Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ksys    23

A u mnie od świtu pada śnieg i jest go już ok 5 cm ,tak więc dało wszystkim na wstrzymanie(nawet lepiej niż stoperan).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

dobrze by bylo zeby spadlo .. umnie tak raz na 10 min coś tam leci sniegu ale to za malo


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

I warto Panowie było siac nawóz jak teraz zima?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patron26    23

a co sie nawozowi stanie ? on sie juz rozpuscil dawno w glebe i rosliny dostaly zasilenie do startu wegetacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Ale jak jest zimno to i tak rośliny nie pobierą azotu.


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patron26    23

no ale wegetacja kilka dni temu ruszyla jak bylo cieplo i azot poszedl w odpowiednim momencie a teraz to trudno , kilka dni zimna jakos miną i zawita prawdziwa wiosna.... a tak w ogole to azot ma czekac na rosline a nie odwrotnie...

Edytowano przez patron26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Jeśli chodzi o nawóz to jemu i tak nic nie bedzie kiedy ziemia troche zmarznie nawoz tez nie bedzie pobrany i bedzie czekał w ziemi


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

Rozmawiałem wczoraj z doradcami Top Farms,KWS,Saaten-Union w sprawie nawożenia.Jeśli chodzi o żyto hybrydowe każdy zalecał posiać nawóz bo żyto dawno ruszyło i jemu żaden przymrozek niestraszny.Natomiast z pszenicą większość kazała się wstrzymać choć wegetacja też ruszyła jednoznacznie wszyscy stwierdzili że nawożona pszenica bez okrywy śnieżnej przy -8,-10 dostanie po głowie (-2,-4 bez okrywy niestraszne)ale jeśli posiejemy nawóz i spadnie śnieg podczas mrozów będzie to strzał w 10 po roztopieniu śniegu pszenica ruszy a inni nie będą mogli wjechać w pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/nawozy/mrozy-a-nawozy-8211-czy-nalezy-sie-bac,42386.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

u nas żyto zasilone, pszenice i pszenżyta czekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

U mnie w okolicy we wtorek i w srode już jeczmień siali


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Rozmawiałem wczoraj z doradcami Top Farms,KWS,Saaten-Union w sprawie nawożenia.Jeśli chodzi o żyto hybrydowe każdy zalecał posiać nawóz bo żyto dawno ruszyło i jemu żaden przymrozek niestraszny.Natomiast z pszenicą większość kazała się wstrzymać choć wegetacja też ruszyła jednoznacznie wszyscy stwierdzili że nawożona pszenica bez okrywy śnieżnej przy -8,-10 dostanie po głowie (-2,-4 bez okrywy niestraszne)ale jeśli posiejemy nawóz i spadnie śnieg podczas mrozów będzie to strzał w 10 po roztopieniu śniegu pszenica ruszy a inni nie będą mogli wjechać w pole.

Niech ten doradca przyjedzie do mnie na pole i pokaże ten ruch wegetacji. Dopiero śnieg schodzi na otwartym terenie, a pod lasem to długo jeszcze czekać i dużo śniegu, każdej nocy były przymrozki w granicach -5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Chłopy... nie bić się.

Ja jestem rozgrzeszony bo miejscami śnieg na polu miałem i nie dało się wjechać więc nijak posiać to nieszczęsne N.

Było kilka dni po +10, jak kto posiał nawóz a teraz przypili kilka dni ujemnej temperatury to same szkody... nie dość że pieniądze wyrzucone w błoto to i rośliny ucierpią.

Kto rzucił w ostatnich dniach a pociągnie kilka dni z mrozem - roślina nic z azotu nie skorzysta, same straty i znów pieniądze wyrzucone w błoto .

Módlcie się o wiosnę - tylko to ratuje tych co wcześniej z nawozem wyskoczyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Mnie ciekawi jedno panowie jeśli mówicie już o tych głodujących roślinkach :P jakie plony uzyskujecie zaleznie od gatunku / nawożenie/ klasa ziemi ?( Można odnieść wrażenie że roślinki rosną na pustynii lub jałowym podłożu)

Piszecie że każdy dzien to kilkaset kg plonu mniej czyli rozumiem że standardem dla was jest 10 ton pszenicy lub 12 ton pszenżyta przy sprzyjającej pogodzie w danym roku ?

Edytowano przez renovoltage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patron26    23

jakos duzi gospodarze , spółdzielnie wszelakie sieja nawozy na kilkaset hektarów i sie nie martwia jak co niektórzy tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Ja też rozsiałem, na razie myślę, że to dobra decyzja ale zobaczymy co będzie dalej. U mnie też jeden napaleniec zasiał jęczmień i jarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nie ryzykowałam azotu na wszystkie oziminy, więc za jakiś czas będę miała solidne porównanie- czy warto było siać, czy czekać. i tak juz nawozu nie pozbieram. ziemia u nas nie zamarzła, a spadło z 10 cm śniegu i ponoć będzie sypać dalej.


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Ci co sie palili z tymi nawozami i posieli to chyba maja za dużo kasy :)


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

jakos duzi gospodarze , spółdzielnie wszelakie sieja nawozy na kilkaset hektarów i sie nie martwia jak co niektórzy tutaj

A jakie to ma znaczenie ile kto ma ha? Czas pokaże czy było warto. Jeśli prognozy się spełnią to pieniądze wyparowały wraz z nawozem + uszkodzenia roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kar0711
      Witam. Doradźcie jak konserwować rozsiewacz nawozu po sezonie. :unsure:
    • Przez kaszelan91
      Witam, czy spotkał się już ktoś z was z ostrzeżeniem ,,Nieprawidłowe działanie przekładni,, na sterowniku siewnika? Cały czas mi to pika w wnerwia przy pracy. Jaka może być tego przyczyna? Druga sprawa, zapewne połączona z tą pierwszą, Czy ma ktoś z was siewnik Bomet? Mamy nowy niedawno zakupiony i jest problem z ustawieniem prawidłowej dawki wysiewu, ustawione przełożenie na wysiew 206kga w  rzeczywistości wychodzi prawie 400kg. Trzeba sobie samemu dopasowywać metodą prób i błędów, praktycznie jest ustawione na zupełne minimum. Podziałka na przekładni w ogóle nie ma racji bytu, gdyby się nią kierować to siewu zabraknie w połowie pola... Czy ktoś się już spotkał z taką usterką? może jest jakaś rzecz o której zapominam przy ustawianiu przekładni? Robiąc według instrukcji wychodzi zupełna fikcja. pzdr.
    • Przez emtezecik
      Witam różnice w bloku silnika skrzynia biegów tłoki są wiadome . Oddałem pompę wtryskowe do regeneracji do cenionego zakładu, pomiar pyta jaka dać dawkę paliwa. Chciałbym dawkę z MTZ 1025 gdyż silnik jest ten sam mam TS wiec wzmocniony jest proszę podajcie różnice między MTZ 82 TS a 1025 może kolega Seweryn coś podpowie . Pozdrawiam
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez hydroplast
      Witam
       
      Mam problem z moim rozsiewaczem nawozów Sulky DPX EXPERT.
       
      Od jakiegoś czasu nie działa mi waga.
       
      Pokazuje mi tylko na komputerze komunikat " hopper empty" skrzynia pusta.
       
      Waga cały czas pokazuje 0,000kg.
       
      Czy ma ktoś jakiś pomysł, oczywiście rozebrałem skrzynkę elektryczną i żadnej wilgoci nie było w środku.
       
      Załączam zdjęcia.
       
      Czy wie ktoś jaki jest pin do komputera Sulky vision wpb . W komputerze jest opcja sprawdzania czujników itp. Ale chronione jest to 4 cyfrowym pinem.







×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj