Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Adrenalina    10

@Dyczko0 nie wspomniales ze juz pola posiales:P owsem A snieg zejdzie moze po 20 marca nie wczesniej ciagle na minusie pokazuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

coś Ty nawet w pole uprawowymi nie ruszyłem


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patron26    23

Panowie mimo iz jest zimno to wszystko sie zieleni , pszenica przewódkowa rowniez bo juz zeszla i rosnie w oczach . widac ze wegetacja ruszyla a tu zapowiadaja takie mrozy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

nie wiem jak u was ale u nas pod Poznaniem nasypało w nocy 20cm śniegu więc nie jest źle, mrozy niestraszne puki co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patron26    23

Barabus a Ty zasilales swoje uprawy ? no u mnie zero sniegu a zapowiadaja 22 stopnie mrozu ...

Edytowano przez patron26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

rzepak zasilony 400kg saletrosanu i 100 kg soli potasowej.... zboża czekaja bo na RSM jeszcze czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

nie ze nie uznaje, ale RSM32 jest nie dość że tańszy o około 200zł na tonie od saletry, to jest skuteczniejszy i dla mnie wygodniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

gniezno i okolice zasypane wszedzie zaspy ..ale ziemia nie zmarznieta


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie a jak saletra byla rozsiana tydzien temu , a teraz zimno i jeszcze tydzien tak ma byc ;/ , to ten azot azotanowy zostaje w glebie , czy powoli splywa? , sniegu nie ma tylko deszcz leje co jakis czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

nie spłynie ani nic ... musiały by być pola zalane i długo stac woda zeby azot sie wypłukał


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tormelinda    0

Ja 5 marca pojechałem 300kg Impuls w rzepak a od 8 marca zimno w nocy 0 a dziś pada śnieg .Mam nadzieję ,że nie zaszkodzi to rzepakowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Koledzy a kto z was stosuje POLIDAP, i w jakiej dawce pod jakie zboża go stosujecie, i jakie są po im efekty ?? :P




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

Kolego , Poliap to nic innego jak fosforan możesz go stosować pod wszystkie zboża ,a dawka w zależności pod jakie i jaką masz zasobną ziemię w fosfor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

To że go można stosować pod wszystkie zboża czytałem-kupiłem w tym roku na próbę i sypnę pod korzeń pod mieszanke zbożową- zobaczymy co z tego będzie, a nie powiem tani ten nawóz to nie jest :P( ja płaciłem 2350zł/t ).




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks85    2

Czy saletrę można siać na śnieg? chciałbym posiać w niedzielę, bo podobno ostatnie mrozy mają być, tylko czy to nie będzie przeszkadzać, że na polu leży śnieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

ale pociskacie głupoty z tym wjazdem na pole i nie wjazdem jak by to było najważniejsze i się co niektórzy usprawiedliwiają. Ludzie pogody nie macie? ostatnie mrozy przed ociepleniem i sieje się nawóz każdy wtedy wjedzie na pewno a wy biadolicie po 100 razy jak dzieci w podstawówce a tle można by ciekawszych wątków rozwinąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Koledzy a kto z was stosuje POLIDAP, i w jakiej dawce pod jakie zboża go stosujecie, i jakie są po im efekty ?? :P

Po mojemu nawozy fosforowe są niezbędne dla prawidłowego rozwoju rośliny i mają duży wpływ na przezimowanie. Efekty prędzej zobaczysz przy braku fosforu ;) Polidap jest takim nawozem że nie przedawkujesz go raczej, jak masz gleby z niedoborem fosforu można go sypać ile dusza zapragnie, roślina wykorzysta ile jej potrzeba i nadmiar zostanie dla następnych roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

albo suproos jest duzo tanszy .. polipad tylko pod kukurydze dam


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

rocznie wystarczajace jest wysianie 60 kg fosforu.sypanie ile dusza zapragnie jest nie ekonomiczne i nie uzasadnione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Również nie rozumiem paniki związanej z rozsiewaniem nawozu. Jeżeli pogoda na to pozwoli to się rozsieje proste :) A o tym czy to będą ostatnie przymrozki w niedziele to nie był bym tego taki pewien :) Bo przy gruncie rano będą jeszcze na pewno przez dłuższy czas :) także spokojnie, kto nie ma tysięcy ha do obsiania spokojnie zdąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kar0711
      Witam. Doradźcie jak konserwować rozsiewacz nawozu po sezonie. :unsure:
    • Przez kaszelan91
      Witam, czy spotkał się już ktoś z was z ostrzeżeniem ,,Nieprawidłowe działanie przekładni,, na sterowniku siewnika? Cały czas mi to pika w wnerwia przy pracy. Jaka może być tego przyczyna? Druga sprawa, zapewne połączona z tą pierwszą, Czy ma ktoś z was siewnik Bomet? Mamy nowy niedawno zakupiony i jest problem z ustawieniem prawidłowej dawki wysiewu, ustawione przełożenie na wysiew 206kga w  rzeczywistości wychodzi prawie 400kg. Trzeba sobie samemu dopasowywać metodą prób i błędów, praktycznie jest ustawione na zupełne minimum. Podziałka na przekładni w ogóle nie ma racji bytu, gdyby się nią kierować to siewu zabraknie w połowie pola... Czy ktoś się już spotkał z taką usterką? może jest jakaś rzecz o której zapominam przy ustawianiu przekładni? Robiąc według instrukcji wychodzi zupełna fikcja. pzdr.
    • Przez emtezecik
      Witam różnice w bloku silnika skrzynia biegów tłoki są wiadome . Oddałem pompę wtryskowe do regeneracji do cenionego zakładu, pomiar pyta jaka dać dawkę paliwa. Chciałbym dawkę z MTZ 1025 gdyż silnik jest ten sam mam TS wiec wzmocniony jest proszę podajcie różnice między MTZ 82 TS a 1025 może kolega Seweryn coś podpowie . Pozdrawiam
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez hydroplast
      Witam
       
      Mam problem z moim rozsiewaczem nawozów Sulky DPX EXPERT.
       
      Od jakiegoś czasu nie działa mi waga.
       
      Pokazuje mi tylko na komputerze komunikat " hopper empty" skrzynia pusta.
       
      Waga cały czas pokazuje 0,000kg.
       
      Czy ma ktoś jakiś pomysł, oczywiście rozebrałem skrzynkę elektryczną i żadnej wilgoci nie było w środku.
       
      Załączam zdjęcia.
       
      Czy wie ktoś jaki jest pin do komputera Sulky vision wpb . W komputerze jest opcja sprawdzania czujników itp. Ale chronione jest to 4 cyfrowym pinem.







×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj