Polecane posty

milanreal1    319

W ubiegłym roku u nas wszystko było przesiane pszenicami jarymi.Sytuacja jest z ostatnich 4-5 lat.Odnośnie obsady ja wysiewam 150 -180 kg pszenicy na hektar i wczesną wiosną azot , on sieje 300 kg pszenicy i późną wiosną azot.Odnośnie plonów przez granicę naprawdę dobrze widać ile ktoś przyczep namłócił.Piszę to nie jako poradnik ale jako ciekawostkę.

Po koniec kwietnia to pewnie on sieje 2 dawkę, a tylko innym ściemnia ze bez nawozu rośnie. Pewnie posieje jak nikt nie widzi a potem się chwali.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

u mnie w pracy nawozy sypia juz od wtorku z tego co widzialem to YaraBela Extran 27 ale jaka dawke to nie wiem bo jestem poczatkujacy w tej firmie i z nawozem mnie nie puszczaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patron26    23

u mnie w pracy nawozy sypia juz od wtorku z tego co widzialem to YaraBela Extran 27 ale jaka dawke to nie wiem bo jestem poczatkujacy w tej firmie i z nawozem mnie nie puszczaja

 

 

to jakis kombinat ? trzeba na ten czas sie uzbroic w cierpliwosc . co ma byc to bedzie , z natura nie wygramy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

przecież nawozowi i tak nic nie bedzie ;p to tak troche dobrze ze posiany i troche nie dobrze ze nie posiany


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

skad wiesz ze nic nie bedzie nawozowi ?nie wiadomo ile zima bedzie trzymala.napewno jakies straty beda.po co sie oszukiwac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

A jakie straty wypłucze ? wody wcale nie ma za duzo pozatym ludzie na śnieg nawóz sieją i jakoś nic sie nie dzieje


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

a ja w antwerpii w srode mialem +25

 

A ja we wtorek rano w Moskwie -25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

I w Moskwie też nawozy sieją? Czy tam rozsądniejsi. Tam wiosna w maju przychodzi i też narasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

W Moskwie to sieją ale sól na drogi :) jadąc po m1 Brześć-Moskwa to na Rosji tylko odłogi leżą co innego na Białorusi. Na Białorusi rolnictwo jest bardzo rozwinięte tam istnieją jeszcze kołchozy i każdy kawałek pola jest wykorzystany ale jeszcze nic nie sieją chociaż śniegu na polach miejscami nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Widzę że Michalmeer pisze tylko wypowiedzi dobre dla siebie, ciekawe co by pisał jak by jeszcze nie posiał.... wiadomo nawozowi nic nie będzie ale i mało co pomoże. Moim zdaniem trochę to źle zrobili wysiewając nawozy przed takimi mrozami, no ale kto wiedział że przyjdą takie mrozy jak by było już ciepło to na pewno by wygrali na tym, a tak różnie to może być.Po co roślinie azot jak ona w czasie mrozu nie rośnie?? Okaże się wiosną czy warto było ;)

 

Trzeba było wysiać zaraz w grudniu przed śniegiem i mrozem to lepiej by CI się rozpuścił i lepszy byś miał start wiosną :D :D

Edytowano przez Renault9514

ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Ja kiedyś na ozime dałem saletrzak na próbę na kawałek przed sianiem, to za bardzo urosło do zimy i zimą sparzyło się pod śniegiem. Teraz jesienią nic nie daję tylko obornik, na wiosnę jak przeżyje to polifoski 8 100kg+60 kg saletry jak potrzeba i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

co do mrozów to już miały być i gdzie są ? fakt w srode i w czwartek ma byc -12... wedle mnie to mozecie posian nawozy po zniwach ja robie tak jak najlepiej mi pasuje i odpowiada .. rejony sie bardzo róznią .. a co powiesz tym którzy już ziemniaki posadzili tez mogli w grudniu to zrobić bo jeszcze ciepło było ;D


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

właśnie rejony się różnią może i u cb sadzili u mnie to chyba pierwsze by musieli odśnieżyć pole :D już pisałem że wschód względem zachodu to 2 tygodnie różnicy. Nic nie mam do wysiewania nawozów na zamarzniętą glebę bo sam co roku tak wysiewam i staram się trafić żeby już przyszło ciepło ;)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

było juz tak ładnie no nic trzeba czekać nie ma innej rady ... pozatym poczatek marca dopiero


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja planuje siać nawóz na rzepak w tym tygodniu, czekam tylko niech śnieg ustąpi..


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

tak czytam, czytam i nic inteligentnego z Waszych wypowiedzi nie wynika, siałem nawozy w poniedziałek i wtorek, było sucho a piątek na najmniejszych pędach dało się zauważyć brak azotu w roślinach, teraz spadł śnieg, za tydzień lub dwa puści i roślinki będą miały gotowy azot do wykorzystania, a poza tym jak puści te 20 cm które ma napadać to przez tydzień nie wjechałbym na pole i d*pa zbita by była po zbożach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

ja planuje siać nawozy w piątek/sobotę bo w nocy ma być ok -8 a później już tylko wiosna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

w czwartek ma być najwiekszy mróz chyba , sami w tej pogodzie nie wiedza, nie potrzebnie zima sie wruciła


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

miałem siać wcześniej ale mówili że zima wróci i chyba się nie pomylili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

w marcu to normalne byle by sie nie wruciło jak zboża jare bedą na wierzchu


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kar0711
      Witam. Doradźcie jak konserwować rozsiewacz nawozu po sezonie. :unsure:
    • Przez kaszelan91
      Witam, czy spotkał się już ktoś z was z ostrzeżeniem ,,Nieprawidłowe działanie przekładni,, na sterowniku siewnika? Cały czas mi to pika w wnerwia przy pracy. Jaka może być tego przyczyna? Druga sprawa, zapewne połączona z tą pierwszą, Czy ma ktoś z was siewnik Bomet? Mamy nowy niedawno zakupiony i jest problem z ustawieniem prawidłowej dawki wysiewu, ustawione przełożenie na wysiew 206kga w  rzeczywistości wychodzi prawie 400kg. Trzeba sobie samemu dopasowywać metodą prób i błędów, praktycznie jest ustawione na zupełne minimum. Podziałka na przekładni w ogóle nie ma racji bytu, gdyby się nią kierować to siewu zabraknie w połowie pola... Czy ktoś się już spotkał z taką usterką? może jest jakaś rzecz o której zapominam przy ustawianiu przekładni? Robiąc według instrukcji wychodzi zupełna fikcja. pzdr.
    • Przez emtezecik
      Witam różnice w bloku silnika skrzynia biegów tłoki są wiadome . Oddałem pompę wtryskowe do regeneracji do cenionego zakładu, pomiar pyta jaka dać dawkę paliwa. Chciałbym dawkę z MTZ 1025 gdyż silnik jest ten sam mam TS wiec wzmocniony jest proszę podajcie różnice między MTZ 82 TS a 1025 może kolega Seweryn coś podpowie . Pozdrawiam
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez hydroplast
      Witam
       
      Mam problem z moim rozsiewaczem nawozów Sulky DPX EXPERT.
       
      Od jakiegoś czasu nie działa mi waga.
       
      Pokazuje mi tylko na komputerze komunikat " hopper empty" skrzynia pusta.
       
      Waga cały czas pokazuje 0,000kg.
       
      Czy ma ktoś jakiś pomysł, oczywiście rozebrałem skrzynkę elektryczną i żadnej wilgoci nie było w środku.
       
      Załączam zdjęcia.
       
      Czy wie ktoś jaki jest pin do komputera Sulky vision wpb . W komputerze jest opcja sprawdzania czujników itp. Ale chronione jest to 4 cyfrowym pinem.







×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj