Polecane posty

tez wysiałam dzisiaj, na razie tylko 1,5 tony i nie wiem, co dalej robić, jak tak was czytam.... na razie jest ciepło i na piachach robi się SUCHO! Tylko, ze nikt z sąsiadów nie sieje i byc może śmieją się ze mnie za plecami:) podają powrót zimy na weekend. ale po weekendzie niby cieplej, choć to na razie wróżenie z fusów. Rasowi rolnicy z mojej wioski są zdania, ze saletry nigdy nie wolno siać na oziminy, bo nie działa w niskich temperaturach :D i sieją saletrzak- w jednej dawce, bo paliwa szkoda:)


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Palicie sie z tymi nawozami jak by to był kwiecien,przyjdzie mróz to prędzej zaszkodzicie niż pomozecie tym rośliną.

Zgadzam się z Tobą.

Od soboty zapowiadają przez cały tydzień po -10 do -14.

ja czekam, każdego indywidualna decyzja, że sąsiad sieje to nie znaczy że ja muszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Nawozy nie sa tanie żeby sobie siac przed mrozami i jeszcze rośliną zaszkodzic.


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patron26    21

tez watpie w te prognozy , u mnie producenci zbóż sypia juz nawóz i sie nie boja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

W kujawsko pomorskim nawet do -17 ;[


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patron26    21

ta a jak babcia bedzie miala wasy to zostanie dziadkiem...w lutym nie bylo takich mrozow to w marcu przyjda ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

W marcu jak w garncu,żeby tylko nie było powtórki z tamtego roku, że wszystko do przesiania ;[


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Pszenica juz sie robi jakas czerwono brazowa i jak tera dowali mróz bez sniegu do bedzie lipa :unsure:


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

teraz tylko modlić się o śnieg bo faktycznie w internecie i na polsacie mówili dzisiaj o mrozach w następnym tygodniu. W sumie dobrze, że nie posiałem nawozu choć rozsiewacz miałem już zaczepiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurcze chyba się z resztą wstrzymam. szkoda wyrzucać pieniądze w "śnieg" :unsure:


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

I tak największy mróz będzie u mnie na wschodzie, a zachodowi tylko szron pogoda przydzieli. Jeszcze stary śnieg leży to może nic nie będzie. Kiedyś 19 marca napadało że koparka drogę rozkopywała bo pługi staneły. Marzec to nic nie dziwne to w końcu zima jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

A ja Tam sie nie boje Zostawilem jeszcze 50 ton jarej Pszenicy:P hehe wiec jakby co mi starczy na przesianie:) A z nawozami poczekamy

 

A Faktycznie Pszenica jakas Ruda sie robi niewiadomo czemku:) Ale coz Trzeba byc twardym i poczekac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

Max u nas zapowiadają od -8 do -10 .Jakaś pierzynka ze śniegu bez wiatru to przetrzymamy .I najważniejsze 0,7 i sąsiad na mrożny wieczór .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomin22    0

też się zastanawiam czy siać azot czy nie.

 

co do działania nawozów azotowych to saletra amonowa jest właśnie jednym z najszybciej działających nawozów azotowych w niskich temp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u mnie na piątek śnieg zapowiadają do tego mróz dzień i noc. Myślę że sianie teraz saletry nic nie da. Rośliny wcale nie pobiorą azotu. Dopiero około 12 ziemia rozmarza. Narazie wegetacja nie rusza. Ja czekam do 15 marca wtedy ma się ocieplić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja dziś wysiałem saletrę na wszystkie oziminy, straszą mrozem na Mazowszu nawet -16 ale patrzę że ptactwo wraca więc nie będzie tak źle, wierzę w ich instynkt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Ja wysiałem dzisiaj saletrę na rzepak.... z pszenicą jeszcze się wstrzymam , niby w tv zapowiadają na południu jakieś przymrozki i śnieg myślę ,że chyba nie będzie tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kar0711
      Witam. Doradźcie jak konserwować rozsiewacz nawozu po sezonie. :unsure:
    • Przez kaszelan91
      Witam, czy spotkał się już ktoś z was z ostrzeżeniem ,,Nieprawidłowe działanie przekładni,, na sterowniku siewnika? Cały czas mi to pika w wnerwia przy pracy. Jaka może być tego przyczyna? Druga sprawa, zapewne połączona z tą pierwszą, Czy ma ktoś z was siewnik Bomet? Mamy nowy niedawno zakupiony i jest problem z ustawieniem prawidłowej dawki wysiewu, ustawione przełożenie na wysiew 206kga w  rzeczywistości wychodzi prawie 400kg. Trzeba sobie samemu dopasowywać metodą prób i błędów, praktycznie jest ustawione na zupełne minimum. Podziałka na przekładni w ogóle nie ma racji bytu, gdyby się nią kierować to siewu zabraknie w połowie pola... Czy ktoś się już spotkał z taką usterką? może jest jakaś rzecz o której zapominam przy ustawianiu przekładni? Robiąc według instrukcji wychodzi zupełna fikcja. pzdr.
    • Przez emtezecik
      Witam różnice w bloku silnika skrzynia biegów tłoki są wiadome . Oddałem pompę wtryskowe do regeneracji do cenionego zakładu, pomiar pyta jaka dać dawkę paliwa. Chciałbym dawkę z MTZ 1025 gdyż silnik jest ten sam mam TS wiec wzmocniony jest proszę podajcie różnice między MTZ 82 TS a 1025 może kolega Seweryn coś podpowie . Pozdrawiam
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez hydroplast
      Witam
       
      Mam problem z moim rozsiewaczem nawozów Sulky DPX EXPERT.
       
      Od jakiegoś czasu nie działa mi waga.
       
      Pokazuje mi tylko na komputerze komunikat " hopper empty" skrzynia pusta.
       
      Waga cały czas pokazuje 0,000kg.
       
      Czy ma ktoś jakiś pomysł, oczywiście rozebrałem skrzynkę elektryczną i żadnej wilgoci nie było w środku.
       
      Załączam zdjęcia.
       
      Czy wie ktoś jaki jest pin do komputera Sulky vision wpb . W komputerze jest opcja sprawdzania czujników itp. Ale chronione jest to 4 cyfrowym pinem.







×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj