Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
sebastian84

wydzierżawienie ziemi

Polecane posty

sebastian84    5

Witam.nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam nowy,a jeśli taki istnieje to proszę o przeniesienie .Mam okazję wydzierżawić 3h łąki i 3h ziemi ornej związku z tym mam pytanie odnośnie umowy ,pani w gminie powiedziała ze umowę możemy sporządzić sobie sami ich to nie interesuje a o dopłatę na paliwo i dopłaty bezpośrednie będę mógł składać wniosek.tylko mam takie pytanie co zrobić aby ta dzierżawa była dołączona do mojego podatku i jak i gdzie sporządzić takom umowę aby nie dać się nabrać

Michalmeer    366

Teraz są takie czasy ze nawet taka ilość ziemi moim zdanie powinna umwa być sporzedzona u notariusza . obje strony są zabezpieczone a i o wszystko mozna sie ubiegać zgodnie z prawem

Taurus83    88

chyba musisz ją "zarejestrować"w urzędzie gminy, chyba..albo w geodzezji..nie pamiętam już dokładnie..a nie lepiej zawerzeć w umowie że ty płacisz podatek? sciągnij sobie gotowy wzór z internetu. można umowę zawrzeć u notariusza ale jak dla nie to strata pieniędzy przy 6 ha

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Givera
      Witam

Sytuacja przedstawia się następująco.

Zakupiłem gospodarstwo na kredyt preferencyjny ( 2 lata karencja + 8 lat spłata) Zostało 2 lata spłaty.
      Chciałbym sprzedać
      1) budynki
      lub
      2) budynki + część ziemi
      w tym lub przyszłym roku.

Ile muszę odczekać zanim będę miał możliwośc sprzedania owej nieruchomości bez ponoszenia kosztów związnych ze zwrotem oprocentowania?
      Czy są jakieś prawne restrykcje związane z moim przypadkiem. Ile czasu muszę odczekać zanim bedę mógł wogóle sprzedać zabudowania, działki?

Kupujący prawdopodobnie kredyt (czy na niski procent sprzedaż samych budynków) jest możliwa.

Jeżeli ktoś ma jakieś artukuły związane z podobną sprawą, lub wie coś na ten temat chętnie poczytam

Pozdrawiam
    • Przez jacek472
      Jak w tytule nurtuje mnie co to jest bonitacyjna klasa ziemi? Wiem ,że są klasy od I do VI i im niższa tym lepsza, ale co to w ogóle oznacza na jakiej zasadzie i kto ją oceniał chodzi o zasobność składników czy skład granulometryczny czy zdolności sorpcyjne?
    • Przez jarekvip99
      Niedlugo bedziemy kupowac ziemie za 200tys i stad mam pytanie jakie beda koszty z tym zwiazane notariusz itp? dawno nie bylo ziemi kupowane wiec nie orientuje sie w temacie
    • Przez murarzxd
      Siemka jestem nowy na forum i mam do Was pytanko co sądzicie o obsadzeniu 7 hektarów bulwą, cebulą i czosnkiem. Dodam że prowadzę gospodarstwo od niedawna i sadzone na nim były tylko bulwy. I najważniejsze pytanie czy cebula i czosnek są opłacalne? Mam w planach wziąć kredyt obrotowy i zakupić lepszy sprzęt. Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez wsk233
      Witam , chciałbym się was poradzić na temat sąsiedzkiego prawa pierwokupu, otóż czy jest jakiś zapis prawny bądź dyrektywa UE że jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem ziemi sąsiada to ma jakieś wsparcie ze strony przepisów lub czegokolwiek w postaci pierwokupu.