600 zl grzyby i skracanie 400 zl ,koszty paliwa 8 przejazdow po 5l -200zl .koszty wychodza 1800 zl.plon 8t po 1000 zl rowna sie 8000zl.twoj zysk 4000zl.od moich 8000 zl odejmuje kosztu z praca wlasna 2000 zl zarabiam 6000 zl a TY 4000 zl kto jest do przodu?

 

Policzyłeś to tak szybko i pobieżne ale to mało ważne, sęk w tym, ze on nie zarobi 4000 tyś. bo też musi ten obornik obornik rozwieść, załadować, zrobić obrządek i męczyć się z blondynkami.

A za pracę z blondynkami to ja serdecznie dziękuję, chyba że na rusztach.

 

Wracając do tematu to wszyscy na forum nawet bez nawozów i oprysków zbierają od 4 ton w górę, a Ci mądrzejsi do 10 ton. A średnia zbiorów w Polsce, ok. 3 ton ?? Także albo statystyki kłamią albo magicy z tego forum. Najbardziej śmieszą mnie Ci co bez azotu zbierają 5 - 6 ton :)

 

Ja nigdy nie żałowałem i nie będę żałował rozsiania nawozu w marcu bo widzę co się dzieje na polu swoim i sąsiadów, mają koleiny po osie i to tam gdzie dało się wjechać, a gdzie nie to albo odpuścili albo ganiają z wanienkami po polu i ręcznie sypią. U mnie żyto już się podnosi i zieloniutkie takie jak powinno być. A ewentualne straty zaraz pokryje w dolistnym moczniku 2 x po 10 - 15 kg na ha w odstępie 7 - 10 i będzie dobrze do tego mikro, SMg i jakiegoś dopalacza.

Druga dawka chwilę przed strzelaniem w zdźbło i jak nie będzie suszy żeby sie to rozpuściło i nie będzie widać żadnej różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

masz racje koszty policzylem na szybko.co do 3t sredniej krajowej to nie ma co rozwazac.nie kazdy posiada wiedze z uczestnikow af lub podobnych forum.nadal jest mala wiedza i pusty potfel u naszych rodakow,ale to juz inny temat.nie kazdego stac na intensywna uprawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

A kto Ci powiedział, że jak ktoś pisze, że zbiera 8 ton z ha to jest to prawda? Papier wszystko wytrzyma, AF też. B).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Pszenica 4 t w tym roku 1050 zł srednio to daje 4200 zł ... srodki na grzyba około 3 razy cena około 600 zł ( troche duzo ale to pogladowo ) nawóz 500 kg saletry 650 zł odzywki i inne 300 zł to daje 1550 zł.. ( to już jest konkret uprawa ) 4200 minus 1550 = 2650 ... jeśli z kazdego ha niechcesz miec wiecej kasy o około 2650 To już inna sprawa .. to nie chciwosc to ekonomia sie kłania

 

1550 to raczej za mało trochę + paliwo + materiał siewny, z opryskiem przesadziłeś z 2x. Ale myślę ze w 2000 mozna się zamknąć przy takim szacowanym plonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Nie wszyscy stosują w Polsce tak intesywną uprawe jak tu ci wielcy znawcy rolnictwa na agrofoto :lol: Widze wieksza chemizacji niż we Francji !!! Niektórzy zasieją raz nawóz, na jesieni perz popryskają zabiora jak dadza obornik te 5 ton i maja za przeproszeniem w d***e te cały zabawy z sianiem nawozów 4 razy pryskaniem bez przerwy...itd.itp. i koniec dyskusji z mojej strony :ph34r:

 

ortograficzna masakra klawiatura komputerową :D

Edytowano przez milanreal1

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

no i cale szczescie ze zakonczyles swoje poglady .z tego co wnioskuje to wlasnej kasy nie inwestujasz tylko starszyzny. porozmawiaj jak bedziesz gospodarowal za wlasny pieniadz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

gospodarstwo jest juz na mnie przepisane tata bierza strukturalną ;)

Edytowano przez milanreal1

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Jeśli nie zajmujesz sie pole to skąd Ty możesz wiedzieć co gdzie i jak ... świat nie konczy sie po za murami tuczarni

  • Like 1

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Zajmuje się polem ale jesli chodzi o nawozy opryski to to zostawiam osobom bardziej doświadczonym ;)


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Nie wszyscy stosują w Polsce tak intesywną uprawe jak tu ci wielcy znawcy rolnictwa na agrofoto :lol: Widze wieksza chemizacji niż we Francji !!! Niektórzy zasieją raz nawóz, na jesieni pyrz popryskają zabiora jak dadza obornik te 5 ton i maja za pszeproszeniem w d***e te cały zabawy z sianiem nawozów 4 razy pryskaniem bez przerwy...itd.itp. i koniec dyskusji z mojej strony :ph34r:

 

 

He,he dobre masz poglądy a czy wiesz w ogóle jak wygląda bilans nawozowy z udziałem obornika bez nawozów mineralnych ??

 

Załóżmy, że dajesz 40t obornika na ha raz na 4 lata to masz ok. :

 

 

160kg fosforu

280 kg potasu

 

zalecana dawka raz na 4 lata.

 

Teraz zbierasz swoje magiczne 5 ton z ha i zbierasz słomę.

Przez 4 lata wywozisz z pola :

 

5 x 11 kg x 4 = 220 kg fosforu

5 x 19 kg x 4 = 380 kg potasu

 

Jak widać bilans nawozowy jest ujemny i to strasznie i nie pomoże to, że dajesz tyle obornika. Prędzej czy później pomimo zbawiennego działania obornika zawartość składników w glebie będzie coraz niższa. Tak mi się bynajmniej wydaje, ale mogę się mylić.

 

Ponadto widać, że się nie znasz a tylko piszesz to co robi twója ojciec z dziadkiem a Tobie dają co najwyżej widły potrzymać lub obornik wyrzucić.

Zboża potrzebują składników pokarmowych i bez tego nie wyrosną.

 

Znam kilku rolnikom co jadą tylko na oborniku tzw. małorolni co mają 100 świń i 30 ha ziemi i jakoś nigdy nie widziałem u nich takich plonów, a na mnie się patrzą i się dziwią, że na moim polu obok jest 9 ton żyta u nich 2 t pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

A jakby tak samolotem sieli i pryskali to by i po 10 t mieli, bo na wygniecionych ścieżkach ucieka 2t. Pomyślcie nad jaką motolotnią do upraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1992mf    9

100 świń na 30ha to bardzo mało pole tego obornika mało co powoncha. Ja mając 30ha i 25 loch w cyklu zamkniętym nie uważam żeby było dużo obornika, opowieści o plonach 6t na samym oborniku można sobie wsadzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

A jakby tak samolotem sieli i pryskali to by i po 10 t mieli, bo na wygniecionych ścieżkach ucieka 2t. Pomyślcie nad jaką motolotnią do upraw.

 

A nie wiesz, że na granicach ścieżek roślinka ma więcej miejsca, więcej słońca i więcej składników pokarmowych do wykorzystania to i nadrabia to, że są ścieżki, które są niezwykle pomocne w pryskaniu i nawożeniu.

 

100 świń na 30ha to bardzo mało pole tego obornika mało co powoncha. Ja mając 30ha i 25 loch w cyklu zamkniętym nie uważam żeby było dużo obornika, opowieści o plonach 6t na samym oborniku można sobie wsadzić...

 

Sam widzisz, że na samym oborniku się nie wydoli to nam jeszcze gościu bajeczki wciska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba muszę przyłaczyć się do dyskusji. Moim zdaniem rację maja panowie odnośnie intensywnej uprawy. Sam byłem wzorowany na praktykach rodziców ale widzę że to nie ma większego senu. Sasiad hektarowiec zbiera grobo ponad 5 t z hektara a ja ledwie i może 4. W tym roku postanowiłem to zmienić i nie żałować kasy. obornik? owszem, ale w gruncie rzeczy to tylko pewien element do uzyskania wysokich plonów.

 

Chyba muszę przyłaczyć się do dyskusji. Moim zdaniem rację maja panowie odnośnie intensywnej uprawy. Sam byłem wzorowany na praktykach rodziców ale widzę że to nie ma większego senu. Sasiad hektarowiec zbiera grobo ponad 5 t z hektara a ja ledwie i może 4. W tym roku postanowiłem to zmienić i nie żałować kasy. obornik? owszem, ale w gruncie rzeczy to tylko pewien element do uzyskania wysokich plonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

A jakby tak samolotem sieli i pryskali to by i po 10 t mieli, bo na wygniecionych ścieżkach ucieka 2t. Pomyślcie nad jaką motolotnią do upraw.

zakladajac dlugosc pola i szerokosc 100 m czyli 1 ha i przejazdy robocze 12m to wychodzi mi ze okolo 7 ary jest nie obsiane.to jakie straty 2tonowe moga tu wystapic jak zwyzka plonu przy wysiewie azotu w 2 lub 3 przejazdach i stosowaniu fungicydow moze wyniesc nawet 2tony.to przy plonie 8t na przejazdach trace 0.5 t ale dzieki intensywnej uprawie zyskuje 1.5t Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Teraz to już chyba wszedziew są sciezki technologiczne .. ale przykład moj sasiad kupił nową amazonke i nie robi scieżek .. kazdy przejazd nawozem i opryskiem inna sciezka ( chyba buty mu sie kurczą ) są tacy ludzie co nie dorośli do porządku na polu ale to tylko z ich winy


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
largo85    0

kolego 100m2 to jest 1a a nie 1ha..przeczytalem w jednym z ostatnich postów jakie nakłady są brane pod uwage...ile wydajecie na opryski mikro i macro elementami w przeliczeniu na 1ha?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

czytam to forum zeby dowiedzieć sie jakiś nowinek w uprawie zbóż , a tutaj klops - dyskusja o zasadności zakładania ścieżek technologicznych.

o tym to dyskutowano 20 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Wczoraj 2 dawka saletry poszła na rzepak i 1 na pszenice;) Piękna pogoda teraz jest u nas, jak tak dalej będzie to jutro albo wtorek siew buraka cukrowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon0102    23

Może jeżdża na bani po polu i za każdym wjazdem jak popadnie heeh. U mnie też są tacy giganci. Siewnik nawozowy inna ścieżką a opryski inna, a szerokość robocza maszyn ta sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój sąsiad nie robi ścieżek.Kiedy się pytałem dlaczego to on mi na to, tu cytat " jak jeżdzę w żbożu co 2 tyg to ścieżki same się robią" :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kar0711
      Witam. Doradźcie jak konserwować rozsiewacz nawozu po sezonie. :unsure:
    • Przez kaszelan91
      Witam, czy spotkał się już ktoś z was z ostrzeżeniem ,,Nieprawidłowe działanie przekładni,, na sterowniku siewnika? Cały czas mi to pika w wnerwia przy pracy. Jaka może być tego przyczyna? Druga sprawa, zapewne połączona z tą pierwszą, Czy ma ktoś z was siewnik Bomet? Mamy nowy niedawno zakupiony i jest problem z ustawieniem prawidłowej dawki wysiewu, ustawione przełożenie na wysiew 206kga w  rzeczywistości wychodzi prawie 400kg. Trzeba sobie samemu dopasowywać metodą prób i błędów, praktycznie jest ustawione na zupełne minimum. Podziałka na przekładni w ogóle nie ma racji bytu, gdyby się nią kierować to siewu zabraknie w połowie pola... Czy ktoś się już spotkał z taką usterką? może jest jakaś rzecz o której zapominam przy ustawianiu przekładni? Robiąc według instrukcji wychodzi zupełna fikcja. pzdr.
    • Przez emtezecik
      Witam różnice w bloku silnika skrzynia biegów tłoki są wiadome . Oddałem pompę wtryskowe do regeneracji do cenionego zakładu, pomiar pyta jaka dać dawkę paliwa. Chciałbym dawkę z MTZ 1025 gdyż silnik jest ten sam mam TS wiec wzmocniony jest proszę podajcie różnice między MTZ 82 TS a 1025 może kolega Seweryn coś podpowie . Pozdrawiam
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez hydroplast
      Witam
       
      Mam problem z moim rozsiewaczem nawozów Sulky DPX EXPERT.
       
      Od jakiegoś czasu nie działa mi waga.
       
      Pokazuje mi tylko na komputerze komunikat " hopper empty" skrzynia pusta.
       
      Waga cały czas pokazuje 0,000kg.
       
      Czy ma ktoś jakiś pomysł, oczywiście rozebrałem skrzynkę elektryczną i żadnej wilgoci nie było w środku.
       
      Załączam zdjęcia.
       
      Czy wie ktoś jaki jest pin do komputera Sulky vision wpb . W komputerze jest opcja sprawdzania czujników itp. Ale chronione jest to 4 cyfrowym pinem.







×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj