Skocz do zawartości
technikarolnicza

jaki ciągnik o mocy 120-150 km

Polecane posty

witam,

w niedługim czasie chciałabym kupić używany ciągnik do 80 tys moc 120-150km.

zastanawiałam się na Case mx135 ale słyszałam o nim bardzo różne opinie, co wy użytkownicy możecie o nim powiedzieć, i jaka maszyna wg was jest najlepsza

Marcin135    14

Pomyśl nad case magnum, są w przystępnej cenie i chyba nie do zajeżdżenia, w końcu to silniik Cumminsa.

qqq    18

Case magnum ,najsłabszy ma 155 KM i to nie bardzo nadaje się do lżejszych prac,jest to typowy wół roboczy oraz mało nie spala.W tej kasie by na pewno kupił coś w wersji PRO,ale nie wiem czy taka masywna maszyna będzie Ci odpowiadać.Ciągniki te mają przebiegi w okolicach 15 tys.godzin i są mocno wyeksploatowane,trzeba by poszukać egzemplarza ładnego.Od razu mówię serwis bardzo drogi,części sporadycznie występują jako zamienniki.Co do MX 135 jest to praktycznie najdroższy model z serii MX bo jest najbardziej wszechstronny względem zwrotności,mocy i spalania.Są tematy na jego rzecz ,także przeszukaj poczytaj.Jak dla mnie maszyna jak najbardziej godna polecenia. Szukaj modelu od 2000 r w górę ,najlepiej z miękką osią i szerokimi oponami.Jeżeli znajdziesz zadbany egzemplarz ,odpłaci Ci się bezawaryjną i komfortową pracą.Dźwięk silnika bezcenny :wub:

Wiadomość z agroFakt.pl

Ziel    26

Posiadam case mx 135 i moge cos o nim powiedziec.

Długo go nie użytkuje ale coś tam wiem.

Plusy:

Cicha komfortowa kabina

Dźwięk silnika

SILNIK CUMMINIS według mnie nie do zajechania z resztą poczytaj podobne tematy jest ich bardzo dużo na tym forum

Bardzo wygodna skrzynia Powershift

W miare oszczędny jak na swoją moc i gabaryty

Minusy:

Lekko szarpie na półbiegach ale to norma w serii MX

Chyba każdy ma klejoną chłodnice (u góry z lewej strony) :) Jakaś źle zrobiona tam jest ale jak raz skleisz klejem za 20 zł to ci ładnych parę lat potrzyma.

Ogólnie jak masz dużo pracy i potrzebujesz Dużo mocy z nie za wysokim spalaniem to polecam:)

Jak już byś się zdecydował to Wymieniaj oleje i filtry na czas.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez michal8899
      jestem na kupnie valtry a72 na 20 hektarowe gospodarstwo plus troche usług i jestem ciekawy jak sprawuje sie ten ciągnik przy pługu, agregacie, talerzówce, kosiarce itd.
    • Przez MrJareczek
      Chodzi mi głównie o to jak pasowałaby do gospodarstwa o areale około 20 hektarów - czyli około 80 KM. Pytam się bo mam dylemat między New Hollandem, Casem a Valtrą, a poza tym Valtra kojarzy mi sie zawsze z pracą w lesie
    • Przez TOME11
      witam

jakie są obecnie dostępne kolory do wybrania w nowej Valtrze?

pozdrawiam
    • Przez podlaskirolnik
      Witam Mam zamiar kupić ciągnik ,który byłby głównym ciągnikiem w mlecznym gospodarstwie. Pracował by  z pługiem fraugde 3+1, gruberem 2,5m, prasą belującą z 15 nożami i rotorem. Śmigał by też z turem i  beczką 7tyś litrów. Pieniądze jakie chcę na niego przeznaczyć nie powinny przekroczyć 300 tyś z turem (chodzi o jak najmniejszą stawkę).
       Myślałem nad Kubotą m 110gx i Case maxxumem 110-120. W grę wchodzą tylko nowe ciągniki. Proszę o pomoc. Pozdrawiam 
    • Przez MFpower
      Pisalem w innym temacie ale nikt nie odpowiedział może nie zauważył nikt to napiszę tutaj jeszcze raz. Czy w waszych Pronarach 1025A, po wciśnięciu hamulca, zapala się kontrolka od przedniego napędu i czy wasze hamują na 4 koła? Po rozpięciu pedałów hamuje tylko lewe koło i kontrolka nie zapala sie a prawy pedał nie hamuje prawie wcale ale na śniegu blokowały wszystkie 4 koła. Czy tak powinno być ?