Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
marian7k

Kombajn zbożowy Ferguson 835.

Polecane posty

marian7k    5

Chcę wiedzieć czy ten kombajn jest awaryjny jak z dostępem do poszczególnych łożysk i części (czy łatwo wymieniać),może ktoś na AF użytkuje taką maszynę proszę o opinie.

Lobuz    0

Witam, nie użytkuje taki ale jestem po jednym użytkowaniu mf 665a one są bardzo podobne do siebie i ja jestem zadowolony z tego kombajnu. Wiadmo jak każda maszyna ma swoje plusy i minusy. Jeśli chodzi o dostępność częsci to w tych czasach nie ma raczej większych problemów z częsiami bo wiadaomo zamawiasz i nawet dodomu Ci przywiozą kwestia tylko jak w Twojej okolicy i jak gruby masz portfel, bo wiadomo do Claasa jest dużo lepsza dostępność częsci i dużo więcej zamienników ale pomiędzy ceną kombajnu marki claas i mf o podobnym standardzie też jest kolosalna róznica. W mojej okolicy problemu z częsciami większego nie ma a jeśli chodzi o łożyska to są tam nie które calowe a niektóre metryczne taksamo jest z niektórymi śróbamii mogę powiedziedzieć że przed tamty sezonem chciałem wymienić łożycka chyba na odrzutniku słomy to łożyska te podobno jekieś nie typowe (podobno typowy wytwór MF do kombajnu) za sztuke gość mi powiedział o ile dobrze pamiętam ok 400 zł, no ale coś za coś jeśli chodzi o naprawy to są mechanizmy które żeby się do nich dostać trzeba jak to się mówi "pół kombajnu rozebrać" ale ja tam nie narzekam. Znajomy ma mf 835 juz chyba z 15 lat i też nie narzeka wiadomo coś zawsze trzeba zrobić bo kombajn nie jest nowy ale jeśli trafisz na zadbany egzemplarz to są maszyny mało awaryjne, bardzo wydajne, bardzo ładnie czyszczą ziarno (bynajmniej u mnie i u tego znajomego), jak dla mnie maszyna godna polecenia.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez kony88
      Witam mam pytanie ;] Mam zamiar kupic kombajn New Holland sprowadzony z Francji wszystko jest ok rok 1985 , kabina z klimatyzacja, sieczkarnia do słomy rura wysowana hydraulicznie , ale jest mały problem widac ze kombajn kosił kukurydze byl on do tego przystosowany ponieważ nie ma szczelin miedzy cepami no i widac jeszcze ziarna kukurydzy a słyszalem ze kombajn ktory kosil kukurydze jest z lekka zajechany... czy to prawda? prosze o wasze opinnie ;] pozdrawiam
    • Przez KULAWA_KOZA
      Szukam siewnika zbożowego 24-28 lejków , najlepiej coś w podobie.https://www.olx.pl/oferta/siewnik-zbozowy-CID757-IDpzC7F.html#a2295f07b4
      Siewnik dla wujka do MAX 800zł
    • Przez 7777777
      Poszukuje użytkownikłów  traktora (znających takie osoby) Massey Ferguson 3670 z tuzem,no lub ewentualnie bez..... pozdrawiam !
    • Przez sumek666
      Cześć . 
      Szukam nowego ciągnika w okolicach 100KM. Ma to być główny ciągnik do wszystkiego. Orka, siew, opryskiwacz, nawożenie i transport. W przyszłości może i ładowacz czołowy . Nie prowadzę produkcji zwierzęcej . 
      New Holland miażdży pozostałe 2 typy ceną.  Tu powstaje pytanie czy warto dopłacać 30-40 tyś do Claasa lub Masseya? Może macie jakieś inne propozycje? 
      Pozdrawiam
      Sumek 
    • Przez flackmistrz
      Witam, szukam opinii o kombajnie Pyra 1600. Jak to wygląda w praktyce i w porównaniu do Grimme?