Polecane posty

akacja    92

@ rolnik.Ceny beda nizsze niz w ubieglym sezonie i juz to wiadomo.Istotą jest przelozenie ilosci plonu nad kosztami i zarobek na podobnym poziomie jak w ubieglym roku i pamietaj Bozia nic tu nie ma wspólnego oprócz pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

A odpowiednia pogoda to najważniejszy element wpłymający na plon. Żaden wypasiony dżon dir, ani tir nawozu nie zapewni urodzaju jak nie będzie odpowiedniej pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

z cenami to nigdy nic nie wiadomo ... jak słyszxe analityka ze w tym roku bedą wysokie zbiory to nie wiem skąd oni to biorą mają jakąs wróżke na etatcie chyba ... pier**lą głupoty a potem rynek sie dostosowóje do podanych w ciemno informacji .. no debile


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Mają dane że firmy sprzedali dużo nawozów i co przełoży się na klęskę urodzaju, a w praktyce czas pokaże. To tak jak przed meczem z Ukrainą gadali na max przygotowani, skoncentrowani i 100% zwycięstwo, a mecz pokazał inne oblicze. I tak samo będzie z urodzajem, każdy mądry a czas pokaże.

 

Mają dane że firmy sprzedali dużo nawozów i co przełoży się na klęskę urodzaju, a w praktyce czas pokaże. To tak jak przed meczem z Ukrainą gadali na max przygotowani, skoncentrowani i 100% zwycięstwo, a mecz pokazał inne oblicze. I tak samo będzie z urodzajem, każdy mądry a czas pokaże.

 

Mają dane że firmy sprzedali dużo nawozów i co przełoży się na klęskę urodzaju, a w praktyce czas pokaże. To tak jak przed meczem z Ukrainą gadali na max przygotowani, skoncentrowani i 100% zwycięstwo, a mecz pokazał inne oblicze. I tak samo będzie z urodzajem, każdy mądry a czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Co do ceny zboża to nie mamy nic gadania, nawet nie w sferze obszaru, województwa czy nawet kraju. To czy w Polsce będzie klęska urodzaju czy nie urodzaju to nie będzie miało znaczącego wpływu na cenę.

To od duży producentów zależy jaka będzie cena zbóż na rynku światowym. Rosja, USA, Australia, Argentyna, Niemcy, u nic klęski nieurodzaju a nas klęska urodzaju a mimo to cena będę wysoka bo to oni będą zboże potrzebowali.

W sytuacji odwrotnej u nich klęska urodzaju a u nas nie urodzaju to cena będzie niższa bo będą mieli nadwyżki i będą musieli je opchnąć.

Także na to nie mamy żadnego wpływu, i żadne spekulacje nic nie dadzą,

Po drugie wiem od znajomego przedstawiciela handlowego z dużej firmy handlującej zbożem to oni podpisują kontrakty na zboże z zagranicą w kwietniu, w maju i wtedy jest już ustalona cena. Na wolnym rynku zostają tylko mali handlarze i mieszalnie pasz. Które zawsze taniej kupują.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Dokładnie tak to wygląda jak kolega dyczko opisał,jesteśmy zbyt mali aby mieć znaczący wpływ na ceny.Do tego jeszcze leniwi,tak nas postrzegają za granicą.Byłem jakiś czas temu w Niemczech w Bad Essen w fabryce Rabego,jadąc przez całą droge nie widziałem ani hektara pod tkzw ekologią czyli drzewka.A u nas rozejrzyjcie się jest tego pełno.To międzyinnymi jeden z czynników decydujący o tym iż nie jesteśmy w stanie wyprodukować wiecej płodów rolnych i dlatego nikt tak bardzo się z nami nie liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    3932

My wpływu na cenę nie mamy ale trzeba obserwować co się dzieje na świecie. W Rosji na Ukrainie na Białorusi w Niemczech ,Anglii opady śniegu wiosna opóżniona ,plony będą mniejsze to i ceny lepsze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

w rosji średni plon to 2.4 t z ha tylko obszarowo bije nas na głowe .. polska nie jest taka mała mielismy by wpływ na ceny gdyby elewatory nalezały do rolników a nie ludzi którzy patrzą jak tu kogo w chu.. zarobić .. to jest najwieksza wada naszego ststemu


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

na warmińsko mazurskim nie ma mowy o nawozie sniegu lezy tyle ze watpie czy na początku kwietnia da się cos posiac.....a trochę będzie do siania,,,,,; :)


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

No współczuje kolegom ze ściany wschodniej ale i u mnie północna wielkopolska śniegu mamy pod dostatkiem :)

nawóz wysypałem i nie żałuję, bo jak zaraz przyjdzie ocieplenie to nie wiadomo czy miejscami do połowy kwietnia się wjedzie a bez porannych przymrozków byłaby lipa. A tak jak w moim przypadku to potrzebowałbym 3-4 dni solidnych przymrozków aby wszystko rozsiać.

 

I licząc się ze stratami które pewnie wystąpiły wskutek wypłukania azotu, trzeba będzie trochę to zrekompensować roślinkom.

Jak tylko pogoda pozwoli oprysk z 15% mocznika, 5% siarczanu magnezu i mikro.

I druga dawka nawozu przyśpieszona o jakieś 7 - 10 dni

 

Zostawienie okna nawozowego i ewentualna 3 dawka pójdzie 100kg/ha saletrzaku.

 

Także powinno być ok :)

Nie ma co płakać bo to nic nie da a reszta w rękach natury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

Co do ceny zboża to nie mamy nic gadania, nawet nie w sferze obszaru, województwa czy nawet kraju. To czy w Polsce będzie klęska urodzaju czy nie urodzaju to nie będzie miało znaczącego wpływu na cenę.

To od duży producentów zależy jaka będzie cena zbóż na rynku światowym. Rosja, USA, Australia, Argentyna, Niemcy, u nic klęski nieurodzaju a nas klęska urodzaju a mimo to cena będę wysoka bo to oni będą zboże potrzebowali.

W sytuacji odwrotnej u nich klęska urodzaju a u nas nie urodzaju to cena będzie niższa bo będą mieli nadwyżki i będą musieli je opchnąć.

Także na to nie mamy żadnego wpływu, i żadne spekulacje nic nie dadzą,

Po drugie wiem od znajomego przedstawiciela handlowego z dużej firmy handlującej zbożem to oni podpisują kontrakty na zboże z zagranicą w kwietniu, w maju i wtedy jest już ustalona cena. Na wolnym rynku zostają tylko mali handlarze i mieszalnie pasz. Które zawsze taniej kupują.,

z tymi kmontraktami to nie dokońca prawda. Przypomoinam ubiegły rok - kontrakty w maju podpisywali na 800 PLN a w zniwa pszenica była po 900 PLN.

Wszystko będzie zależało od pogody zbiorów a tym samym od podaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Na ukrainie kukuruźnikiem sieją więc niech cię głowa nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Co nas ukraina obchodzi oni bedą mieli mniej to u na cena bedzie lepsza .. oni sie nami nie przejmują to my nimi tez nie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Co nas ukraina obchodzi oni bedą mieli mniej to u na cena bedzie lepsza .. oni sie nami nie przejmują to my nimi tez nie

kolego a wiesz jaką oni ziemie mają,my możemy o takiej pomarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

wiem dlatego mnie nie obchodzą ...


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

To żadnej strategi niemasz, sprzedajesz/kupujesz na chybił trafił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Ja pierwszą dawkę pod pszenice daje zaraz na wiosnę jak śniegu już nie ma a w pogodzie mówią że idzie wiosne.

250kg/ha

druga dawka 200kg /ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

zasiano na ukrainie tylko sie im troche sniegiem dostało .. tak samo rosji .. irlandi ...


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Gdzie zasiano, tam zasiano. Ukraina jest położona w różnorodnych strefach klimatycznych, a na południu nawet ryż jest uprawiany.

 

Nazwy państw pisze się z dużej litery i tak samo zaczyna zdanie.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Zorzyk ma racje, jak ktos nie ma wyobrazni to niech sobie spojrzy na mapę jak daleko Ukraina sięga na południe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kar0711
      Witam. Doradźcie jak konserwować rozsiewacz nawozu po sezonie. :unsure:
    • Przez kaszelan91
      Witam, czy spotkał się już ktoś z was z ostrzeżeniem ,,Nieprawidłowe działanie przekładni,, na sterowniku siewnika? Cały czas mi to pika w wnerwia przy pracy. Jaka może być tego przyczyna? Druga sprawa, zapewne połączona z tą pierwszą, Czy ma ktoś z was siewnik Bomet? Mamy nowy niedawno zakupiony i jest problem z ustawieniem prawidłowej dawki wysiewu, ustawione przełożenie na wysiew 206kga w  rzeczywistości wychodzi prawie 400kg. Trzeba sobie samemu dopasowywać metodą prób i błędów, praktycznie jest ustawione na zupełne minimum. Podziałka na przekładni w ogóle nie ma racji bytu, gdyby się nią kierować to siewu zabraknie w połowie pola... Czy ktoś się już spotkał z taką usterką? może jest jakaś rzecz o której zapominam przy ustawianiu przekładni? Robiąc według instrukcji wychodzi zupełna fikcja. pzdr.
    • Przez emtezecik
      Witam różnice w bloku silnika skrzynia biegów tłoki są wiadome . Oddałem pompę wtryskowe do regeneracji do cenionego zakładu, pomiar pyta jaka dać dawkę paliwa. Chciałbym dawkę z MTZ 1025 gdyż silnik jest ten sam mam TS wiec wzmocniony jest proszę podajcie różnice między MTZ 82 TS a 1025 może kolega Seweryn coś podpowie . Pozdrawiam
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez hydroplast
      Witam
       
      Mam problem z moim rozsiewaczem nawozów Sulky DPX EXPERT.
       
      Od jakiegoś czasu nie działa mi waga.
       
      Pokazuje mi tylko na komputerze komunikat " hopper empty" skrzynia pusta.
       
      Waga cały czas pokazuje 0,000kg.
       
      Czy ma ktoś jakiś pomysł, oczywiście rozebrałem skrzynkę elektryczną i żadnej wilgoci nie było w środku.
       
      Załączam zdjęcia.
       
      Czy wie ktoś jaki jest pin do komputera Sulky vision wpb . W komputerze jest opcja sprawdzania czujników itp. Ale chronione jest to 4 cyfrowym pinem.







×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj