Janis89

Same 100.6 ,czy warto kupić ?

Polecane posty

Janis89    1

Witam..

Chciałbym się poradzić was na temat ciągnika Same 100.6 rocznik 95.

Interesuje mnie wszystko praktycznie, ponieważ nie miałem wcześniej styczności z tą marką..

Mam okazje nabyć go w cenie 53 tys.

Chodzi mi o model z przyciskami sterującymi w podłokietniku .

Przeczytałem sporo opinii negatywnych na temat sprzęgła i innych czujników,ale są też pozytywne..

Chciałbym wiedzieć co myślicie o silniku ,o sprzęgle ,o elektronice o podnośniku. Jak sprawdza się ten podłokietnik?

Czy jest to lepszy wybór niż te same roczniki Renault 110-54 i Massey ferguson 3090 ?

Z życia wiem ,że do jednych i do drugich są bardzo drogie części i siadają skrzynie...

Bardzo będę wdzięczny za wszelkie rady i opinie ...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

na moj gust to drogo trochę znajomy sprzedał lamborghini premium 1050 ta sama moc tylko 4Turbo za 80 tys z 2002r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLV    10

jakie negatywne opinije o sprzegla i jakich czujnikach ? 53 tys to normalna ceena szału nie ma. Na allegro w tej cenie mozesz znalesc 100.4 w 4 cylindrach o tej samej mocy i wiekszym momecie obrotowym oraz bedzie zwinniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

miałem okazję przejechać się taką 6tką i tragedii ze zwrotnoscią nie ma, silnik bardzo elastyczny spalanie rozsądne, a ceny częsci, drogo to drogo, ale do mf, czy do renaut do silnika mwm chyba jeszcze drożej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janis89    1

Właśnie w innych tematach czytałem wypowiedź jednego z uczestników forum ,że sprzęgło jest najbardziej wadliwym podzespołem jest sprzęgło w ciągnikach marki Same i zdarza się dosyć często...

 

Ale czy ta zwrotność nie będzie taka sama we wszystkich markach w z silnikami 6-cyl ?

I jeśli chodzi o silniki 4 z turbo czy nie są one mniej żywotne przez te turbiny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Sprzęgło siada w zależności od tak powiem katowania ciągnika, w trakcie normalnej eksploatacji nic się z nim nie dzieje.Wszystko ma swoje granice.Kolega ma Silvera 130 prawie 5000 mtg i nic nie ruszane ,jakieś drobnostki aby,drugi ma Rollera 70 tyrał 2 lata na 40 hektarach jako główny ciągnik i dał radę.Myślę,że trafiają się modele mocno wyeksplatowane i takie są problemy potem i,a co za tym idzie negatywne bardzo opinie.Co do zwrotności to taki silver będzie na pewno bardzo zwrotny.Silniki 6 cylindrowe na pewno są bardziej żywotne,lepsze rozłożenie masy ciągnika i nie trzeba ich tak mocno kręcić jak 4 z turbem .Spalanie będzie na podobnym poziomie.Nie chwaląc się to sam takiego kupiłem w Danii Silvera 100.6 ,za miesiąc ,może dotrze :D


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

Sprzęgło siada w zależności od tak powiem katowania ciągnika, w trakcie normalnej eksploatacji nic się z nim nie dzieje.Wszystko ma swoje granice.Kolega ma Silvera 130 prawie 5000 mtg i nic nie ruszane ,jakieś drobnostki aby,drugi ma Rollera 70 tyrał 2 lata na 40 hektarach jako główny ciągnik i dał radę.Myślę,że trafiają się modele mocno wyeksplatowane i takie są problemy potem i,a co za tym idzie negatywne bardzo opinie.Co do zwrotności to taki silver będzie na pewno bardzo zwrotny.Silniki 6 cylindrowe na pewno są bardziej żywotne,lepsze rozłożenie masy ciągnika i nie trzeba ich tak mocno kręcić jak 4 z turbem .Spalanie będzie na podobnym poziomie.Nie chwaląc się to sam takiego kupiłem w Danii Silvera 100.6 ,za miesiąc ,może dotrze :D

masz rację wszystko zależy o użytkowania ciągnika, wuj ma lamborghini R5 130 i pracuję z turem 8 a że ma oborę na głębokiej ściółce to musiał nim wywalać obornik, to sprzęgło robił w nim chiba ze 3 razy i parę innych żeczy, ale od kiedy ma teraz ładowarkę to ciągnik pracuję bez tura i nie ma żadnej awarii a obrabia prawie 100ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janis89    1

Fajnie ,że pojawiają się takie opinie pokrzepiające..

A co myślicie o tym podłokietniku, jest to duże ułatwienie ,wygoda czy może być to źródło problemów z elektroniką ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janis89    1

Doda ktoś jeszcze jakieś uwagi na temat tych ciągników ?

Wszystkie będą bardzo przydatne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

w końcu to nie jest nowy ciągnik i właciwie to wszystko może się zdarzyć będziesz myslał o tym sprzęgle a nawalić może przedni most lub jeszcze cos innego, nie ma reguły, ogólnie w tej cenie to chyba i zetory chodzą, z moich doswiadczeń wynika że ten ciągnik w porównaniu do zetora wygrywa ekonomicznoscią ergonomią i ogólnie fajniejszy, ceny częsci drogie ale i jakosc dobra jak cos nawali zapłacisz słono ale będziesz miał spokój na lata, najważniejsze w jakim stanie jest ten ciągnik jak nie wygląda żeby był po przejsciach i zrobił tryljard motogodzin to może i warto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MICHAS27    0

Polecam tą marke ponieważ sam posiadam SAME LASER-a 100 DT OD 3,5 roku,pracuje u mnie na 23 ha bez awaryjnie.SUPER SPRZĘT!!!

post-59631-0-73200500-1362084639_thumb.jpg

post-59631-0-04241300-1362084742_thumb.jpg

post-59631-0-44527300-1362084819_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    223

u nas jest dużo tych same jakieś nowe paro letnie i w każdym sprzęgło prawie co rok czasu do roboty każdy z turem cena części bardzo ale to bradzo droga same pierścienie i uszczelki na górę silnika 2500 tyś po ponad roku znów cieknie z silnika jak z vładka lipa taka że nie wiem tarcza sprzegłowa 1 tyś zamiennik który chodzi rok czasu,pół ośki przedniego napędu strasznie drobne,może nie robiliście ich tak za bardzo ale silnik z te na powietrze to porażka części ciężko dostępne i drogie.U nas 2 są nowe i pare starych i nikt nie zadowolony moim zdaniem lepiej kupić jakiegoś Case/MF/Renualt ale nie Same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

Posiadam Same Antaresa 130 jeden z bardziej zwrotnych i oszczędnych Ciągników i z porządną masą, bardzo fajna maszynka:). Zamienił Renię z awataru za lekka była no i słabsza. A co do części nie odbiega od innych zagranicznych bo są marki na pewno droższe...

Edytowano przez tktomek74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 28.02.2013 o 21:54, MICHAS27 napisał:

Polecam tą marke ponieważ sam posiadam SAME LASER-a 100 DT OD 3,5 roku,pracuje u mnie na 23 ha bez awaryjnie.SUPER SPRZĘT!!!

Ten ciągnik spokojnie obrobi ponad 60 hektarów przy uprawie tradycyjnej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymczak    0

Mam silvera 110 2005 r od nowości i jestem bardzo zadowolony. Jakieś drobne problemy się zdarzają, ale silnik, skrzynia, sprzęgło działa bez zarzutu. Z elektroniką też nie miałem problemu a mam ehr. Z usterek to w ostatnim czasie jedna sekcja w rozdzielaczu hydraulicznym była do naprawy oraz zawór pneumatyczny sterujący hamulcami przyczepy jednnoobwodowe

Dodam jeszcze, że traktor bardzo oszczędny i zwrotny, jedyny poważny minus to mała masa 😑

 

 

Edytowano przez szymczak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mamjuzdosc
      Witam, Jaki powinien być luz zaworowy w silniku Deutz 1000.6 AT 130KM, traktor Same Antares II 130 Turbo?
      Nie znalazłem nigdzie konkretnych informacji na ten temat. Pozdrawiam.
    • Przez JasiekAgriculture
      Witam mam problem z ciagnikem same Explorer 60 88r mam spory luz na pedale sprzęgła przez co rewers wchodzi ciezkawo z lekkim zgrzytem wie ktoś może jak podregulowac pedał lub co innego zrobić? 
       
    • Przez gogo500
      witam posiadam ciagnik same laser 90 i mianowicie co uzupełnie olej w silniku do stanu max pojezdze pare dni i oleju  nie  ma ciagnik  nie kopci a zauwazułem ze zwieksza sie stan w tylnich zwolnicach co moze sie dziac??
    • Przez Kargul652
      Witam. Mam problem z ciągnikiem same iron 150s a mianowicie sam w czasie jazdy, pracy przy wyłączonym napędzie i blokadach, z balastem i bez, oś sama podnosi się i opuszcza,co to może być za przyczyna? 
    • Przez Rafał11
      Witam, otóż dziś zauważyłem w moim Same że kopci na niebiesko. Gdy wyciągam bagnet oleju na odpalonym silniku nie wygania oleju po odkręceniu nakrętki od wlewu oleju też nie wygania oleju. Jak dodam gazu ciągnik ma normalny dźwięk chodzi ładnie równo pracuje. Czym może byc spowodowane że kopci na niebiesko??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj