Polecane posty

Michalmeer    483

wiem bo jeszcze nie dowieżli mi siarki i potasu


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Ludzie ale po co te gadki za wcześnie za późno, niech każdy robi jak uważa i ma później pretensje i zaszczyty tylko dla siebie.

Każda publikacja i każdy bardziej rozgarnięty wie, że nawozy azotowe sypie się z chwilą ruszenia wegetacji lub tuż przed.

 

Skoro u mnie w powiecie złotowskim od zeszłego czwartku tj. 27 lutego zapowiadają tydzień lub dwa ładnej pogody to nie ma bata wegetacja ruszy choć być nie wiadomo jak nie chciał.

W związku z tym od tej chwili roślina potrzebuje azotu, dużo azotu którego nie weźmie sobie z powietrza nie jest przecież "motylkiem"

 

Czy w ogóle ktoś z Was wykopał jakąś roślinkę i sprawdził czy ruszyła wegetacja czy tak tylko sobie gadacie ?

Lepiej wysiać tydzień wcześniej niż tydzień za późno, bo później każdy dzień to strata.

 

A to czy za tydzień będą przymrozki czy nie to jedna wielka niewiadoma, jak będą to nic się naszym kochanym roślinkom przecież nie stanie, a jak nie będzie to już macie stratę w plonach plus podwójna bo pewno nie wjedziecie w pole bo będzie mokro.

 

U nas północna wielkopolska powiat złotowski, siejemy od piątku z przerwą w niedzielę bo było na plusie.

Wjeżdża się 5 - 6 rano na zmarzlinę i wszystko pięknie rozsiane bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Pierwszy raz będę siał tak wcześnie nawozy, tych przymrozków rzeczywiście nie ma co się obawiać w nocy? Na północnym mazowszu nadają w następnym tyg w nocy mrozy -6, -8. Jak sprawdzić czy ruszyła już wegetacja na roślinie?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

dyczko0 wegetacja rusza jeśli średnia dobowa jest minimum 5 stopni na plusie i utrzymuje sie pare dni a to ze ladna pogoda to nie znaczy ze ruszyla wegetacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik32    2

U nas jeszcze trzy dni temu pszenice były zielone teraz już po tych mrozach nocnych a w dzień 10 na plusie,pszenice są już czarne aż strach pomyśleć co będzie dalej.zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

pszenica czerwienieje od mrozu ale nic jej nie bedzie spokojnie ... jeśli chodzi o rsm to kolega w sobote juz lał ... nawczesniej rusza żyto potem pszenica rzepak i reszta wiec za bardzo nie ma co czekać . ja wczoraj o 5 na nogach juz bylem i jak po bruku sie jechało .. jutro tez tak ruszam ... u mnie juz pod korzeń na wszystko jadą głównie po burakach pod pszenice jarą ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali87    4

U mnie podobnie,z dnia na dzień pszenica co raz bardziej robi się ciemna, a co to bedzie jak przyjdą te zapowiadane przymrozki od niedzieli do -13???czekam z posianiem azotu i nie wiem czy dobrze robie bo później moge nie wjechać na pole...pozdrawiam

 

Właśnie Michalmeer strasznie czerwienieje ta pszeniaca...tak na marginesie woj.Mazowieckie powiat Ploński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Szczerze, to przy -13 może być katastrofa ale sam nie wiem, czy w te prognozy wierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

nic jej nie bedzie bez obaw pszenica wytrzymuje do - 18 chyba bez okrywy snieznej no wiadomo są co wytrzymują mniej i wiecej tez ...


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Tyle wytrzymuje ale zahartowana, a jak wegetacja ruszy, to wiadomo że się rozhartuje :P Ale ja myślę nie patrzeć się na prognozy bo to wróżenie w fusów. Przymrozki w nocy będą bo to przecież marzec i to normalne. A spóźnionego nawożenia już nie naprawi. Jechać z nawozem i tyle.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Nie wiadomo jak bd z tymi przymrozkami ale Michalmeer nie pisz takic durnot ze pszenica wytrzymuje do -18 bo jak dasz jej N błyśnie słonce pszenica szybko ruszy rozhartuje sie to potem przy -10 i wiekszym wietrze moze byc tragedia dlatego ja bym sie wstrzymal z nawozeniem na waszym miejscu skoro maja byc te mrozy bez przesady nie piszcie tutaj takich durnot ze juz późno ze wegetacja rusza dopiero 5 marzec 20 sie sieje przeważnie a tu juz patrze panika z tymi nawozami nie wiadomo jaka

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

poczytaj ... milanreal1 ma racje kiedy nie ruszy to do tylu wyrzymoje i ma racje w 100% ... durnotą jest to ze czekanie na lepszą pogode . a ta jaka jest ? zła to idealna wiosna .... pozatym cała wielmopolska juz ruszyła .. i to nie są durnoty tylko fakty .. chcesz to czekaj kto Ci nie karze przeciez to ja za to odpowiadam co robie ... aaa i ktoś napisał na forum ze to azot na czekać na rośline a nie roślina na azot ...


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Koledzy to jest jak w zniwa sasiad wjechal ja tez musze mimo ze jest mokre to ja tez kosze a puzniej za grosze sprzedaje tak samo jest z nawozami Jeden wjedzie to drugiego juz w środku skreca i tez leci a puzniej Placze:P Taki juz Polak jest:) Kazdy zrobi co uwaza za stosowne:)) Ja mam RSM wiec czekam az ruszy wegetacjia bo jak narazie za zimno jest:) Pomorskie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u mnie wegetacja (podkarpacie) ruszyla 2-3 dni temu dzis dopiero saletre na przymrozek zucilem i tak na pszenicy zrobilem troche kolein przy -6 , ale gdy teraz nie posialbym na 2 kawalkach to dopiero kwiecien , rzepak 270kg , pszenica 150-230kg/ha zalezy gdzie jak rozkrzewiona byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie nawóz dzis posiany na pszenicę, saletra 200kg/ha) pojechałem ok. godziny 14 i o dziwo nie było problemów jakichś większych, koleinę zrobiłem tylko jedną, zobaczymy co z tego wyniknie, nikt nie jest wrózką żeby wiedzieć czy aby nie za wcześnie (woj. podkarpackie)

Edytowano przez MegaPuma1995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Palicie sie z tymi nawozami jak by to był kwiecien,przyjdzie mróz to prędzej zaszkodzicie niż pomozecie tym rośliną.


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Podlasiu jeszcze śnieg leży i kilka dni jeszcze poleży bo w dzien 5 stopni a w nocy -5 i bardzo powoli się roztapia.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

a ja tam jeszcze poczekam z rozsiewaniem nawozu śniegu już nie wiele, ale jeszcze jest :mellow: a w każdym rejonie inaczej rusza wegetacja zachód względem wschodu to 2 tygodnie różnicy. U mnie we wsi cisza nawet jak rozsieje nawozy za 2 tygodnie to i tak będę pierwszy, bo u nas to same ,,ciemne gospodarze'' którzy nie mają pojęcia o takich rzeczach... a to nie sztuka rozsiać nawóz i rozhartować roślinę a później przyjdzie mróz i d*pa, aby zaszkodzimy no ale każdy robi jak uważa :) :) jak to mówią ,,Kto cierpliwy ten szczęśliwy'' Lubelskie :rolleyes:

Edytowano przez Renault9514
  • Like 1

ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patron26    22

Panowie ja dzis posialem na rzepak Salatrosan i na pszenice Saletre to juz sie nasluchalem od ,,starych gospodarzy " ze to za szybko a sluchajcie. hit sezonu : po co tak szybko saletra na pszenice bo WYPARUJE w powietrze ... :D ale u mnie na wsi srednia zboz to 2t/h i to tez pokazuje ze go***** sie znaja i mi cisnienie podnosza....

Edytowano przez patron26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

Dzisiaj posiałem Saletre na rzepak ok. 300kg/ha siałem z 2 godziny temu bez żadnych kolein. Z rana był przymrozek ale nie miałem czasu jechać. W południe orałem po gorczycy i też sucho.Błoto jest najgorsze między 11 a 13 jak mróz puszcza

bo później to już słońce wysuszy i jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

dyczko0 wegetacja rusza jeśli średnia dobowa jest minimum 5 stopni na plusie i utrzymuje sie pare dni a to ze ladna pogoda to nie znaczy ze ruszyla wegetacja.

 

cyt : "W jakim terminie i jakiej ilości zastosować pierwszą dawkę azotu w życie hybrydowym?

Pierwszą dawkę azotu należy zastosować tuż przed lub w trakcie ruszania wegetacji wiosennej , pamiętając iż wegetacja żyta rusza przy średniej dobowej temperaturze 2-3 stopnie (dla porównania pszenica przy 5-6 stopniach)"

 

Nie wiem jak u ciebie ale u nas od piątku jest w nocy do -5 stopni a w dzień jest dosyć ciepło.

Poza tym przecież wiesz jak się sprawdza czy ruszyła wegetacja skoro mówisz że nie ruszyła, wykop jedną roślinkę żyta i sprawdź czy puszcza nowe korzenie. Jak nie to masz rację, że nie ruszyła ale u Ciebie, a jak są już nowe korzonki tzn. że już jesteś spóźniony.

 

I tutaj nie chodzi o to że sąsiad sieje itp.

Na pogodę nie mam wpływu ale na swoją pracę już tak. Jak nie wysieję teraz nawozu to żyto będzie mi odrzucać pędy, jak wysieję i przyjdzie mróz to też dostanie po d*pie. Tak czy inaczej nie ma złotego środka w rolnictwie.

Ja uważam, że należy wysiać teraz na przymrozek a jak ktoś ma inne zdanie to jego sprawa, nic nikomu nie narzucam. A później i tak będzie biadolenie, że plony zbyt małe bo to bo tamto.

Od siebie daje tyle na ile mnie stać i śpię z czysty, sumieniem że nic nie spartoliłem a reszta w rękach pogody.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

jeśli bedzie chłodno to wegetacja i tak nie ruszy czy był nawóz posiany czy nie .. a jak ruszy to kazda sie rozchartuje nie ma na to regoły w wielkopolsce juz kilka dni jest taka pogoda wiec nie było na co czekać


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4r4s    3

U mnie wegetacja ruszyła tak samo rzepak dostaje młode listki, pszenica puszcza nowe korzenie także dobrze zrobiłem ze nawóz wysiałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kar0711
      Witam. Doradźcie jak konserwować rozsiewacz nawozu po sezonie. :unsure:
    • Przez kaszelan91
      Witam, czy spotkał się już ktoś z was z ostrzeżeniem ,,Nieprawidłowe działanie przekładni,, na sterowniku siewnika? Cały czas mi to pika w wnerwia przy pracy. Jaka może być tego przyczyna? Druga sprawa, zapewne połączona z tą pierwszą, Czy ma ktoś z was siewnik Bomet? Mamy nowy niedawno zakupiony i jest problem z ustawieniem prawidłowej dawki wysiewu, ustawione przełożenie na wysiew 206kga w  rzeczywistości wychodzi prawie 400kg. Trzeba sobie samemu dopasowywać metodą prób i błędów, praktycznie jest ustawione na zupełne minimum. Podziałka na przekładni w ogóle nie ma racji bytu, gdyby się nią kierować to siewu zabraknie w połowie pola... Czy ktoś się już spotkał z taką usterką? może jest jakaś rzecz o której zapominam przy ustawianiu przekładni? Robiąc według instrukcji wychodzi zupełna fikcja. pzdr.
    • Przez emtezecik
      Witam różnice w bloku silnika skrzynia biegów tłoki są wiadome . Oddałem pompę wtryskowe do regeneracji do cenionego zakładu, pomiar pyta jaka dać dawkę paliwa. Chciałbym dawkę z MTZ 1025 gdyż silnik jest ten sam mam TS wiec wzmocniony jest proszę podajcie różnice między MTZ 82 TS a 1025 może kolega Seweryn coś podpowie . Pozdrawiam
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez hydroplast
      Witam
       
      Mam problem z moim rozsiewaczem nawozów Sulky DPX EXPERT.
       
      Od jakiegoś czasu nie działa mi waga.
       
      Pokazuje mi tylko na komputerze komunikat " hopper empty" skrzynia pusta.
       
      Waga cały czas pokazuje 0,000kg.
       
      Czy ma ktoś jakiś pomysł, oczywiście rozebrałem skrzynkę elektryczną i żadnej wilgoci nie było w środku.
       
      Załączam zdjęcia.
       
      Czy wie ktoś jaki jest pin do komputera Sulky vision wpb . W komputerze jest opcja sprawdzania czujników itp. Ale chronione jest to 4 cyfrowym pinem.







×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj