Polecane posty

Rolnik1973    15368

Z pierwszych oględzin co się ujawniło z pod śniegu to wszystko ozime przezimowało bez uszczerbku, ale zawcześnie na hura bo jeszcze do wiosny daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

jeszcze troche wody uplynie zanim pola sie pokarzą ....


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Ja u siebie na życie zaobserowowałem pleśń sniegową teraz jest znówu masa sniegu nażycie więc pewnie się pleśń nasili. Nawóż siałem na początku marca. Jak sądzicie czy gdybym nie siał to presia plesni była by mniejsza?

 

 

Może to nie pleśń tylko wyprzenie roślin, poprostu śniegł spadł na niezmarzniętą ziemie, rośliny żyły i zabrakło tlenu więc zaczeły obumierać. Jeśli tak to nawóz może i poszkodził bo w jakimś stopniu je pobudził i pomógł się krzewić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondek    0

 

 

Może to nie pleśń tylko wyprzenie roślin, poprostu śniegł spadł na niezmarzniętą ziemie, rośliny żyły i zabrakło tlenu więc zaczeły obumierać. Jeśli tak to nawóz może i poszkodził bo w jakimś stopniu je pobudził i pomógł się krzewić.

Zgadza sie u mnie też właśnie sprawdzałem że tam gdzie dużo śniegu było to pszenica wypszała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zaprawialem w siewniku i zobacz sobie jaka mam pszenice ...

 

mam tez podglad u innych ktorzy tez tak zaprawiali lub nawet i nie zaprawiali i pszenicy nic sie zlego nie stalo .

 

wiadomo ze nalezy zaprawiac ale akurat musze sie nie zgodzic z Tobą

 

 

Chyba nie sądzisz że zaprawianie w siewniku coś Ci dało oprócz spokoju sumienia.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokladnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ja zaprawiałem większość Baytanem i część Vitavaksem w betoniarce lepszej maszyny niestety nie posiadam, fakt żyto wyrosło tęgie, moze to właśnie je gubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patron26    23

Chyba nie sądzisz że zaprawianie w siewniku coś Ci dało oprócz spokoju sumienia.

 

 

dalo to ze mam pszenice zdrowa bez plesnii... logiczne :)

 

wydaje mi sie ze nie warto wysuwac takich stwierdzen ze zaprawianie takie nie ma sensu bo naprawde taki sposob tez nie zawodzi a dowodem jest to ze pszenica jest zdrowa a sniegu bylo u mnie naprawde duzo a i jeszcze zalega i sypie cala noc :/

Edytowano przez patron26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

A zdarzyliście coś posiać jak był ten ciepły okres w marcu pod zborza jare ?


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dalo to ze mam pszenice zdrowa bez plesnii... logiczne :)

 

wydaje mi sie ze nie warto wysuwac takich stwierdzen ze zaprawianie takie nie ma sensu bo naprawde taki sposob tez nie zawodzi a dowodem jest to ze pszenica jest zdrowa a sniegu bylo u mnie naprawde duzo a i jeszcze zalega i sypie cala noc :/

 

Jak może być skuteczne skoro na 100% wszystkie nasiona nie zostały równomiernie pokryte? Czym zaprawiałeś?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patron26    23

zaprawialem takim srodkiem : Zaprawa Nasienna T 75 DS/WS , wiele lat to stosujemy i jakos nie pamietam zeby plesn byla po zimie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dość ciekawe, zawżywszy na to że środek nie ma rejestracji w zwalczaniu pleśni śniegowej.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Mam pytanko do tych co sieją sól potasową na oziminy wiosną .Czy ta sól znacznie przyśpieszy topnienie śniegu? u mnie zalega ta twarda skorupa i chce sie jej pozbyc? mam nadzieje że dzisiejsze opady to ostatnie w tym roku. ichciałbym po nich sypnąc solą i azotem i ratowac oziminy i rzepak. o ile bedzie co ratowac. jedynie żyto wygląda niezle a pszenica i rzepak już nie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Powiat złotów, północna wielkopolska - cały dzionek świeci słoneczko, na oko gdzieś ponad 5cm śniegu stopniało.

Jak wytrzyma tak jutro, pojutrze to już będą się oziminki pokazywały i zobaczymy jak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

zaprawialem takim srodkiem : Zaprawa Nasienna T 75 DS/WS , wiele lat to stosujemy i jakos nie pamietam zeby plesn byla po zimie

 

To że pleśni brak nie świadczy o skuteczności działania sposobu jak i samej zaprawy. Możesz mieć problemy z podstawą zdzbła czy mączniakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

i długo nie padał śnieg ... że musiał zacząć


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Znowu pada,ale dobrze że mrozu nie ma i topnieje takie sie błoto robi że szok ;[ .


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

U mnie na podwórku jest takie błoto ze samochodem trzeba z rozpędu wlatywać do garażu


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Ciekawe co to bedzie na polach jak ten wszystki snieg sie roztopi :( .Tragedja.


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jeśli jeszcze nie zaaplikowałem azotu na pszenicę ozimą to w jak teraz rozłożyć dawki? będę mógł wjechać z nawozem najwcześniej pod koniec przyszłego tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z rozłożeniem dawek na pszenicę nie ma problemu, stosuj ją jak dawniej kierując się stadiami rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Tylko panowie jedna zasada jest dość juz pózno i nie stosujcie pełnych dawek azotu bo roślina i tak go nie wykorzysta


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Wykorzysta, pierwsza dawka normalnie na ruszenie 200kg 34N, druga przyjdzie szybciej niż zwykle tak samo pójdzie 200kg 34N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kar0711
      Witam. Doradźcie jak konserwować rozsiewacz nawozu po sezonie. :unsure:
    • Przez kaszelan91
      Witam, czy spotkał się już ktoś z was z ostrzeżeniem ,,Nieprawidłowe działanie przekładni,, na sterowniku siewnika? Cały czas mi to pika w wnerwia przy pracy. Jaka może być tego przyczyna? Druga sprawa, zapewne połączona z tą pierwszą, Czy ma ktoś z was siewnik Bomet? Mamy nowy niedawno zakupiony i jest problem z ustawieniem prawidłowej dawki wysiewu, ustawione przełożenie na wysiew 206kga w  rzeczywistości wychodzi prawie 400kg. Trzeba sobie samemu dopasowywać metodą prób i błędów, praktycznie jest ustawione na zupełne minimum. Podziałka na przekładni w ogóle nie ma racji bytu, gdyby się nią kierować to siewu zabraknie w połowie pola... Czy ktoś się już spotkał z taką usterką? może jest jakaś rzecz o której zapominam przy ustawianiu przekładni? Robiąc według instrukcji wychodzi zupełna fikcja. pzdr.
    • Przez emtezecik
      Witam różnice w bloku silnika skrzynia biegów tłoki są wiadome . Oddałem pompę wtryskowe do regeneracji do cenionego zakładu, pomiar pyta jaka dać dawkę paliwa. Chciałbym dawkę z MTZ 1025 gdyż silnik jest ten sam mam TS wiec wzmocniony jest proszę podajcie różnice między MTZ 82 TS a 1025 może kolega Seweryn coś podpowie . Pozdrawiam
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez hydroplast
      Witam
       
      Mam problem z moim rozsiewaczem nawozów Sulky DPX EXPERT.
       
      Od jakiegoś czasu nie działa mi waga.
       
      Pokazuje mi tylko na komputerze komunikat " hopper empty" skrzynia pusta.
       
      Waga cały czas pokazuje 0,000kg.
       
      Czy ma ktoś jakiś pomysł, oczywiście rozebrałem skrzynkę elektryczną i żadnej wilgoci nie było w środku.
       
      Załączam zdjęcia.
       
      Czy wie ktoś jaki jest pin do komputera Sulky vision wpb . W komputerze jest opcja sprawdzania czujników itp. Ale chronione jest to 4 cyfrowym pinem.







×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj