Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Moderator ,a ma problemy z liczeniem? Smiechu warte.

Pozdrawiam i żegnam

Z jakim liczeniem mam problemy? wysiewali ludzie nawozy na początku marca, a ciepła prędzej jak na początku kwietnia raczej nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj obawiam się że nikogo kto uparcie twierdzi że nawóz na początku marca to kasa w błoto nie przekonamy.. no cóż nie ma się co spierać każdy zrobił jak uważał a takie przekomarzanie się, sądzenie kto zyskał kto stracił jest bez sensu, ja nie żałuję, i gdyby była podobna sytuacja, zrobiłbym tak samo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ben87    1

pewnie że nie stanęła tylko zwolniła przynajmniej tam gdzie leżał śnieg lub dużych mrozów nie było. ale na efekt końcowy trzeba poczekać. wiadomo że rośliny nie pobrały tego co trzeba i tak jak trzeba, ale coś na pewno. (chyba że wszystko komuś na kość zamarzło w co wątpie)

widzicie... to właśnie jest rolnictwo. ale tym razem lepiej jednak chyba wyjdą ci co nie siali... z szacunkiem dla innych , bo sam wtedy miałem zamiar tylko że nawozu nie było...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Ben87 niemasz racji... Powiedz kiedy TY zasilisz po tych opadach, bo w najbliższym czasie niema na to szans... A straty zawsze będą nawozu to nieuniknione obojętnie kiedy by go niewysiał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ben87    1

ja początkiem marca byłem w polu i pszenica żyła.. tak że podstawy były... ale z tym sianiem z rana na zmarzniętą glebe miałem wątpliwości..... i jak widzę większość z was...

 

Ben87 niemasz racji... Powiedz kiedy TY zasilisz po tych opadach, bo w najbliższym czasie niema na to szans... A straty zawsze będą nawozu to nieuniknione obojętnie kiedy by go niewysiał...

no to o tym też mowie. czytaj uważnie i powiedz co nie tak pisze?

 

wiem już o co ci chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Ludzie 29 stron wypowiedzi i być może trzy albo cztery które pod względem merytorycznym wykazują chociaż minimalny poziom wiedzy intelektualnej i dobrej praktyki rolnej.

Gdybyście tyle samo czasu poświęcili na czytanie interesujących publikacji i książek to pytania okazałyby się niepotrzebne.

 

Chciałem napisać jeszcze coś mądrego o zasilaniu roślin azotem ale w tym temacie wydaje mi się to zbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ben87    1

już mówie:)

pszenica jest dobrze rozkrzewiona wiec zastosuje jak tylko w pole da się wjechać saletrę 34 w ilości 150-170 kg( mało ponieważ przypuszczam że w niedługim czasie będzie 2 dawka) jak bym miał możliwość to był by RSM. i planuje to zabronować lekka brona żeby zmniejszyc straty N i przyspieszyć jego działanie. a uwierzcie mi ze bronowanie pomaga!! dlatego dawniej to było tak powszechnie stosowne i nadal książki o tym pisza, nie mylić z czasopismami! to inna bajka

powiecie zabieg stary i kosztowny... jak efekt będzie marny to sie wam przyznam.. ale nie sądze

 

Ludzie 29 stron wypowiedzi i być może trzy albo cztery które pod względem merytorycznym wykazują chociaż minimalny poziom wiedzy intelektualnej i dobrej praktyki rolnej.

Gdybyście tyle samo czasu poświęcili na czytanie interesujących publikacji i książek to pytania okazałyby się niepotrzebne.

 

Chciałem napisać jeszcze coś mądrego o zasilaniu roślin azotem ale w tym temacie wydaje mi się to zbędne.

pisz a nie mądrz sie.. takich tu nie brakuje. od tego jest forum;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

witam ja mam pytanie czy nawoził ktos pszenicę i rzepak nawozami maximus na pierwszy zabiek planuję mzximusa pkmg +aminomikro zboze i na rzepak rzepak +molibden i jakie macie doswiadczenie z tym nawozem wiem ze to jest inny temat ale moze ktoś urzywał ja mam zamiar uzyć pierwszy rok pozdrawiam wszystkich i po drugi niema sęsu się kłucic każdy chce dobrze i kazdy się uczy ja sieję zawsze jak jest ciepło saletrę a na rzepak mieszam saletrę z saletrosanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patron26    23

z tego co sie orientuje to wielu bardzo dobrych gospodarzy i firm wysialo juz nawoz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

pogrązyłem sie bo sie ucze od innych ? faktycznie leże ... kuzyn w poniedziałek siał nawóz pod buraki sniegu za wiele nie bylo ... kolejny nie za ciekawy rok sie szykuje ....


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W żniwa się okaże kto miał rację. 30 stron tematu o gdybaniu ;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skojarzyło mi się to ze słowami piosenki Elektrycznych Gitar

"Już każdy powiedział to, co wiedział, trzy razy wysłuchał dobrze mnie, wszyscy zgadzają się ze sobą, a będzie nadal tak jak jest"

Każdy niech robi na swój rachunek i swoją odpowiedzialność

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Najbardziej trafne podsumowanie tego wątku. U mnie zima, w pełni, wszystko śpi to i nawóz w garażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

ale popatrzcie jak nudno byłoby na tym forum , a tak co pare minut coś sie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja bym wolal zeby nie bylo takiej sytuacji jak jest teraz i oby nikt nie stracil azotu , bo szkoda kasy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Zainspirowany toczącą się tu rozmową, oraz tym, że u mnie azot już czeka na wiosnę na polu (w życie) postanowiłem zasięgnąć opinii doradcy KWS. Pozwolę sobie zacytować jego odpowiedź:

 

 

"Moim zdaniem lepsze było zastosowanie pierwszej dawki na żyto na początku marca niż czekanie, ponieważ okazać się może iż najbliższy wjazd w pole możliwy będzie dopiero około 10 kwietnia. Strata azotu z zastosowanej wcześniej dawki nie powinna przekroczyć 5-10%, natomiast plusem jest to iż w momencie zejścia śniegu roślina będzie już miała azot rozpuszczony w roztworze glebowym gotowy do pobierania przez korzenie i nie będzie "głodować"."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4053

Kolego ,żyta chyba na glinie nie siałeś tylko na piasku a tam zawsze wejdziesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

nom może i zawsze...

 

co do ziemi to u nas pełna mozaika, do koloru do wyboru.

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Najbardziej trafne podsumowanie tego wątku. U mnie zima, w pełni, wszystko śpi to i nawóz w garażu.

 

Stary zdecyduj się, najpierw piszesz że dajesz nawóz tylko jesienią a teraż że leży i czeka w garażu, to jak to jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Z kimś pomyliłeś, nie daję nawozu jesienią, a wiosną małą dawkę aby po polu się przejechać 100kg polifoski 8 i 60kg saletry z Puław. Saletra działa szybko jako pierwsza dawka, azot z polifoski robi za drugą dawkę. Jare rosną na oborniku +wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Azot z polifoski 8 jako 2 dawka? Panowie toż to szejk jakiś ... :D


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kar0711
      Witam. Doradźcie jak konserwować rozsiewacz nawozu po sezonie. :unsure:
    • Przez kaszelan91
      Witam, czy spotkał się już ktoś z was z ostrzeżeniem ,,Nieprawidłowe działanie przekładni,, na sterowniku siewnika? Cały czas mi to pika w wnerwia przy pracy. Jaka może być tego przyczyna? Druga sprawa, zapewne połączona z tą pierwszą, Czy ma ktoś z was siewnik Bomet? Mamy nowy niedawno zakupiony i jest problem z ustawieniem prawidłowej dawki wysiewu, ustawione przełożenie na wysiew 206kga w  rzeczywistości wychodzi prawie 400kg. Trzeba sobie samemu dopasowywać metodą prób i błędów, praktycznie jest ustawione na zupełne minimum. Podziałka na przekładni w ogóle nie ma racji bytu, gdyby się nią kierować to siewu zabraknie w połowie pola... Czy ktoś się już spotkał z taką usterką? może jest jakaś rzecz o której zapominam przy ustawianiu przekładni? Robiąc według instrukcji wychodzi zupełna fikcja. pzdr.
    • Przez emtezecik
      Witam różnice w bloku silnika skrzynia biegów tłoki są wiadome . Oddałem pompę wtryskowe do regeneracji do cenionego zakładu, pomiar pyta jaka dać dawkę paliwa. Chciałbym dawkę z MTZ 1025 gdyż silnik jest ten sam mam TS wiec wzmocniony jest proszę podajcie różnice między MTZ 82 TS a 1025 może kolega Seweryn coś podpowie . Pozdrawiam
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez hydroplast
      Witam
       
      Mam problem z moim rozsiewaczem nawozów Sulky DPX EXPERT.
       
      Od jakiegoś czasu nie działa mi waga.
       
      Pokazuje mi tylko na komputerze komunikat " hopper empty" skrzynia pusta.
       
      Waga cały czas pokazuje 0,000kg.
       
      Czy ma ktoś jakiś pomysł, oczywiście rozebrałem skrzynkę elektryczną i żadnej wilgoci nie było w środku.
       
      Załączam zdjęcia.
       
      Czy wie ktoś jaki jest pin do komputera Sulky vision wpb . W komputerze jest opcja sprawdzania czujników itp. Ale chronione jest to 4 cyfrowym pinem.







×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj