Polecane posty

andrzejB    3

Wnioskując po poście to napewno sianie nawozów wypadnie Ci w niedzielę. Niby bronisz kogoś a tak naprawdę chyba sam stosujesz takie praktyki i chcesz to jakoś usprawiedliwić. I nie jest to próba jakiegokolwiek rozliczania bo to Twoja sprawa co i kiedy robisz.

I tu się zdziwisz! W niedzielę poświęcam czas rodzinie. Pracuję na zmiany więc zawsze sobie dopasuję pracę w polu, bądz biorę wolne. Dziwi mnie tylko, że takie mohery z was wychodzą jak ktos nie robi tak jak wy. Jak juz wcześniej pisałem jego sprawa co robi ze swoim czasem i nikt nie bedzie mu kazał "to wcześniej wstań" bo mamy w tym kraju wolność a nie średniowiecze i swiętą inkwizycję!!!

Edytowano przez andrzejB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie kosmici go nie porwą tylko woda . A tak na marginesie to dlaczego zalecają dzielić dawki a niestosować całego azotu w 1 dawce skoro twierddzicje że azot nieucieknie?

Przecież roślina jak go pobierze to potrzebuje dalej :P To tak jakbyś rano wstał i jadł tyko śniadanie bo to by wystarczyło :P Poza tym roślina wykorzystuje tylko 60-80% azotu z nawozu. Nie zapominajmy że gleba to tez mikroorganizmy a one z niczego nie żyją. Tez ten azot nam wpierdzielają. Przeciętnie rośliny wykorzystują 60% azotu, 30% zużywają mikroorganizmy a 10% ulega wymyciu, bądź ulatnianiu.

 

Co do wymywania to obawiałbym gdyby spadło 0,5m śniegu a nie 10-czy 20 cm. Oczywiście zależy to tez od innych czynników które dobrze opisał @młody17.

 

Wy się boicie że wypłucze. A 30-40 lat temu byli tacy którzy twierdzili że azot trzeba wysiewać jesienią w dawce 400-500 kg N, cześć wypłucze przez zimę, a wiosna nie stosować już N bo dla roślin zostawało 150-200 kg N. Więc wszystkiego wypłukać się nie da :P


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Jakby nawozy kosztowały tyle co wtedy, to byśmy nie dyskutowali wogóle o nich, tylko cała uwagę skupili na temacie jaki antywylegacz, jaka maksymalna dawka, kiedy i czy ustoi do żniw :) Straty jakieś będą, ja nie posiałem, ale też się obawiam że jak nie bedzie teraz po zejściu śniegu warunków to czy jeszcze wieksze straty nie będą z powodu niedoborów azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

mineral 1 - ja pisałem wczesniej że trzeba bedzie zwiększyc drugą dawke bo straty azotu będa większe niz normalnie .apropo technologii zprzed 30-40 lat wtedy 4 tony zbierali najlepsi myśle że szkoda się przekomażać ,przyjdzie pogoda wegetacja ruszy na dobre każdy oceni stan swojch upraw .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

ale u mnie dzisiaj zima jeszcze takiej nie pamiętam o 5 odśnieżali a teraz już jest droga zawiana koło mnie na szosie zaspy 1,5m :D może tylko traktorem przejedzie ;) wieje ok. 70km/h mróz -8


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

u mnie sie poprawia rano -5 i słoneczko swieci


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

Czy mogę posiać saletrę po życie jek jest 3cm śniegu na polu?Chodzi o to że póniej jak będzie odwilż mogę nie wjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwanow810i   
Gość sylwanow810i

Nie siej bo ci spłynie podczas roztopów do rowów melioracyjnych lub wód gruntowych. Nawozy sie sieje najlepiej z rana podczas przymrozków a le nie na snieg. Jak ja bym rozsiewał na snieg to by sasiedzi powiedzieli, ze zwariowałem :) a tak niekoniecznie jest. Trzeba poczekac az ta pogoda sie uspokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

na snieg można siać ale np sól potasową


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patron26    23

Panowie u mnie pogodowy armagedon .... zaspy okropelne a ciagle zamiec i zawiej , Ci co nie posiali nawozow na poczatku miesiaca , zrobia to niepredko . dlugo potrwaja roztopy

 

Nie siej bo ci spłynie podczas roztopów do rowów melioracyjnych lub wód gruntowych. Nawozy sie sieje najlepiej z rana podczas przymrozków a le nie na snieg. Jak ja bym rozsiewał na snieg to by sasiedzi powiedzieli, ze zwariowałem :) a tak niekoniecznie jest. Trzeba poczekac az ta pogoda sie uspokoi.

 

 

warto zawsze patrzec na siebie a nie na sasiadow ... jak moze splynac ? przeciez to nie duza pokrywa i szybko wsiaknie w glebe . musialaby byc duza gorka zeby tak sobie woda mogla poplynac

Edytowano przez patron26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Pod sniegiem i w minusowej temperaturze to nawóz i tak by nie działał wić jak zniknie i od razu posieja to bedzie dobrze a nocne przymrozki utrzymają sie jeszcze przynajmniej dwa tygodnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

U mnie brak śniegu - 6 ;/ od jutra ma być już na plusie i tak myślę czy jutro jechać z saletra na pszenice. rzepak już zasilony ponad tydzień temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

u mnie śniegu też brak planuję siać nawóz - pierwsza dawka na rzepak i pszenicę w poniedziałek. jutro raczej nie bo ma być mróz i w niedzielę to nie ma sensu myślę a od poniedziałku odwilż to od razu by się rozpuścił a nie leżał tylko. najgorsze że zapowiadają tydzień ocieplenia a potem dalej spadki do - 10 w nocy, może się nie sprawdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Ja jutro tez startuje z siarczanem amonu ziemia rano ladnie zamarznieta to mozna dzialac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

u mnie sie topi czasem popada ale tak minimalnie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

podkarpacie 30- 40 cm śniegu spadło wczoraj i dzis także dobrze ze nawozy niewysiane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yellow87    1

u mnie też jeszcze śnieg (mazowieckie) więc trzeba czekać. Ale myślę że już w przyszłym tygodniu da się ruszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ben87    1

W tamtym roku siałem saletrę 15 marca rano było -3 a w południe +9 ładnie się popadło, pewnie i w tym roku gdzieś ok. 15 marca. śniegu już nie wiele tylko przy miedzach, a w niektórych miejscach nie ma wcale :) pójdzie saletra 200kg/ha jak co roku ;)

 

 

 

 

i co jak widzisz mamy 15 marca....:D jedziesz w pole?;)

 

mineral 1 - ja pisałem wczesniej że trzeba bedzie zwiększyc drugą dawke bo straty azotu będa większe niz normalnie .apropo technologii zprzed 30-40 lat wtedy 4 tony zbierali najlepsi myśle że szkoda się przekomażać ,przyjdzie pogoda wegetacja ruszy na dobre każdy oceni stan swojch upraw .pozdrawiam

dokładnie kolego. niech nikt sie nie mądrzy co i kiedy robi. ale zabiegi w polu powinny być uzależnione tylko od wegetacji roślin. jak by nie było to na razie wszystko śpi. siać jak wegetacja ruszy na dobre, a jedyne co to mądrze dobierać formę N. po to właśnie stworzoned są różne nawozy azotowe!!! nie były stworzone dla czyjegoś widzi mi się.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

@ben87 ja już bym pojechał tylko już dwa dni zawiana droga główna i nikt nie może odśnieżyć jechał sąsiad na pusto dużym masey fergusonem 4x4 i się zakopał zaspy większe niż ja :D teraz trzeba będzie poczekać ze dwa tygodnie aż się to wszystko roztopi.... wczoraj nie było od południa ani światła ani wody do dzisiaj do 7 a droga dalej zawiana, jeszcze nie pamiętam takiej zimy Lubelskie :D :D


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

prawdopodobnie od poniedziałku idzie wiosna .. ale czy to prada zobaczymy


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4021

Na polach żadnej miedzy nie widać,śnieg wszystko wyrównał ,myślę że teraz dwa tygodnie na pole nie wjadę i mamy kwiecień.

 

wcześniej pewnie będą powodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kar0711
      Witam. Doradźcie jak konserwować rozsiewacz nawozu po sezonie. :unsure:
    • Przez kaszelan91
      Witam, czy spotkał się już ktoś z was z ostrzeżeniem ,,Nieprawidłowe działanie przekładni,, na sterowniku siewnika? Cały czas mi to pika w wnerwia przy pracy. Jaka może być tego przyczyna? Druga sprawa, zapewne połączona z tą pierwszą, Czy ma ktoś z was siewnik Bomet? Mamy nowy niedawno zakupiony i jest problem z ustawieniem prawidłowej dawki wysiewu, ustawione przełożenie na wysiew 206kga w  rzeczywistości wychodzi prawie 400kg. Trzeba sobie samemu dopasowywać metodą prób i błędów, praktycznie jest ustawione na zupełne minimum. Podziałka na przekładni w ogóle nie ma racji bytu, gdyby się nią kierować to siewu zabraknie w połowie pola... Czy ktoś się już spotkał z taką usterką? może jest jakaś rzecz o której zapominam przy ustawianiu przekładni? Robiąc według instrukcji wychodzi zupełna fikcja. pzdr.
    • Przez emtezecik
      Witam różnice w bloku silnika skrzynia biegów tłoki są wiadome . Oddałem pompę wtryskowe do regeneracji do cenionego zakładu, pomiar pyta jaka dać dawkę paliwa. Chciałbym dawkę z MTZ 1025 gdyż silnik jest ten sam mam TS wiec wzmocniony jest proszę podajcie różnice między MTZ 82 TS a 1025 może kolega Seweryn coś podpowie . Pozdrawiam
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez hydroplast
      Witam
       
      Mam problem z moim rozsiewaczem nawozów Sulky DPX EXPERT.
       
      Od jakiegoś czasu nie działa mi waga.
       
      Pokazuje mi tylko na komputerze komunikat " hopper empty" skrzynia pusta.
       
      Waga cały czas pokazuje 0,000kg.
       
      Czy ma ktoś jakiś pomysł, oczywiście rozebrałem skrzynkę elektryczną i żadnej wilgoci nie było w środku.
       
      Załączam zdjęcia.
       
      Czy wie ktoś jaki jest pin do komputera Sulky vision wpb . W komputerze jest opcja sprawdzania czujników itp. Ale chronione jest to 4 cyfrowym pinem.







×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj