Henius91

Łożysko oporowe Ursus 1014

Polecane posty

Henius91    1543

Witam! Do mojej "szostki" mam zalozonego tura. Kazdego roku musze wymieniac lozysko oporowe poniewaz przy ladowaniu obornika lub piasku nawala lozysko oporowe. Juz 2 razy wymienialem lozysko od czasu pracy ciagnika z turem. W tym tygodniu ladowalem obornik i znow lozysko daje o sobie znac (tzn. mocno chalasuje). Moze znacie jakies sposoby aby zapobiec w przyszlosci takim awariom. Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fordtw15    0

może masz źle wyregulowane sprzęgło bo wydaje mi sie ze niema roznicy czy z turem czy bez i nie powinno sie tak dziać. Po prostu masz coś nie tak, może cos z dociskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543
może masz źle wyregulowane sprzęgło bo wydaje mi sie ze niema roznicy czy z turem czy bez i nie powinno sie tak dziać. Po prostu masz coś nie tak, może cos z dociskiem

to sie grubo mylisz ze tur nic nie szkodzi. wystarczy sprobowac nabrac pelna lyzke piasku i odrazu przy nabieraniu smierdzi sprzeglo. dlatego jak laduje np obornik to jezdze na 1 albo 2 polowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Skoro tak czesto nawala lozysko to chyba dlatego ze czesto "sie kreci" moze po prostu duzo pracujesz z turem??albo trzymasz na tzw. "polsprzegle"?? nie ma innej mozliwosci....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

przy 12145 u mnie chodzi z turem prawie 3 lata u poprzedniego właściciela też troche pracował a jak ciągnik przyszedł to z łożyskem nic nie robiłem... sprzęgło tak było robione raz... U mnie obornik łyżką do materiałów sybkich ładuje na 3 terenowej(żółw/zając)

jeżeli Ci śmierdzi sprzęgło masz albo źle wyrególowane albo na półsprzęgle trzymasz...


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sidrobert    0

sprawdz czy masz luz na łożysku po puszczeniu sprzęgła, bo może być że tego luzu nie masz i łożysko cały czas zasuwa i je zajeżdża a powinno tylko pracować w momencie gdy wciskasz sprzęgło a potem ma wolne, jeżeli te łożysko cały czas zasuwa to i zacisk ze sprzęgłem nie jest zaciśnięty jak należy i może dochodzić do palenia sprzęgła - tak jagbyś jeździł ciągle na pół sprzęgle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

Jesli chodzi o prace tym ciagnikiem to na moim gospodarstwie on pracuje najwiecej. A na polsprzegle nigdy nie jezdze bo wiem czym to sie konczy. Tarcza sprzeglowa nie byla wymieniana juz od prawie 3 lat. Mozliwe ze jest zle wyregulowane ale przeciez robil to pozadny mechanik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Jak jest tak jak piszesz to musisz zmienić mechanika albo sklep z częściami. Sprawdź samemu czy masz minimalny luz na pedale sprzęgła, jeśli luzu niema to wykręć rzymską śrubę na łączniku tak aby osiągnąć ten luz i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543
Jak jest tak jak piszesz to musisz zmienić mechanika albo sklep z częściami. Sprawdź samemu czy masz minimalny luz na pedale sprzęgła, jeśli luzu niema to wykręć rzymską śrubę na łączniku tak aby osiągnąć ten luz i będzie ok.

Mechanika nie musze zmieniac bo dzis z nim gadalem i mowil ze pojedzie do porzadnego sklepu i kupi inne lozysko od stara czy od jelcza cos takiego :) Mowil ze te oryginalne robione sa z olowiu czy czegos i dlatego sie psuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cos masz ze sprxęgłem lub z wałkiem sprzęgłowym, ja juz 8 lat pracuje ursusem 914 z turem i tylko tarcze sprzęgłową wymienialem, a łożyska do dzis nie ruszalem


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos jak sie reguluje sprzeglo hydrauliczne w 1634 ?Mam wrazenie ze mi nie wysprzegla do konca.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. "Wysprzeglik jest za schodkami(po lewej stronie ciagnika ) i aby sie do niego dostac to taka blaszke musisz odkrecic. Aby odpowietrzyc sprzegło musisz odkrecic taka sróbke (to jest chyba na klucz 10-tke) (Ta śróbka znajduje sie na moscie po prawej stronie o ile pamietam...)no a druga osoba wciska i puszcza sprzeglo i tak robisz tak dlugo az sprzegło bedzie"twarde" tzn bedziesz czół jakis opór.(...) ?Aha i uwazaj bo plyn moze trysknąć w oko jak sie tam schylisz " autor talek48


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamt10    0

Witam jestem tutaj nowy i mam problem. Otóż w moim URSUSIE 914 ciągle psuje się łożysko oporowe w sprzęgle. Zastosowałem już kilka łożysk te z górnej pułki i te tańsze zawsze jest to samo po pewnym czasie użytkowania łożysko psuje się. Doradźcie co mogę zrobić, jaka jest tego przyczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

masz sprzęgło na słoneczku czy na3 łapkach wyciskowych?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grodzioman    1

na słoneczku

Jeżeli słoneczko jest za mocno wytarte to możesz mieć taki problem. Ale mam dużo ciągników tych serii od c-385 do 1614 i pierwszy raz słyszę o czymś takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakrzewiak    8

Może tulej na której zamontowane jest łożysko jest krzywo wytoczona i łożysko krzywo przylega do słoneczka albo nie trafia na środek słoneczka tylko trochę w bok. U mnie też z tym problemów nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

Kolego sprawdź czy na tej wajsze od pedału sprzęgła nie ma takiej dodatkowej sprężyny. Tam jest taka dziurka i niektórych to myli i tam montują sprężynę! U mnie było to samo! Dopiero majster zobaczył, że tej sprężyny nie ma prawa tam być bo gdy tam jest to powoduje ciągłe przyleganie łożyska oporowego do słoneczka, przez co bardzo szybko się ono zużywa, bo jak wiadomo nie jest przystosowane do pracy ciągłej. Wywal tą sprężynę! Druga sprawa to może być pęknięta któraś ze sprężynek odciągających łożysko od słoneczka (Jak odjedziesz silnikiem to zauważysz to na tej tulei gdzie chodzi łożysko.) Tam są 2 i nieraz jedna lubi pękać. Trzecia sprawa to są różne typy widełek jedne są dłuższe, drugie krótsze... Możesz spróbować też z tym pokombinować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Odnośnie sprężynek u nas jak rozebraliśmy to po sprężynkach nie było znaku, a z łożyskiem nic złego się nie działo (moim zdaniem może troszkę hałasować bez tych sprężynek , ale przypadki są różne).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppoki    0

Witam, poszukałem trochę na forum, ale nic o tym nie znalazłem(być może słabo szukałem), a mianowicie w Ursusie 1014 kręci mi się cały czas łożysko oporowe, tj. nawet gdy sprzęgło nie jest wciśnięte. Luzowałem już sprzęgło tą rzymską śrubą, ale to nic nie dało, luz na pedale był taki że dopiero z 5 cm przed końcem sprzęgło zaczęło się wciskać. Dodam, że gdy silnik jest zgaszony, łożyskiem mogę bez problemu kręcić i o nic ono nie ociera, ale gdy opale silnik kręci się, a po przytrzymaniu zatrzymuje się, ale słychać dźwięk, jakby coś o nie tarło i je napędzało. Biegi wchodzą mi bez problemu. Mam nadzieję, że wyraziłem, się wystarczająco jasno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj