Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Michalmeer    483

u mnie też zaczoł dzisiaj padać


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Mój dalszy sąsiad ( przez dwie miedze ) w zeszłym roku siał końcem kwietnia owies i jęczmień i plon całkiem dobry jak na niego. Już myślałem, że nic nie będzie miał bo jak przyszła krótkotrwała susza właśnie jak posiał to pole wyglądało tragicznie, wschody fatalne, rośliny blade, wątłe i strasznie rzadkie ale jak popadało i prysnął mocznikiem to zaraz lepiej wyglądało. Zastanawiam się, czy głupoty nie zrobiłem siejąc tylko 100 kg saletry na pobudzenie a teraz chciałem posiać mocznik ale jak tak zimno będzie to on się nie rozłoży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Królik wielkanocny ulepiony :) Dzisiaj już prawie 5 cm śniegu spadło. Trzeba będzie ostro dolistnie gonić rośliny do sensownego plonowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Ja wam opowiem lepszy numer .. jak wymarzło jeden gościu wuja oszukał i sprzedał mu jeczmie zimowy do siewu na wiosne .. i nie wiem jakim cudem go wymłucił przy dosuszeniu plon około 4 t z z ha ..

jak widzicie sami zajączek w śniegu kica na wielkanoc


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

saletra leci z nieba i to tonami u mnie od południa 10cm śniegu . . . chyba choinkę trzeba będzie ubrać, a plany były siać jarkę przed świętami ale to nie w tym roku chyba xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Zależy przed jakimi świętami bo jak przed Bożym Narodzeniem to z pewnością zasiejesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Śniegu minimalnie na rzepaku, z zbożami gorzej. Pytanie czy siać? Czlowiek głupieje, dobrze że weekend trzeba iść się odciąć od tego wszystkiego B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Zachód Polski od czwartku ma byc wiosna ;D


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

He He wiosna juz miala byc 4 tyg temu ;) , wschod od rana z 8cm juz napadalo :/ grrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Haha tyle do przodu to nic nie warta przepowiednia z wiosną, na 2 dni do przodu trudno teraz czegoś być pewnym w pogodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patron26    23

Zachód Polski od czwartku ma byc wiosna ;D

 

 

pytanie od ktorego czwartku :D u mnie snieg wali na calego ... to sa prawdziwe jaja wielkanocne drodzy Panowie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Wczoraj było ładnie słoneczko i myśleliśmy że dziś ruszymy z nawozem na żyto a tu tak się rozpadało że hoho aż nic nie widać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Ciekawie jest tej wiosny,z oziminek jeszcze coś wiciśniemy,ale z jarowizną to może być różnie.Co proponujecie zasiać,chyba pozostanie jęczmień lub też łubin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Zachód Polski od czwartku ma byc wiosna ;D

 

Co ty gadasz jak od wtorku powrót śniegu i mrozu przynajmniej do piątku a dalej nie wiedzą. Kiepsko widzę zasiewy w tym roku. To powinna być nauczka dla tych co nie orają na zimę pod zboża. Kilku takich jest w mojej wsi. Teraz będą musieli się nieźle uwijać bo jak w połowie kwietnia wyjadą a co najważniejsze przejadą przez gliny i mokradła. Cienko tę wiosnę widzę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Najlepiej to napewno kukurydza albo gryka, termin siewu coraz szybciej zbliża sie do ostatniego, a jeszcze szybciej pszenica mówie o swoim regionie północno wschodniej cześci kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Najgorzej mają Ci co sieją buraki cukrowe w niektórych rejonach już jest termin na siew a tu zima na całego.


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

N polsacie w pogodzie o godzinie 17 chyba było ze od czwartku wiosna na zachodzie .. tu chodzi o wszystkie rośliny nie tylko buraki ... rzepak . ziemniaki ..pszenica jeczmien .. nawet łaki do tych co mają bydło .. daje nam w tym roku popalic ta zima


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Łubin sieje się w marcu. Termin na jęczmień jary to optymalnie do 10 kwietnia (wschodnia Polska), Gryka to badziewie. Siałem i teraz dosypuję dla swiń, bo nie mam co z nią zrobić. Zostaje QQ i soja :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik32    2

Ale od którego czwartku, bo napewno nie tego czwartku.Oj obym się mylił ale marnie na razie to wygląda.

Edytowano przez rolnik32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Jak się nie wyrobię to zasieję wszystko mieszanką na kiszonkę a zboża kupie i tyle. Dziadek mi mówił, że kiedyś ziemniaki sadziło się w maju i zdarzało się, że w dołkach ( po dołkowniku ) śnieg leżał. Chyba zacznę histeryzować, bo już nie wyrabiam z braku zajęcia :o .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Ta zima w tym roku to jakis koszmar. ;[


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kar0711
      Witam. Doradźcie jak konserwować rozsiewacz nawozu po sezonie. :unsure:
    • Przez kaszelan91
      Witam, czy spotkał się już ktoś z was z ostrzeżeniem ,,Nieprawidłowe działanie przekładni,, na sterowniku siewnika? Cały czas mi to pika w wnerwia przy pracy. Jaka może być tego przyczyna? Druga sprawa, zapewne połączona z tą pierwszą, Czy ma ktoś z was siewnik Bomet? Mamy nowy niedawno zakupiony i jest problem z ustawieniem prawidłowej dawki wysiewu, ustawione przełożenie na wysiew 206kga w  rzeczywistości wychodzi prawie 400kg. Trzeba sobie samemu dopasowywać metodą prób i błędów, praktycznie jest ustawione na zupełne minimum. Podziałka na przekładni w ogóle nie ma racji bytu, gdyby się nią kierować to siewu zabraknie w połowie pola... Czy ktoś się już spotkał z taką usterką? może jest jakaś rzecz o której zapominam przy ustawianiu przekładni? Robiąc według instrukcji wychodzi zupełna fikcja. pzdr.
    • Przez emtezecik
      Witam różnice w bloku silnika skrzynia biegów tłoki są wiadome . Oddałem pompę wtryskowe do regeneracji do cenionego zakładu, pomiar pyta jaka dać dawkę paliwa. Chciałbym dawkę z MTZ 1025 gdyż silnik jest ten sam mam TS wiec wzmocniony jest proszę podajcie różnice między MTZ 82 TS a 1025 może kolega Seweryn coś podpowie . Pozdrawiam
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez hydroplast
      Witam
       
      Mam problem z moim rozsiewaczem nawozów Sulky DPX EXPERT.
       
      Od jakiegoś czasu nie działa mi waga.
       
      Pokazuje mi tylko na komputerze komunikat " hopper empty" skrzynia pusta.
       
      Waga cały czas pokazuje 0,000kg.
       
      Czy ma ktoś jakiś pomysł, oczywiście rozebrałem skrzynkę elektryczną i żadnej wilgoci nie było w środku.
       
      Załączam zdjęcia.
       
      Czy wie ktoś jaki jest pin do komputera Sulky vision wpb . W komputerze jest opcja sprawdzania czujników itp. Ale chronione jest to 4 cyfrowym pinem.







×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj