Polecane posty

Zenonim    223

Nie panikujcie ja zawsze rozsiewam nawóz na obsechnięte pola i gdzie wegetacja ruszy. u mnie małopolska hodowla roślin zawsze warjuje sieje w lutym z 10 razy pryska i wcale tak za dużo więcej im nie sypią ani rzepak ani zboża. także szkoda kasy ładować w śnieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Piotrekkowa. Z której czesci lubuskiego jestes? Bo ja z okolic słonska, i u mnie od piatku bardzo duzo sniegu ztopniało, teraz miejscami tylko lezy, i nie pada. Co do nawozu, to ten śniego na który siałes nawóz nie stopniał, tylko dopadało jeszcze. Raczej bardzo mała część tego nawozu pojdzie dla roslinek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radi103    1

Nie wiem ktorzy mają rację,ci co posiali,czy ci co nie siali.Ale opowiem wam sytuacje,jaką miałem dwa lata temu.Sialem mocznik na zboze w maju i podczas zasypu do leja ,wysypało się z 10 kg na ziemię.Pozbierałem co się dało,ale wszystkiego nie dalo się zebrać.W miejscu rozsypania zboze ,zostalo wypalone do gołej ziemi.Na tym polu jesienią zasiałem rzepak ,jak wiadomo w zeszłym roku jesienią była susza i rzepaki były bardzko kolorowe czerwono fioletowe,natomiast wtym miejscu gdzie sie mocznik wysypał był zieloniutki i dwa razy większy tak,że z ok 50 m byłó widać to miejsce. Dodam tylko że maj i czerwiec tamtego roku obfitowały w opady. Był to rok 2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekkowa    0

ursus 1991 ja jestem z okolic zielonej gory sniegu na polu podczas siania nawozu miejscami bylo po 2-3cm po siewie na drugi dzien snieg calkowicie znikl a sypalo sniegiem dopiero na trzeci dzien po siewie i dzisiaj drugi raz dosypalo takze mozna powiedziec ze przed opadami sniegu nawoz calkowicie sie rozpuscil i wsiakl calkowicie w glebe co o tym sadzisz ile masz hektarow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    3933

Tu miałeś dawkę w przeliczeniu na ha może kilka ton i jakiś promil Ci został .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radi103    1

No ,ale jak by nie było upłynęło cztery miesiące i sporo wody przeleciało przez glebę raczej lekką Tak że coś tam zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Hektarów to bardzo mało mam, ale jeszcze azotu nie posiałem. Jezeli mówisz ze snieg stopniał a go duzo nie było wtedy to jestes w podobnej sytuacji co ci co posiali na początku marca, a moze nawet lepszej. Mysle ze wiekszych strat nie będzie jak 20-25% azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

wszystko wyjdzie w praniu ... co do siewu zbóż jarych najważniejszy jest termin siewu w maju owsa nie warto siać jeczmienia tez nie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ricky11    0

Co wy tu opowiadacie że ci co posiali azot miesiąc temu to nie będą mieć dużych strat, skoro od tamtej pory już ze 2 lub 3 razy śnieg padał i topniał na przemian. A teraz znów dosypało i to solidnie u nas na Dolnym Śląsku. Azot bajo bajo popłynie w głąb gleby i do rowu reszta. Hehe idąc takim tokiem myślenia jak niektórzy to wynika z tego że nawozy azotowe to można posiać już jesienią .... no przeież i tak nie będzie wielkich strat :D Ja na szczęście nie posiałem i czekam aż w pole będzie się dało wjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

u mnie caly czas jest snieg od tamtej pory a jeśli topnieje to bardzo wolno wiec nie odpłynie ... ciesz sie wjedziesz w kwietniu i też posiejesz to twoja sprawa


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

wszystko wyjdzie w praniu ... co do siewu zbóż jarych najważniejszy jest termin siewu w maju owsa nie warto siać jeczmienia tez nie

Jeczmien ma najkrotszy okres wegetacji ze wszystkich zboz dlatego siew poczatkiem maja moze sie udac o ile bedzie odpowiednia ilosc deszczu podczas krzewienia i strzelania w zdzbło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

w moim regionie termin siewu jeczmienia to od 15 do 25 marca ... a czym wczesniej tym lepiej ... kazdy tydzien spoznienia to obniżka w plonie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Lepiej ze wzgledu na lepsze krzewienie. Podniesienie normy wysiewu powinno troche pomoc. W tym roku wszystko bedzie mozliwe podejrzewam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nnamezis    0

u mnie caly czas jest snieg od tamtej pory a jeśli topnieje to bardzo wolno wiec nie odpłynie ... ciesz sie wjedziesz w kwietniu i też posiejesz to twoja sprawa

Ja popieram zdanie Ricky11. Straty azotu wysianego na początku marca będą na pewno i to duże. W moich okolicach przez ten miesiąc spadło tyle śniegu co w poprzednich latach przez całą zimę. A oglądając wiadomości, to w pozostałych regionach Polski jest podobnie.

Czytałem kilka artykułów poświęconych uprawie zbóż ozimych i w każdym jest napisane: przy planowaniu dawki azotu wysiewanego wiosną trzeba uwzględnić straty spowodowane dużymi opadami w okresie zimowym.

Ale czytając posty zamieszczone na forum nie którzy uważają inaczej. Oczywiście każdy ma do tego prawo. Osoby które wysiały nawóz na zboża, gdyby wiedziały jaka będzie pogoda to sądzę żeby sie wstrzymały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Duzo zalezy od regionu, u mnie od wysiewu saletry na poczatku marca spadlo lacznie z 20cm sniegu, rowy i stawy suche wiec raczej nic nie splyneło bo na polach totalna susza jak na tą pore roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marin    4

W tamtym roku na bagnie sypnąłem 150kg saletry i zboże plackiem leżało, a tam gdzie sama polifoska pięknie rosło bez wylegnień. W tym roku azot tyle co w polifosce jak będzie konieczność, a jak po zimie będzie w dobrej formie to nic nie dostanie. Pola wygnojone. Jare też na obornik pujdą + wapno.

 

 

Nie stosuje sie łącznie wapna i obornika tak chciałem napomnąć dla nie wtajemniczonych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Do 15 maja spokojnie można jęczmienie i owsy siać. Sprawdzone i spraktykowane. Te 3t Wam sypnie. Jak nie wejdziesz do 10 maja to i susza w czerwcu nie straszna bo wody pod dostatkiem i narośnie.

 

Do 15 maja spokojnie można jęczmienie i owsy siać. Sprawdzone i spraktykowane. Te 3t Wam sypnie. Jak nie wejdziesz do 10 maja to i susza w czerwcu nie straszna bo wody pod dostatkiem i narośnie.

 

 

Rolnik1973 z tym owsem to raczej prima aprilisowy żart jak rozumiem.Choć jestem po paru głębszych mimo wszystko trudno mi sobie to wyobrazić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

@akacja może i u jego sprawdzone jak sieje 300-400kg/ha, i to ze względu na słome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

ci co posiali nawóz pod śnieg to bardzo dobrze bo teraz grzeje i prędzej im stopnieje i co za tym idzie będą mieli większe plony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekkowa    0

sniegu niema jutro cieplo tylko patszec jak rosnie i dzwac z nawozem

 

zamiast sie cieszyc ze mruz slaby to se jaja robicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

no ja jak wstanę jutro, po tym co za chwile skonsumuję, to rozsiewam azot i resztę soli, śniegu prawie brak, przymrozek -5 ma być, do końca tygodnia trochę chłodno i deszczowo, więc się ładnie rozpuści i będzie czekać. Pszenica: 250kg saletrosan, na mniej dokrzewione 220 saletra. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kar0711
      Witam. Doradźcie jak konserwować rozsiewacz nawozu po sezonie. :unsure:
    • Przez kaszelan91
      Witam, czy spotkał się już ktoś z was z ostrzeżeniem ,,Nieprawidłowe działanie przekładni,, na sterowniku siewnika? Cały czas mi to pika w wnerwia przy pracy. Jaka może być tego przyczyna? Druga sprawa, zapewne połączona z tą pierwszą, Czy ma ktoś z was siewnik Bomet? Mamy nowy niedawno zakupiony i jest problem z ustawieniem prawidłowej dawki wysiewu, ustawione przełożenie na wysiew 206kga w  rzeczywistości wychodzi prawie 400kg. Trzeba sobie samemu dopasowywać metodą prób i błędów, praktycznie jest ustawione na zupełne minimum. Podziałka na przekładni w ogóle nie ma racji bytu, gdyby się nią kierować to siewu zabraknie w połowie pola... Czy ktoś się już spotkał z taką usterką? może jest jakaś rzecz o której zapominam przy ustawianiu przekładni? Robiąc według instrukcji wychodzi zupełna fikcja. pzdr.
    • Przez emtezecik
      Witam różnice w bloku silnika skrzynia biegów tłoki są wiadome . Oddałem pompę wtryskowe do regeneracji do cenionego zakładu, pomiar pyta jaka dać dawkę paliwa. Chciałbym dawkę z MTZ 1025 gdyż silnik jest ten sam mam TS wiec wzmocniony jest proszę podajcie różnice między MTZ 82 TS a 1025 może kolega Seweryn coś podpowie . Pozdrawiam
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez hydroplast
      Witam
       
      Mam problem z moim rozsiewaczem nawozów Sulky DPX EXPERT.
       
      Od jakiegoś czasu nie działa mi waga.
       
      Pokazuje mi tylko na komputerze komunikat " hopper empty" skrzynia pusta.
       
      Waga cały czas pokazuje 0,000kg.
       
      Czy ma ktoś jakiś pomysł, oczywiście rozebrałem skrzynkę elektryczną i żadnej wilgoci nie było w środku.
       
      Załączam zdjęcia.
       
      Czy wie ktoś jaki jest pin do komputera Sulky vision wpb . W komputerze jest opcja sprawdzania czujników itp. Ale chronione jest to 4 cyfrowym pinem.







×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj