Polecane posty

Jestem nad wyborem własnie nowej zabawki mam juz NH 6030 rc ale chciałbym 4 tak 100 km to takich prac jak oprysk nawóz ,transport moze czasem orka z 3 obrotowa moj budrzet to 140 no 150 tys i chciał bym sie spytac czy zmieszczę sie cenowo co do jd czy nh chciałbym z ehr i jak sie sprawuja bo ursus 112 tys i czy warto ursusa brac w ogóle prosze o pomoc naprawde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honest    2

T5 - ok

5R - ok

5M - chiny, awaryjność

Ursus - Hattat - to samo co polmot, czy valtra A - słabiutko.

 

Porównaj sobie spalanie NH do JD, skręt, wyposażenie, opinie o dilerze w swoim rejonie itd. Kupujesz na lata sprzęt....wiec dużo rzeczy warto wziac pod uwage.

 

Co do cen to ani T5 ani 5R za 150 chyba nie kupisz, ale chyba lepiej dołożyć i kupić coś na lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

a może inna marka? mi ostatnio w oko wpadł MF 5410....do ładowacza bardzo przyjemny...i mimo że mam jednego JD to ten MF na prawdę przypadł mi do gustu...kto wie;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

same explorer3 najtańszy z sdf-ów zawsze to ze 4-5 tys taniej jak df a to to samo, wersja 100 ecoline ma 96km prosty ciągnik bez obic na błotnikach ale masz konkretną maszynę z silnikiem deutza i na szerokich oponach może za 160 wyjdzie może nawet taniej nie mam pojęcia jak teraz to się płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Benito    0

Jestem nad wyborem własnie nowej zabawki mam juz NH 6030 rc ale chciałbym 4 tak 100 km to takich prac jak oprysk nawóz ,transport moze czasem orka z 3 obrotowa moj budrzet to 140 no 150 tys i chciał bym sie spytac czy zmieszczę sie cenowo co do jd czy nh chciałbym z ehr i jak sie sprawuja bo ursus 112 tys i czy warto ursusa brac w ogóle prosze o pomoc naprawde

 

Do takich prac najlepiej sprawdzi się ciągnik bez elektroniki i filtra cząstek stałych. Dla poszególnych marek:

NH T.5 - EGR + DPF

JD EGR + DPF

Ursus - to już Kolega honest napisał co to jest za ciągnik...

 

Może coś z Landiniego?

Silnik Perkins, bez elektroniki.

W przypadku użytkowania w transporcie masz już w standardzie hamulce hydrauliczne osi przedniej, które można nazwać hamulcami, a nie żadne "dołączenie napędu podczas hamowania" jak w JD, NH Ursusie i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Jeśli juz masz nh to po co zmieniac marke ... ja napewno wybrał bym t5 bo ten sam serwis .. oleje pewnie tez to samo i czesci serwisowe moze tez bedą pasować


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

 

Do takich prac najlepiej sprawdzi się ciągnik bez elektroniki i filtra cząstek stałych. Dla poszególnych marek:

NH T.5 - EGR + DPF

JD EGR + DPF

Ursus - to już Kolega honest napisał co to jest za ciągnik...

 

Może coś z Landiniego?

Silnik Perkins, bez elektroniki.

W przypadku użytkowania w transporcie masz już w standardzie hamulce hydrauliczne osi przedniej, które można nazwać hamulcami, a nie żadne "dołączenie napędu podczas hamowania" jak w JD, NH Ursusie i innych.

 

Hamulce na przód działające przez skrzynie są bardzo dobre, i nie wiem poco włączać przedni napęd przy hamowaniu jak ciągnik sam zrobi to za ciebie w momencie naduszenia hamulca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No chyba NH bo fajnie wygladaja:D tylko mankament jest ten rewers ja mam w 6030 rc normalny gora jedziesz doł cofasz a teraz jest ze gor i odbija do neutralnego czy sa skrzynie z ta stara opcja tak nawiasem a i oczywiscie czy orientuje sie sie o cene t5 moze bycnetto bo i tak Vatowcem jestem a i jeszcze a propo ursusa to taki szajs produkuja teraz? bo woja stargo rocznika zachwala jakie to dobre ursus prosty itp ? ja i tak jestem za zachodnimi, jak sie sprawuje w nich skrzynia i awaryjnosc czy to tylko swinka skarbonka awarie i dolewanie oleju

 

beret1990 Bardzo fajny ten MF własnie obejrzałem go sobie na necie ale wolałbym wersje ta mocniejsza 5430 tylko jaka cena tego

Edytowano przez maniekmaniek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

Powiem ci tak ursasa nowego napewno nie bierz chyba że używkie np. nowszej seri 1634.

Też możesz wziążć jakiegoś Niucha z przekładnią EC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podoba mi sie bardzo john deere 5100 M 140 tys kosztuje tanszy on nh- 160 tys jest nie wiem jak z awaryjnoscia bo to niby chinski a co sie dowiedziałem jest składany w mannheim i tylo niekore podzespoły sa chinskie ale własnie czy to ta sama jakosc wiec sie pytam was .bo JD to JD i nie wiem o co chodzi z ta rama bo R ki maja peła tu pół pełna ,a prosze nie odsyłac mnie do czytania róznic bo czytałem juz i jakos nie wiem jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Ja bym wziął ursusa, przynajmniej by się krajowe rozwijało, potem może Twoje dziecko miałoby pracę, a tak to całe życie będziesz wspierał zagraniczne gospodarki. A ursus i tak położy na łopatki konkuręcję, tylko trzeba zaryzykować i kupować, a nie gadać nie kupuj ursusa bo chiński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Poszukuję informacji czym najlepiej wygłuszyć kabinę w 3512 Agro. Przy pracy na wyższych obrotach po kabinie roznosi się huk, nie ma tragedii, ale mogło by być ciszej. Po przepatrzeniu starych tematów z AF wiem gdzie trzeba wygłuszać, ale nadal nie wiem co jest najbardziej skuteczne. W internecie do wyboru są maty bitumiczne, butylowe, kauczukowe itp, ale opinie na ich temat są różne bo to maty do wyciszania samochodów. Wiem że też wełna szklana pomaga. Na YT znalazłem film gdzie był Ursus 4512 z taką samą kabiną i była dosyć dobrze wyciszona więc napewno da się to zrobić,ale nie wiadomo czym. Odrazu poinformuję że nauszniki nie zdają egzaminu bo noszę okulary i nauszniki strasznie mi je dogniatają do głowy co jest niewygodne już po niedługim czasie.  Potrzebuje informacji co jest najlepszym materiałem do wygłuszania.
      Zdj dla uwagi żeby było wiadomo co jaka kabinę  chodzi.

    • Przez seba836
      Rozleciało mi się orginalne radyjko w jelonku i myślę jakie kupić, co polecacie czy pierwsze lepsze. Chyba wszystkie będą pasowały czy nie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj