Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    319

Można, są tacy co dają po 100m3 albo i więcej, a takie dawki wnoszą już bardzo dużo składników. Niestety przy takich dawkach dużo azotu idzie do wód gruntowych, a gleba ulega zakwaszeniu. Azot w nadmiarze przyczynia się do szybkiej mineralizacji próchnicy w efekcie czego ta materia organiczna która jest wnoszona z gnojowicą niewiele daje.

 

100m3 gnojowicy świńskiej średnio wnosi 300kg N, 200kg P, 240 kg K, 120kg Ca, 50 kg Mg i trochę ponad 2 t materii organicznej.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Ja tam nie znam sie jakośc specjalnie na nawozach ale tak jest przyjęte że jak ktos ma duzo gnoju i duzo gnojowicy od swinek to i na nawozie zaoszczędzi chociaż w tym roku to i za bardzo pełnej beczki gnojowicy nie wywieziesz bo ulgniesz ;)


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Pszenżyto (którego sieje najwięcej co roku) maksymalnie 5, 6 ton choć czasami (dość rzadko) dochodziło do 7 ton pszenica podobnie. Jeczmień wiosenny przeważnie 5 ton ale bywało tez mniej. Żyto od czasu gdy sieje hybrydowe plon całkiem ładny waha się do 5 do 7 ton ;) Mam głównie IV klasę. A jesli chodzi o owies pod który zawsze idzie dużo gnoju to przeważnie 6 ton z hektara bo jednak gnój procentuje !

Edytowano przez Runder

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Siewem nawozu zajmuje się mój dziadek 78 lat mi i tacie póki on żyje do tego wtrącać się nie wolno. On zawsze mówi ""kiedyś był jeden czarny pylący się nawóz i każdy go dostawał i siał a teraz namnożyło się róznych dzidostw nie wiedomo na co pieniądze wydać"" i póki będzie siał starymi dobrymi sposobami to i plon będzie dobry a wapnowanie robi ale nie co roku jak u niektórych.


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Powiem tak kto stoi ten się cofa. Masz złą politkę bo twój dziad tak robił potem bedzie ojciec i ty. Co z tego że się namnożyło, głowe masz na karku nie po to żeby tylko czepke nosić, bierzesz kalkulator i liczysz który bardziej opłacalny, mówisz że polifoski nie stosujesz w tym roku była pare zł tylko droższa od jednoskładnikowych więc gdzie tu sens mieszać?? Stosujać same azotowe i obornik zrobisz takie ph że przez pare lat się nie pozbierasz. Pewnie 6t bez fungicydu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Powiedzmy sobie szczerze jakich nawozów i dawek byś nie stosował jak dasz porządna dawkę obornika plus gnojowica to masz dobry plon a nawóz jest tylko dodatkiem. Ja stosuje takie nawożenie bo trzymam dużo świń na głębokiej ściółce i mam dużo gnoju a jak ktoś ma mało gnoju albo wcale to może kombinować z nawozami. A dlaczego uważasz że bez fungicydu nic takiego nie pisałem...? Stosuje środek który nazywa się charisma dawka 1,5 kg na hektar.

Edytowano przez Runder

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Do znawców nawozu- ile, jakiego, w jakich dawkach, terminach dać nawóz by uzyskać 5t/ha pszenżyta ozimego na piaskowej 5 klasie bez obornika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

jak będzie juz mozna wiechac na pole to posiej saletrzak w dawce 300kg na hektar ;)


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

bylem dzisaj na rzepaku i narazie chyab nie jest źle ...


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patron26    21

pod korzen dobry nawoz NPK , dawka mysle ze min 400kg/h , wapno tez posiej....

 

na wiosne 3 dawki N ,,,,,mysle ze trzeba Ci powyzej 100kgN/h.... opryski wiadoma sprawa

Edytowano przez patron26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Myśle że na takiej ziemi to warto wcześnie podać azot żeby rośliny dobrze wystartowały z wiosny i wykorzystały wodę z zimy której później będzie mniej niż na innych glebach.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

A tą gnojowicą nawozisz oziminy wiosną? Czy to by mogło spalić rośliny?

I jak dajesz ją pod jare przed orką na jesieni czy na wiosnę przed uprawą i później siew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

na słabych ziemiach nie dasz rady w roku wszystkiego załatwić ...jeśli nie ma obornika to słome zostaw na polu .. nie warto dawać az 400 wieloskładnika ... Najlepiej jak bys stopniowo wprowadzał skaładniki w ziemie .. co rok wystarczy rzucać po około 250 kg przed siewem .. 3 dawek azotu roślina nie wykorzysta .. 1 wiosenna jesli to bedzie zborze zimowe to około 200 kg saletry i druga dawka 150 kg ... reszte mozesz dawac w postaci oprysku np siarczan magnezu .. wroku ziemi sie nie wyrobi na to potrzeba czasu i kpnsekwencji .. wapno ok najlepiej na sciernisko płutko wymieszac i potem na srednia orka i tak stopniowo ziemia dojdzie do siebie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

i nawozy zielone stosować.. bardzo poprawiają strukturę gleby


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    474

Do znawców nawozu- ile, jakiego, w jakich dawkach, terminach dać nawóz by uzyskać 5t/ha pszenżyta ozimego na piaskowej 5 klasie bez obornika?

 

 

 

Po pierwsze wypadało by mieć odmianę które nadaję się na gleby słabsze oraz dobrze znosi okresowe niedobory wody ( osobiście polecam odmianę elpasso)

Co do nawożenia to 140 kg soli potasowej jeśli masz bardzo piaskową tą ziemię dać na jesień z 50 kg a na wiosnę z 100kg koszt 0,14 x 1790= 250,6 zł

Jesienią warto trochę podsypać fosforu założmy że około 100 kg superfosfatu koszt 0.1 x 1690 zł = 169 zł

Jesli gospodarz będzie szczodry to moze dorzucić z 50 kg saletry jesienią aby zboże łądnie się rozkrzewiło koszt 0.05 x 1430 zł =71.5

 

Wiosną około 100 kg N pod postacią takiego nawozu który rolnika najbardziej kręci :) w postaci dwóch dawek w proporcji 50:50 jeśli zboże jest dobrze rozkrzewione. Pierwsza rusza wegetacja druga jak zaczyna strzelać w źdzbło.

 

Można pokusić się tez o oprysk dolistny w postaci 1 l nawozu mikroskłądnikowego koszt 30 zł + 1l miedziowego koszt 22 zł oraz siarczan magnezu koszt 10 zł ?

 

Pozatym jeśłi byłoby by źle to mozna cośna grzyba od biedy za 70 zł prysnać żeby grosza za dużo w kieszeni nie zostało :E

 

Przy sprzyjających warunkach to może nawet i więcej niż mistyczne 5 ton z hektara sypnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Panowie, na moich polach zostało z 5cm śniegu (jeszcze może trochę stopnieje), mam pszenicę i rzepak na dość nierównych polach i nie wiem, czy nawozić RSM-em w ostatni przymrozek, jaki wystąpi dziś w nocy, czy poczekać tydzień/dłużej, aż będę mógł wjechać w pole... Proszę o radę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Ja bym jechał dziś ! Lepiej niech N czeka na roślinę niż roślina na azot bo i tak wegetacja jest już ze 3 tygodnie do tyłu im szybciej tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

dzisiej to się na pole nie wyjezdża bo jest niedziela !


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

W tym roku trzeba będzie i w niedziele pracowac niestety.


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Tyle czasu juz poszło ten dzień rośliny nie zbawi . w niedziele sie nie pracuje


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

My ruszamy około czwartku to tak już ze wszystkim pogoda ma być pogoda jest tylko czekać jak obsuszy :) ( dolnyśląsk)


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kar0711
      Witam. Doradźcie jak konserwować rozsiewacz nawozu po sezonie. :unsure:
    • Przez kaszelan91
      Witam, czy spotkał się już ktoś z was z ostrzeżeniem ,,Nieprawidłowe działanie przekładni,, na sterowniku siewnika? Cały czas mi to pika w wnerwia przy pracy. Jaka może być tego przyczyna? Druga sprawa, zapewne połączona z tą pierwszą, Czy ma ktoś z was siewnik Bomet? Mamy nowy niedawno zakupiony i jest problem z ustawieniem prawidłowej dawki wysiewu, ustawione przełożenie na wysiew 206kga w  rzeczywistości wychodzi prawie 400kg. Trzeba sobie samemu dopasowywać metodą prób i błędów, praktycznie jest ustawione na zupełne minimum. Podziałka na przekładni w ogóle nie ma racji bytu, gdyby się nią kierować to siewu zabraknie w połowie pola... Czy ktoś się już spotkał z taką usterką? może jest jakaś rzecz o której zapominam przy ustawianiu przekładni? Robiąc według instrukcji wychodzi zupełna fikcja. pzdr.
    • Przez emtezecik
      Witam różnice w bloku silnika skrzynia biegów tłoki są wiadome . Oddałem pompę wtryskowe do regeneracji do cenionego zakładu, pomiar pyta jaka dać dawkę paliwa. Chciałbym dawkę z MTZ 1025 gdyż silnik jest ten sam mam TS wiec wzmocniony jest proszę podajcie różnice między MTZ 82 TS a 1025 może kolega Seweryn coś podpowie . Pozdrawiam
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez hydroplast
      Witam
       
      Mam problem z moim rozsiewaczem nawozów Sulky DPX EXPERT.
       
      Od jakiegoś czasu nie działa mi waga.
       
      Pokazuje mi tylko na komputerze komunikat " hopper empty" skrzynia pusta.
       
      Waga cały czas pokazuje 0,000kg.
       
      Czy ma ktoś jakiś pomysł, oczywiście rozebrałem skrzynkę elektryczną i żadnej wilgoci nie było w środku.
       
      Załączam zdjęcia.
       
      Czy wie ktoś jaki jest pin do komputera Sulky vision wpb . W komputerze jest opcja sprawdzania czujników itp. Ale chronione jest to 4 cyfrowym pinem.







×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj