Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Calej formy azotanowej napewno nie straca , w saletrze jakies 30% moga stracic maxx ale to musi byc strasznie duzo wody zeby to wymylo w glab gleby , u mnie nie zaluja ci co wysiali , najgorzej bedzie z rzepakiem gdzie u mnie przewaznie kwitnie od 1-10 maj :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Calej formy azotanowej napewno nie straca , w saletrze jakies 30% moga stracic maxx ale to musi byc strasznie duzo wody zeby to wymylo w glab gleby , u mnie nie zaluja ci co wysiali , najgorzej bedzie z rzepakiem gdzie u mnie przewaznie kwitnie od 1-10 maj :/

 

może Wam później zakwitnie... skoro wiosna dużo opóźniona będzie...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8244    7

Roślina przystosuje się do każdych warunków.

Np. u mnie w tamtym roku (jak wiecie było sucho) nie wszystkie ziarna pszenicy ozimej wykiełkowały na jesieni (dokładnie w rędzinach). Gdy przyszła wiosna ziarna puściły korzenie, roślinki rosły, i wytworzyły się kłosy. Wiadomo, że plon był niższy, ale lepsze coś niż nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nom prawdas tez mialem taka sytuacje ;) tylko ze klosek hehe jak palec u niemowlaka ale lepsze to niz nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Taka zima jak ta to już była i to nie tak dawno temu. W 2006r. pod koniec marca ładowaliśmy tuczniki rano o 7.00 przy -16. Śniegu też było sporo. Zboża były ładne jeszcze na początku czerwca(jare i ozime) gdyż temperatura utrzymywała się w maju między 15-20C, czyli tak optymalnie. Problem zaczął się po 10 czerwca gdy przyszły upały 35-37C. Przez 6 tygodni wszystko wysiadło. Niedaleko mnie są łaki torfowe to straż pożarna przyjeżdzała wiele razy, gdyż nie mogła ich ugasić. Plony jeszcze mogą być dobre, jak nie bedzie suszy i upałów.

 

Pamiętam tą zimę bardzo dobrze, bo był pewien gościu co już na śnieg lał osady ściekowe, miał pole 3 ha i uprawiał je 3 dni, ledwo się z agregatem przebijał. Śmierdziało jak cholera. Zasiał pierwszy w okolicy. Nasze pola częściowo powypalało a jego kurna pięknie dojrzało i w połowie lipca skończył żniwa. Ja liczę, że jak teraz tak daje tym śniegiem to chociaż lato będzie w miarę normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

bedzie co ma być i tak na to wpływu nie mamy

 

Mam takie pytanie panowie .. jak juz wspominałem byłem na rzepaku i liscie jesienne opadły ale stożek wzrostu jest zielony i nisko przy ziemi .. i tu pytanie wszystko z nim ok to normalne ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

opisz bardziej wygląd rzepaku, daj fotki, przekrój roślinę i zobacz jak wygląda, jaki kolor mają liście?.. redukcja liści rzepaku po zimie jest normalna, najważniejszy jest stożek wzrostu. Ale jeżeli wszystkie liście szlak trafi to i plon będzie niższy (plon rzepaku głównie generuje się jesienią - wiosną trzeba go utrzymać)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nic mu nie powinno być, chyba ze hypokotyl uległ zniszczeniu bo on nie ma zdolności regeneracji.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Wszystko co jest od korzenia czyli stożek jest zielony i widac ze nic mu nie jest ... pytałem już kilku rolników którzy siejąkilka lat i mówią ze to normale w tym okresie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

centralna Polska....

 

od kilku godzin pada...przybyło dzis 10-12cm sniegu...zboza pod sniegiem plesnieja...a zimy konca nie widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Od 4 godzin leje deszcz aż szum idzie, do rana po śniegu będzie. Dobrze że nic nie siane bo by popłyneło w rowy. Pewnie jutro po zimie ślad zginie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekkowa    0

znowu pada snieg pszenica zasilona 150kg saletry a sialem w srode,lezalo okolo 3 moze4cm sniegu jak myslicie dobrze zrobilem czy jednak nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Wielkopolska wschodnia pada snieg znowu !!! Jakieś 15 cm przez noc , ziemia nie jest zmarznięta i wszystko rozchodzi sie pod nogami ... na polu około do 25 cm śniegu .. a najgorsze to że mamy już kwiecień


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom70    0

U mnie na Kujawach, dziś w nocy spadło 20 cm. śniegu. Pszenice zasilone pierwszą dawką azotu 70kg/ha i tylko czekać aż spłynie do rowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekkowa    0

lubuskie o mnie jest okolo 15 cm i dalek pada oj niewiem co to bedzie nie moge spac po nocach zboze mi sie s sni dalej sie nie dowiedzialem czy dobrze zrobilem ze posialem przed swietami nawoz na ktory juz dwa razy spadlo po 15cm sniegu ale cos nie moge dostac od was odpowiedzi i tak sie wlasnie zastanawiam czy na tym forum sa sami amatorzy ktorzy wypisuja jakies pier**ly ktore nikogo nie interesuja co mnie moze obchodzic ze w jakis miejscach jest 15 czy 45cm sniegu wchodzac na forum oczekuje pomocy odpowiedzi w waznej dla mnie sprawie wiec jeszcze raz pytam czy dobrze zrobilem siejac ten nawoz licze na szybka i w miare inteligentna jak na ta grupe fachowcow odpowiedz z gory dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Tylko Bóg jeden wie czy dobrze zrobiłeś. Ja nigdy nie siałem na śnieg, mróz i nim ruszy wegetacja. Pole obsycha zboża zaczynają rosnąć wtedy podsypuje. A na dziś to nawet nie wiadomo czy to przezimowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

Zrobiłeś źle. I nie ma co teraz wylewać swoich żali i wyżywać się na innych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorro    7

zrobiłeś bardzo żle i koniec-co nie miałeś co robić że tak ci sie spieszyło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

to co wysiane przed swietami zostało i przykryte sniegiem to spłynie wiekszosc w głab profilu...u nadal pada....zastanawiam sie nad sensem siania jeczmienia jarego...gdyz wjade pewnie na pole koło 15 kwietnia...coraz bardziej mysle nad tym czy jeczmienia kukurydza nie zastapic...jesli maj bedzie suchy to jeczmien wysiany 15 kwietnia bedzie tragiczny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekkowa    0

przezimowalo napewno jak myslicie ile z tego wysianego nawozu moze byc wyplukane mialem siac 250kg ale stwierdzilem ze podziele i chyba dobrze ze podzielilem jak sadzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekkowa    0

tak tylko mi chodzilo o zminimalizowanie strat azotu zboze juz ruszylo w dzien 5 6 stopni

 

co ma byc to bendzi kolejne 150kg saletry pujdzie jak tylko pogoda pozwoli moim zdaniem niema naco czekac z jarych za wiele nie wyciagniemy

 

tak tylko mi chodzilo o zminimalizowanie strat azotu zboze juz ruszylo w dzien 5 6 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4053

Dobrze że podzieliłeś ,znam takiego u którego to sianie może się skończyć rozwodem , żona chodzi i lamentuje (O Boże jaki Baran ,jaka strata ,itd )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Na snieg to fakt było ryzyko i nie wiadomo co sie stanie .. a jeśli posiałeś na ziemie i potem spadł snieg to nic mu nie bedzie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Do 15 maja spokojnie można jęczmienie i owsy siać. Sprawdzone i spraktykowane. Te 3t Wam sypnie. Jak nie wejdziesz do 10 maja to i susza w czerwcu nie straszna bo wody pod dostatkiem i narośnie.

 

Do 15 maja spokojnie można jęczmienie i owsy siać. Sprawdzone i spraktykowane. Te 3t Wam sypnie. Jak nie wejdziesz do 10 maja to i susza w czerwcu nie straszna bo wody pod dostatkiem i narośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kar0711
      Witam. Doradźcie jak konserwować rozsiewacz nawozu po sezonie. :unsure:
    • Przez kaszelan91
      Witam, czy spotkał się już ktoś z was z ostrzeżeniem ,,Nieprawidłowe działanie przekładni,, na sterowniku siewnika? Cały czas mi to pika w wnerwia przy pracy. Jaka może być tego przyczyna? Druga sprawa, zapewne połączona z tą pierwszą, Czy ma ktoś z was siewnik Bomet? Mamy nowy niedawno zakupiony i jest problem z ustawieniem prawidłowej dawki wysiewu, ustawione przełożenie na wysiew 206kga w  rzeczywistości wychodzi prawie 400kg. Trzeba sobie samemu dopasowywać metodą prób i błędów, praktycznie jest ustawione na zupełne minimum. Podziałka na przekładni w ogóle nie ma racji bytu, gdyby się nią kierować to siewu zabraknie w połowie pola... Czy ktoś się już spotkał z taką usterką? może jest jakaś rzecz o której zapominam przy ustawianiu przekładni? Robiąc według instrukcji wychodzi zupełna fikcja. pzdr.
    • Przez emtezecik
      Witam różnice w bloku silnika skrzynia biegów tłoki są wiadome . Oddałem pompę wtryskowe do regeneracji do cenionego zakładu, pomiar pyta jaka dać dawkę paliwa. Chciałbym dawkę z MTZ 1025 gdyż silnik jest ten sam mam TS wiec wzmocniony jest proszę podajcie różnice między MTZ 82 TS a 1025 może kolega Seweryn coś podpowie . Pozdrawiam
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez hydroplast
      Witam
       
      Mam problem z moim rozsiewaczem nawozów Sulky DPX EXPERT.
       
      Od jakiegoś czasu nie działa mi waga.
       
      Pokazuje mi tylko na komputerze komunikat " hopper empty" skrzynia pusta.
       
      Waga cały czas pokazuje 0,000kg.
       
      Czy ma ktoś jakiś pomysł, oczywiście rozebrałem skrzynkę elektryczną i żadnej wilgoci nie było w środku.
       
      Załączam zdjęcia.
       
      Czy wie ktoś jaki jest pin do komputera Sulky vision wpb . W komputerze jest opcja sprawdzania czujników itp. Ale chronione jest to 4 cyfrowym pinem.







×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj