Polecane posty

Gość Marcin135   
Gość Marcin135

Pewnie będzie jak co roku, śnieg stopnieje, i będą poranne przymrozki. Pobudka o 3 nad ranem i w pole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

o 3 ;p szybko ... ja tak o 6 to do 10 powinno dobrze być


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Może w kwietniu, bo narazie pola w śniegu, a unas nad Bugiem wiosna przychodzi na końcu.

 

nie przesadzaj myśle że w pod koniec przyszłego tygodnia będziemy zasilać rzepak - mieszkam w białej i dojeżdżam do pracy do janowa i widzę że śnieg na polach ginie w oczach - pola mam troche dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin135   
Gość Marcin135

Ja od 4 do 11 sieje, ale czasem rano o 3 słychac ciągnik jak gdzieś na polu sieje nawozy ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15352

A co Wam daje te 250-300kg azotowych?, toż to pusta słoma. 250-300kg polifoski to choć w ziarnko pujdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

a co da polifoska jak azotu nie dostanie ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

NPK pod oziminy i rzepak daje się jesienią, a azot na wiosnę aby pobudzić do rozwoju - jak nie dasz azotu to co zbierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

Głupie gadanie ja pod pszenicę nie daje nawozów typu polifoska tylko samym azotem jadę i średnia ponad 6t/ha jest zawsze.Na rzepak to pierwszy raz od 3 lat dałem pod korzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey5425    0

Ja też z nad buga ( niedaleko sławatycz ) to na razie nawet nie myślę o rozsiewaniu mimo że mam już nawóz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

to ciesz sie ze masz takie ziemie u mnie niestety takich nie ma


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Nie jestem do końca pewny ale dziś sąsiad chyba wieczorem ruszył z saletrą na rzepak.

 

jaki region lubelszczyzny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15352

W tamtym roku na bagnie sypnąłem 150kg saletry i zboże plackiem leżało, a tam gdzie sama polifoska pięknie rosło bez wylegnień. W tym roku azot tyle co w polifosce jak będzie konieczność, a jak po zimie będzie w dobrej formie to nic nie dostanie. Pola wygnojone. Jare też na obornik pujdą + wapno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

głównym składnikiem do budowy plonu jest azot ... pozatym kłos kształtuje sie juz w fazie krzewienia wiec czym szybciej sie posieje tym lepiej dla rosliny


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8244    7

Może w kwietniu, bo narazie pola w śniegu, a unas nad Bugiem wiosna przychodzi na końcu.

 

 

Ja też ze wschodu i też dopiero w kwietniu <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stajniaomega    11

Ja w tym tygodniu chce jechać po nawozy, Na już potrzebuję 11 ton saletry i jakieś 3 tony NPK pod owies i jarą pszenice. Po niedzieli jak zmarznie ziemia to jadę 200 saletry na pszenice. Na Górnym Śląsku śniegu nie ma od soboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Wielkopolska Gniezno tezkie minimalne ilości sniegu


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

północna wielkopolska w planach mam wjechac w pole w przyszły wtorek z rana jak mrozik bedzie trzymał abym ładnie po twardym wszedzie przejechał i nie narobił kolein ja tam zawsze sieje z ostatnim najwiekszym przymrozkiem na zamarznietą ziemnie saletre i jest OK a dawka 200kg/ha pszenzyta

w 2012roku tak robiłem na ładnie wymrożone pszenzyto rzadkie jak ........... ale dostało azot w pore i plon był zadawalajacy i niczym nie odbiegał od najlepszych lat a śniegu u mnie było NIC

A wiec według mnie czym szybciej tym lepiej z N ale z rozumem i wyczuciem wiosny a do siania NPK na oziminy to jak dlamnie Śmieszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

rolnikursus to chyba po śniegu jedzie?

 

Jeszcze śniegu troszkę jest, ale przy takiej pogodzie jak była u mnie dziś to zginie on bardzo szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15352

Toż Wy na zachodzie PL to macie inny klimat niż nad Bugiem to tam wszystko o miesiąc przyśpieszone. Tam zielono na drzewach to u nas ziemia dopiero się rozmarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dzień minimalnie się rozpuszcza a w nocy marznie. Przez najbliższy tydzień "marne szanse" żeby coś posypać.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PETECNC355    3

A nie lepiej by było tak jak dawniej założyć temat "prace polowe wiosna 2013" ? U nas też już śniegu mało ale z nawozem jeszcze czekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kar0711
      Witam. Doradźcie jak konserwować rozsiewacz nawozu po sezonie. :unsure:
    • Przez kaszelan91
      Witam, czy spotkał się już ktoś z was z ostrzeżeniem ,,Nieprawidłowe działanie przekładni,, na sterowniku siewnika? Cały czas mi to pika w wnerwia przy pracy. Jaka może być tego przyczyna? Druga sprawa, zapewne połączona z tą pierwszą, Czy ma ktoś z was siewnik Bomet? Mamy nowy niedawno zakupiony i jest problem z ustawieniem prawidłowej dawki wysiewu, ustawione przełożenie na wysiew 206kga w  rzeczywistości wychodzi prawie 400kg. Trzeba sobie samemu dopasowywać metodą prób i błędów, praktycznie jest ustawione na zupełne minimum. Podziałka na przekładni w ogóle nie ma racji bytu, gdyby się nią kierować to siewu zabraknie w połowie pola... Czy ktoś się już spotkał z taką usterką? może jest jakaś rzecz o której zapominam przy ustawianiu przekładni? Robiąc według instrukcji wychodzi zupełna fikcja. pzdr.
    • Przez emtezecik
      Witam różnice w bloku silnika skrzynia biegów tłoki są wiadome . Oddałem pompę wtryskowe do regeneracji do cenionego zakładu, pomiar pyta jaka dać dawkę paliwa. Chciałbym dawkę z MTZ 1025 gdyż silnik jest ten sam mam TS wiec wzmocniony jest proszę podajcie różnice między MTZ 82 TS a 1025 może kolega Seweryn coś podpowie . Pozdrawiam
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez hydroplast
      Witam
       
      Mam problem z moim rozsiewaczem nawozów Sulky DPX EXPERT.
       
      Od jakiegoś czasu nie działa mi waga.
       
      Pokazuje mi tylko na komputerze komunikat " hopper empty" skrzynia pusta.
       
      Waga cały czas pokazuje 0,000kg.
       
      Czy ma ktoś jakiś pomysł, oczywiście rozebrałem skrzynkę elektryczną i żadnej wilgoci nie było w środku.
       
      Załączam zdjęcia.
       
      Czy wie ktoś jaki jest pin do komputera Sulky vision wpb . W komputerze jest opcja sprawdzania czujników itp. Ale chronione jest to 4 cyfrowym pinem.







×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj