Skocz do zawartości
damian40000

trawy Nutri Honey

Polecane posty

pit1888    0

mam pytanie czym kosić nutri honey czy sieczkarnią uda mi się ją ściąć

Wiadomość z agroFakt.pl

MarioCCH    0

Dawno nikt nie pisał o tej roślinie. Może ktoś się wypowie czym to siał z jakim przeznaczeniem i jaka wydajność była. Mam zamiar posiać 1ha ziemia 5-6 klasa i nie wiem czy siać kukurdzę czy nutri honey na kiszonkę.

Lukasz1987    57

Kolego QQ to roślina energetyczna z dużą zawartością białka, a sorgo i trawa sudańska to zapychacz z dużą ilością białka i witamin. Sieję tego ustrojstwa 2ha na zielonkę, siewnikiem którym sieję QQ i buraka cukrowego, tyle tylko, ze zmniejszam rozstaw międzyrzędzi. Plon to zależy u mnie na I, II klasie wynosi ok 50t, sieje to przed QQ. Tylko trzeba uważać, ze zbiorem, trawka z Sudanu ma jakąś trutkę która jest w roślinie do około 60cm wzrostu i z bydła zaczyna "cieknąć" z tyłu. My kosimy ją 2 czasami 3 razy do roku zależy jak szybko rośnie i czy mamy na nią czas. Kisi się lepiej niż samo sorgo.

Stachux    6

Witam... Mam pytanie próbował ktoś z was siać nutri honey?? Bo już 4 rok będę siał sorgo i jestem z tego zadowolony i to bardzo... Więc chciałbym spróbować z nutri honey i szukam informacji??

zorczyk    0

Chciałbym odnowić temat i mam pytanie czy wypaliło by mi. Mam 1 ha niezagospodarowanej ziemi i chciałbym posiać tam taką mieszankę (25 kg nutri honey pomieszanej z pszenicą i peluszką )posiać zwykłym siewnikiem jak zboże i kosić później i zwijać w belę bo czytałem żę nutri honey można kosić nawet trzy razy proszę o szybką Odp.

Odnośnie tajemniczej trutki w trawie Sudańskiej to jest to KWAS PRUSKI, występuje tez chyba w niektórych odmianach SORGO i w małych ilościach w SUCO SORGO o ile dobrze pamiętam dlatego najlepiej zakisić bo wtedy jest on rozkładany w procesie zakiszania i nie szkodzi już zwierzętom...

zorczyk    0

wiem o tej trutce jak to skoszę to pójdzie w bele ofoliowane i zakiśnie a jak myślisz będzie ta mieszanka zjadalna

Nie jestem już pewien w czym ile go było:/ może ktoś mnie uzupełni albo poprawi a co do skarmiania po zakiszeniu, to tak kolego na pewno będzie bezpieczne.

A co do smakowitości takiej kiszonki to chyba też nie będzie najgorsza;)

bialy2321    0

Witam ja mam zamiar w tym roku zasiac ten wynalazek na 1ha 5-6 bo kukurydza nie urosnie i jeszcze dziki strasznie ryja wie ktos czym to siac czym prysklac z gory dzieki:)

CowBoy    0

'bialy2321' siałeś te Nutri Honey ?

Jakie są plony, jakie koszta i czy warto ?

Z góry dziękuje za odpowiedz

ppiotr    28

Kiedys siałem, nie warto, teraz wruciłem do kukurydzy, w okolicy siali tego dużo przez 2-3 lata i teraz sieją kukurydze, a pryskać mozna na dwuliścienne np. chwastoxem tylko na jednoliścienne nie było czym pryskać.

marsel    0

Witam wszystkich co sadzicie o wsianiu tray Nutri Honey na słabych gruntach . i czy ktos robił z tego kiszonkę w bele ?

damian40000    85

siałem tą roślinę na polu 4-5 klasy nawożenie jak pod kukurydzę. Obornik, 200kg mocznika 300kg polifoski 5. Siałem pod koniec maja siewnikiem do buraków tylko że podwójnie. Wyrosło na około 1.2m. Koszone było pod koniec lipca. Schło 5 dni ale było nadal mokre. Potem było zrobione w bele. Byki to zjadły ale moim zdaniem nie ma to żadnej wartości sam badyl coś jak trzcina która rośnie przy jeziorze. Na drugi pokos nie czekałem spaliłem to glifosatem.

kubaska    7

siac to na dobrej ziemi to faktycznie glupota. ale mozna taka roslina dobrze wykorzystac ziemie na ktorej nawet zyto nie chce urosnac. Jednym slowem da plon tam gdzie nic innego nie da i tak trzeba ta rosline traktowac a nie jako substytut kukurydzy. Nutri Honey to dosc kiepska odmiana niestety w Polsce nic dobrego nie da sie dostac. Najlepsza opcja sa odmiany BMR z genem podwyzszajacym strawnosc czesci wegetatywnych ( tu kiszonka faktycznie duzo slabsza od kuku nie jest)

Burn001    16

według mnie jest to dobra alternatywa na naprawde słabe stanowisk, ona urosła do jednego metra na oborniku i 100 kg mocznika. W tym roku kolega zadeklarował że sasieje na klasie 6 trawe sudańską to będe miał porównanie jak u niego urośnie bo u mnię było na 4klasie.

karolr2    180

Odświeżam temat. Siał to ktoś z was. Zawsze mi brakuje siana czy to mogło by być alternatywą. Jak się to sieje i czy można zebrać w baloty

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się