Polecane posty

janczar810    302

Trudno trzeba ryzykowac bo za tydzien wszystko sie zmieni i bedzie po ptakach a azot napewno cos z soba wniesie pozytywnego dla rosliny.

 

ps. bo gdyby pogoda sie sprawdziła iz tydz. ładnie ciepło (takze i w nocy brak mrozów) a pozniej nawet tydzien po -6 to wowczas gorzej nie moze byc wegetacja ruszy a pózniej zboza rzepaki dostana strzał mrozem i moga wowczas przechorowac ale nie musza kicha jak cholera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

tydzien to duzo czasu ... pozatym kazdy w pogodzie gada w tv co mu pasuje


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipooo    0

W sobote rano rozsiana saletra na żyto i pszenżyto... Jutro jeśli przymrozi jade na pszenice...-centralna Wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16HDR008    0

Witam

Może trochę nie ten temat ale przy temacie rozsiewaczy nikt nie odpisuje. Planuję wysiać saletrę kędzierzyńską rozsiewaczem za-f 603. Na boku jest tabela wysiewu do niemieckich nawozów. Niestety nie wiem który z nich parametrami (gęstość nasypowa i wielkość granul) odpowiada naszej saletrze ? Na stronie Amazone jest ten typ ale nie ma przelicznika do naszych nawozów. Porównałem parametry i wydaje mi się że najbardziej zbliżony jest ENTEC 26-13 ( gęstość nasypowa 0,98, saletra 0,98-1, granule takie same 2-5mm) ale może ktoś znalazł coś bardziej dopasowanego ? Czy ktoś mi może pomóc ? Niebawem trzeba ruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Za tydzień u mnie ma być -13. chyba wstrzymam się tydzień z saletrą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

u mnie juz posiane azotowe na wszystko pierwsza dawka traz czekam na sól i kizerty na rzepak


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

u mnie w okolicy wszyscy naokoło juz tez maja posiane ....


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

na prognozę pogodny za 7-10 dni i więcej nie ma zbytnio co patrzeć bo jej sprawdzalność jest niska. Na razie widzę że na kolejne dni ciepło i wegetacja będzie ruszać, dodatkowo od czwartku opady deszczu mówią dlatego trzeba powoli wyjeżdżać w pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Ci którzy mają scieżki technologiczne ujechane jesienią bez obaw nawet popołudniu mogą jechać .. na ten tydzień nawet sniegu troche ma być


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

W tym tygodniu zrobię wjazd z nawozem,myślę żę ludzie na wsi mnie nie wyśmieją.

U nas nawozy idę pod koniec marca,średnia plonu to 2t/ha. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

HR strzelce dziś sieli nawozy na rzepak i pszenice, bądz co bądz oni mają technologa więc wiedzą co robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adizetor    37

Hmm... Co robic, jezeli zapowiadaja za tydzien te mrozy ok. -10?

Siac czy sie wstrzymac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

W moich stronach zyto, pszenica, pokrzywy, przytulia zielone, wegetacja ruszyła, śnieg lezy w lesie i na północnej stronie pola. Jutro sieje siarczan i saletre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

u mnie juz posiane azotowe na wszystko pierwsza dawka traz czekam na sól i kizerty na rzepak

 

Zrobiłeś na odwrót zamiast potas>siarkę>azot.

 

@Rolnik1973 przecież ty bez azotowych uprawiasz, więc po co głupoty pleciesz :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Jak oceniacie ten kalkulator dawek nawozowych:

http://www.agrolicznik.pl/

 

U mnie niestety roślina będzie czekała na nawóz. Nie da rady wjechać. Na siłę by poleciał, ale może się armgadeon zrobić. Tydzień temu było 15cm śniegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Ja jutro ruszam o 6 rano... u nas już sypią saletrę;) a co do tej prognozy na 14 dni hmmm.... to jest takie wróżenie z fusów trochę moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

pośpieszyles sie według mnie...

Chyba nie, dziś na farmerze pokazywali zdjęcia z wielkopolski po czym było widać że wegetacja już ruszyła. Wczoraj po drodze tylko do nowego miasta lubawskiego ok 25% pół było zasilone nawozami, i jeszcze jedno gospodarstwo przed Ostróda dało na rzepak. Tu bardziej na wschodzie jeszcze ostatki zimy bym powiedział. Niby tylko 140km między domem a Olsztynem a różnice widoczne.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

W wielkopolsce wegetacja ruszyła pola zasilona, a u mnie jeszcze ponad 10 cm śniegu na polach mam :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

przed chwiala poszedl 1 big bag polifoski 21 na rzepak siewnik zasypany do plena od rana sieje ne reszczie pola oprucz 2 dzialek oddalonych 10 km na ktorych kilka cm sniegu jest

i znowu pierwszy w okolicy heheheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

W Lubelskim powiat tomaszowski na polach lezy jeszcze 10 cm a pod miedzami jeszcze wiecej takze mysle ze jakby snieg zginal i prognozy z mrozem sie sprawdzily to mysle ze w nastepnym tygodniu ktoregos ranka moze uda sie wysiac saletre i saletrosan . W tamtym roku 1 dawke na rzepak wysialem 21 marca takze chyba nie sie co martwic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kar0711
      Witam. Doradźcie jak konserwować rozsiewacz nawozu po sezonie. :unsure:
    • Przez kaszelan91
      Witam, czy spotkał się już ktoś z was z ostrzeżeniem ,,Nieprawidłowe działanie przekładni,, na sterowniku siewnika? Cały czas mi to pika w wnerwia przy pracy. Jaka może być tego przyczyna? Druga sprawa, zapewne połączona z tą pierwszą, Czy ma ktoś z was siewnik Bomet? Mamy nowy niedawno zakupiony i jest problem z ustawieniem prawidłowej dawki wysiewu, ustawione przełożenie na wysiew 206kga w  rzeczywistości wychodzi prawie 400kg. Trzeba sobie samemu dopasowywać metodą prób i błędów, praktycznie jest ustawione na zupełne minimum. Podziałka na przekładni w ogóle nie ma racji bytu, gdyby się nią kierować to siewu zabraknie w połowie pola... Czy ktoś się już spotkał z taką usterką? może jest jakaś rzecz o której zapominam przy ustawianiu przekładni? Robiąc według instrukcji wychodzi zupełna fikcja. pzdr.
    • Przez emtezecik
      Witam różnice w bloku silnika skrzynia biegów tłoki są wiadome . Oddałem pompę wtryskowe do regeneracji do cenionego zakładu, pomiar pyta jaka dać dawkę paliwa. Chciałbym dawkę z MTZ 1025 gdyż silnik jest ten sam mam TS wiec wzmocniony jest proszę podajcie różnice między MTZ 82 TS a 1025 może kolega Seweryn coś podpowie . Pozdrawiam
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez hydroplast
      Witam
       
      Mam problem z moim rozsiewaczem nawozów Sulky DPX EXPERT.
       
      Od jakiegoś czasu nie działa mi waga.
       
      Pokazuje mi tylko na komputerze komunikat " hopper empty" skrzynia pusta.
       
      Waga cały czas pokazuje 0,000kg.
       
      Czy ma ktoś jakiś pomysł, oczywiście rozebrałem skrzynkę elektryczną i żadnej wilgoci nie było w środku.
       
      Załączam zdjęcia.
       
      Czy wie ktoś jaki jest pin do komputera Sulky vision wpb . W komputerze jest opcja sprawdzania czujników itp. Ale chronione jest to 4 cyfrowym pinem.







×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj