Polecane posty

ben87    1

mnie szlak trafia.. jak będzie tak jeszcze 2 tyg to niewiem jak się wyrobić...

a co dalej.. plony zredukuje a co za tym idzie zysk..

ludzie nasieją kukurydzy to i na tym sie interesu nie zrobi.. tym bardziej że to nie tylko polska ale cała europa...:/

 

Soja panowie soja!

witaj. jachciałem zasiać trochę soi w tym roku... możesz coś na ten temat powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

do 20 kwietnia jeszcze idzie jeczmien zasiac i straty plonu nie bedzie az tak znaczacego. Ale juz na pszenice jara to nie bardzo a mialem posiac troche w tym roku.

 

Kuku i tak na swoje potrzeby to sie najwyzej zasieje 10ha wiecej:)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

akurat ja mam 25 ha do siewów wiosennych.na pewno 15ha poleci jeczmien jary[skarb] polecam tą odmianę,ale na 10ha jestem otwarty na propozycje.[marycha odpada,chociaż pewnie by się opłacało :P ] QQ odpada nie będe męczył sprzętu do zbioru,ponadto myśle iż cena za kukurydze będzie niższa.

 

sorki że post pod postem.Dajcie jakieś info odnośnie soi,jakoś nie miałem okazji uprawiać[wymagania glebowe,przełożenie NPK na plon,i oczywiście cena sprzedaży i zakupu materiału siewnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patron26    23

Zachód Polski od czwartku ma byc wiosna ;D

 

 

mysle ze juz nie ma co wierzyc prognozom dlugoterminowym... przypomne ze wczesniej zapowiadali kilkanascie stopni ciepla w swieta ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4020

Ja soi nie uprawiałem ale byłem na szkoleniu i mogę podać że firma Glenkore oferuje za soję na ten rok tą samą cenę co za rzepak,moi sąsiedzi mają siać po 20 ha, ja nie sieję bo mam wszystko obsiane ,nasiona mają dwie firmy AgroYoumis PL i Solar Corn . Koszt nasion to 560 zł ,sieje się po siewach kukurydzy na posnych stanowiskach ,czyli po zbożach bez azotu a zbiera przełom września i pażdziernika . Ma to być duża konkurencja dla rzepaku,mniejsze koszty i mniejsze ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

no tak .. u mie jest już nerwowa atmoswera w gminie nawet ... wiadomo czasami sie posiało i snieg spadł ale teraz zima jest nonstop ... klimat sie zmienia panowie i trzeba bedzie sie przyzwyczaić ...


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Panowie jedni piszą tak inni tak jeszcze inni tak czy ktoś napisze czy ci co posiali nawozy na rzepaki zboża koniec lutego początek marca kilku u nas było co siali nawet nocami gdzie by zakopali się a wtedy był przymrozek i gleba zamarznięta i mogli jechać potem wszystko zamarzło mrozy do -17 były śnieg zasypał i wczoraj dosypał jeszcze z 10 cm i najbliższy tydzień tak ma być czy ten azot działa zadziała jak się ociepli czy szkoda nawozu i swoich kosztów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patron26    23

Panowie jedni piszą tak inni tak jeszcze inni tak czy ktoś napisze czy ci co posiali nawozy na rzepaki zboża koniec lutego początek marca kilku u nas było co siali nawet nocami gdzie by zakopali się a wtedy był przymrozek i gleba zamarznięta i mogli jechać potem wszystko zamarzło mrozy do -17 były śnieg zasypał i wczoraj dosypał jeszcze z 10 cm i najbliższy tydzień tak ma być czy ten azot działa zadziała jak się ociepli czy szkoda nawozu i swoich kosztów

 

 

w tym temacie kazdy ma swoje zdanie i go broni ... natura zweryfikuje . u mnie sloneczko swieci i 7 na plusie ... oby juz szlo ku lepszej pogodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Dzwoniłem do kilku doradców z różnych firm handlowych i instytucji doradczych. Każdy twierdzi, że tam gdzie wysiano nawozy i ziema była zmarznięta i przysypało śniegiem to straty azotu będą występowały tylko tam gdzie może spłynąć razem z topniejącym śniegiem czyli na górkach. Azot nie poszedł w ziemie bo była jako tako zmarznięta, nie wyparował też bo leżał pod śniegiem, także straty powinny być minimalne jeśli ktoś ma płaskie pola. Także trzeba być dobrej myśli.

 

Ja tak czy tak nie żałuję, że wysiałem nawozy na początku marca. Rano przestało już padać, teraz +4 stopnie w cieniu i gdzieniegdzie się słońce przebija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Daj kolego troche tego slońca na zachód.U mnie saletra leci z nieba jest około 15cm.Ja także jestem zdania iż ci co wysiali nie przegrali,straty na pewno będą,ale biorąc pod uwagę fakt podania azotu około 10-15 kwietnia bo nie podejrzewam wcześniej,oraz to iż rosliny ozime pod wpływem długości dnia i raptownych zwyżek temperatury zakończą faze krzewienia na rzecz strzelania w żdzbło.Niestety mogą to odczuć ci którzy mieli póżne zasiewy,pomijam fakt przewódek.Ja osobiście jak tylko będzie można wjechać dorzucam 150 kg saletry,aby lekko zniwelować straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

U mnie to co spadło na bierząco sie topi na polu jest z 15 cm sniegu bo byłem na rzepaku dzisiaj .. pomalu snieg topnieje z dnia na dzien mniej ..... Moim zdaniem jeszce nie jest az tak późno fakt kilka dni jest do tyłu mam nadzieje ze po świetach bedzie ok .. w zeszłym roku 1 kwietnia celube siałem


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Powinni w mediach wystąpić klimatolodzy i wytłumaczyć dlaczego wmawiają nam ,że klimat się ociepla,a w rzeczywistości zimy są coraz dłuższe i cięższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

a ja dzis szukalem chrzanu na polu lezy okolo 40cm sniegu a w niektorych miejscach wiecej ziemia jest nie zamarznienta mysle ze wszczesniej niz za 2 tyg w pole nie wjade okolice zamoscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

No właśnie to dowód że sie ociepla bo w jednym miejscu na świecie robi sie cieplej a w innym zimniej ... na nas padło ze zimniej


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

czekac cierpliwie czekać tylko to nam zostało


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

akurat ja mam 25 ha do siewów wiosennych.na pewno 15ha poleci jeczmien jary[skarb] polecam tą odmianę,ale na 10ha jestem otwarty na propozycje.[marycha odpada,chociaż pewnie by się opłacało :P ] QQ odpada nie będe męczył sprzętu do zbioru,ponadto myśle iż cena za kukurydze będzie niższa.

 

sorki że post pod postem.Dajcie jakieś info odnośnie soi,jakoś nie miałem okazji uprawiać[wymagania glebowe,przełożenie NPK na plon,i oczywiście cena sprzedaży i zakupu materiału siewnego.

 

Zaryzykuj pszenicę chyba, że jeszcze możesz jęczmieniem zasiać. Mój sąsiad 2,5 ha obsieje pszenicą bo twierdzi, że nie po to ma III klasę, żeby jakieś "pierdoły" siać i choćby miał w maju siać to zasieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ja dzisiaj po pszenżycie 150kg saletry i 100kg soli potasowej, temperatura na plusie miejscami leżał śnieg ale mi to nawet pasowało bo kołami jechałem po nim.Jak to pszenżyto jest miejscami żółte wygląda tak jak by zwiędnięte to oznacza że przemarzło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

u mnie na rzepaku liście obleciały odkopałem go ze sniegu


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik32    2

Do 15 kwietnia taka zima.To już horror chyba bedzie.Kiedy to wszystko zacznie rosnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik32    2

A mam inne wyjście?Oby to był już koniec zimy i prognozy się nie sprawdziły, ale to wątpliwe przy napływie mas powietrza cały czas z północy.Tam prawdopodobnie jest zimniej jak powinno być normalnie o tej porze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Taka zima jak ta to już była i to nie tak dawno temu. W 2006r. pod koniec marca ładowaliśmy tuczniki rano o 7.00 przy -16. Śniegu też było sporo. Zboża były ładne jeszcze na początku czerwca(jare i ozime) gdyż temperatura utrzymywała się w maju między 15-20C, czyli tak optymalnie. Problem zaczął się po 10 czerwca gdy przyszły upały 35-37C. Przez 6 tygodni wszystko wysiadło. Niedaleko mnie są łaki torfowe to straż pożarna przyjeżdzała wiele razy, gdyż nie mogła ich ugasić. Plony jeszcze mogą być dobre, jak nie bedzie suszy i upałów.

Edytowano przez sajgon
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Akacja nie przeczę że może być tak jak mówisz ale te 22 st zapowiadają już z dobre dwa tygodnie temu i narazie przesuwają te 22st o każde dwa tygodnie ale do przodu, równie dobrze nie musi być od razu ciepło a może być również tak, że wszystko przesunie się w czasie np. opóźniona wegetacja=opóźnione żniwa, ale to tylko czyste spekulacje bo nikt z Nas jasnowidzem nie jest tak czy owak, pogoda nam wszystkim zrobiła nie złego psikusa. Uważam, że każdy na tym straci bez względu czy rozsiał wcześniej nawóz czy nie rozsiał wcale. Ci pierwsi utracą formę azotanową prawdopodobnie a Ci co nie wysiali nic to pewnie też roślina nie zdąży sobie pobrać w odpowiedniej formie rozwojowej azotu ze względu na krótki okres ale to tylko jeden z naprawdę wielu możliwych scenariuszy....


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kar0711
      Witam. Doradźcie jak konserwować rozsiewacz nawozu po sezonie. :unsure:
    • Przez kaszelan91
      Witam, czy spotkał się już ktoś z was z ostrzeżeniem ,,Nieprawidłowe działanie przekładni,, na sterowniku siewnika? Cały czas mi to pika w wnerwia przy pracy. Jaka może być tego przyczyna? Druga sprawa, zapewne połączona z tą pierwszą, Czy ma ktoś z was siewnik Bomet? Mamy nowy niedawno zakupiony i jest problem z ustawieniem prawidłowej dawki wysiewu, ustawione przełożenie na wysiew 206kga w  rzeczywistości wychodzi prawie 400kg. Trzeba sobie samemu dopasowywać metodą prób i błędów, praktycznie jest ustawione na zupełne minimum. Podziałka na przekładni w ogóle nie ma racji bytu, gdyby się nią kierować to siewu zabraknie w połowie pola... Czy ktoś się już spotkał z taką usterką? może jest jakaś rzecz o której zapominam przy ustawianiu przekładni? Robiąc według instrukcji wychodzi zupełna fikcja. pzdr.
    • Przez emtezecik
      Witam różnice w bloku silnika skrzynia biegów tłoki są wiadome . Oddałem pompę wtryskowe do regeneracji do cenionego zakładu, pomiar pyta jaka dać dawkę paliwa. Chciałbym dawkę z MTZ 1025 gdyż silnik jest ten sam mam TS wiec wzmocniony jest proszę podajcie różnice między MTZ 82 TS a 1025 może kolega Seweryn coś podpowie . Pozdrawiam
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez hydroplast
      Witam
       
      Mam problem z moim rozsiewaczem nawozów Sulky DPX EXPERT.
       
      Od jakiegoś czasu nie działa mi waga.
       
      Pokazuje mi tylko na komputerze komunikat " hopper empty" skrzynia pusta.
       
      Waga cały czas pokazuje 0,000kg.
       
      Czy ma ktoś jakiś pomysł, oczywiście rozebrałem skrzynkę elektryczną i żadnej wilgoci nie było w środku.
       
      Załączam zdjęcia.
       
      Czy wie ktoś jaki jest pin do komputera Sulky vision wpb . W komputerze jest opcja sprawdzania czujników itp. Ale chronione jest to 4 cyfrowym pinem.







×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj