Polecane posty

ursontv    11

Witam chciałbym się was zapytać czy warto kupić zetora 5245.Moglibyście mi powiedzieć ile pali na mtg czy są wadliwe.Prosze o pilną odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Posiadamy takiego zetora od ponad roku zrobił dokładnie na chwile obecna 437mth poważnych awarii brak gdy go kupiliśmy pompa wodna od razu była do wymiany bo ciekła podczas oglądania, no i podczas koszenia kukurydzy pompka od sprzęgła padła, koszt naprawy ok 50zł. Nasz ma tura i 80% jego zadań to praca w ładowaczu. Ogólnie polecam spalania nigdy dokładnie nie mierzyłem ale tak plus minus wiem że gdy woziłem obornik na pryzmę to ładowałem i podczepiałem się na pole i powrót i tak w koło to wyszło ok 4l na mth miał ciężko trochę się bujnąć z d47 naładowaną ile się tylko da(myślę że ok 6 ton ładunku) ma szersze ogumienie niż standardowo bo z tyłu 16.9X28 przód 11.2X24 przez to chyba gdy się kopie to z włączonym napędem trzeba schodzić nawet do jedynki, ale co się spodziewać to w końcu tylko 47km. idealny do lekkich prac :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cola92    2

mam pytanie troszkę z innej bajki mam zapytanie na temat zetora 7245 polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Czyli mi go polecasz. :)

Tak, jak najbardziej jesteśmy zadowoleni z niego mimo jego podeszłego wieku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Posiadamy takiego zetora od ponad roku zrobił dokładnie na chwile obecna 437mth poważnych awarii brak gdy go kupiliśmy pompa wodna od razu była do wymiany bo ciekła podczas oglądania, no i podczas koszenia kukurydzy pompka od sprzęgła padła, koszt naprawy ok 50zł. Nasz ma tura i 80% jego zadań to praca w ładowaczu. Ogólnie polecam spalania nigdy dokładnie nie mierzyłem ale tak plus minus wiem że gdy woziłem obornik na pryzmę to ładowałem i podczepiałem się na pole i powrót i tak w koło to wyszło ok 4l na mth miał ciężko trochę się bujnąć z d47 naładowaną ile się tylko da(myślę że ok 6 ton ładunku) ma szersze ogumienie niż standardowo bo z tyłu 16.9X28 przód 11.2X24 przez to chyba gdy się kopie to z włączonym napędem trzeba schodzić nawet do jedynki, ale co się spodziewać to w końcu tylko 47km. idealny do lekkich prac :) .

a tak relatywnie na godzinę zegarową w różnych pracach jak wychodzi spalanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Nigdy tego nie mierzyłem, mam tylko ten jeden wynik który podałem, trzeba by go kiedyś zalać do pełna i jeździć aż się paliwo skończy wtedy znał bym dokładny wynik na mth ;) jak się domyślam chcesz porównać spalanie z ursusem? bo chyba masz 3512 a to ta sama moc?

Edytowano przez zetor10045

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Przy obciążeniu ok 80% spalanie na godzinę ok 7-8l np. w orce.

Napewno więcej niż u3512 ale sprawność w terenie na szóstkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Nigdy tego nie mierzyłem, mam tylko ten jeden wynik który podałem, trzeba by go kiedyś zalać do pełna i jeździć aż się paliwo skończy wtedy znał bym dokładny wynik na mth ;) jak się domyślam chcesz porównać spalanie z ursusem? bo chyba masz 3512 a to ta sama moc?

ja to mierzę spalanie, zawsze tak że zalewam pod korek pracuje w polu kilka godz, potem mierzę ile wleje pod korek i dzielę przez przepracowany czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roborolnik    5

Ja planuje zakup zetora 5245. Jak na razie wszystkie prace wykonują u mnie ursusy c-330 i jakoś dają rade choć czasem brakuje troszku mocy. Zetor miałby zastąpić ciapki w przyczepie samozbierającej, rozrzutniku 3,5t, oraz w cięższym transporcie(o pługu i jakimś agregaci pomyśle później). Jak sądzicie 45 KM zetora wystarczy do tych zadań? Posiadam VI klasę ziemi (lekkie w uprawie choć jest parę sporych górek) oraz łąki torfowe gdzie głównie potrzebowałbym ciągnika z napędem. Oszczędny 5245 może być dobrym wyborem? Czy może lepiej poszukać mocniejszego jak 6245?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Hmm jak na twoje potrzeby to w sumie wystarczył by i ten 5245, sam wiem jak to jest pracować c330 z przyczepą zbierającą i rozrzutnikiem 3,5t ogólnie daje radę ale wystarczy troszkę mokro troszkę no i ogólna słabosc, 45km to tylko 15km więcej nie będziesz czuł tej "słabosci" ale i nic więcej nie pospieszysz, szkoda że nie napisałes ile masz ha, ale tak szczerze to nie bój się mocy w tych pracach nieźle sprawdził by się ciagnik nawet 80km, bo z rozrzutnikiem i zbieraczką pykał bys sobie na wolnych obr z wałkiem 1000obr/min, a ciapek zostaje czy ma zastąpić ciapka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roborolnik    5

Ornego obrabiam ok 14 ha plus 10 ha łąk i mam przy tym 20 sztuk bydła. Pola raczej piaszczyste i małe kawałki więc im zwrotniejszy ciągnik tym lepiej. Ciapki pozostają gdyż sprawują się znakomicie, no ale czasami brakuje mocy oraz przyczepności. Myślałem też nad ursusami, 360 3p - brak napędu więc dużo więcej nie zrobi na torfowej łące, a ursusy 4514 powalają swoją ceną. Zetor wydaje się najlepszym rozwiązaniem(pomijając mit o paliwożerności) i teraz dylemat tylko miedzy 5245 a 6245. Wiele osób namawia mnie na 6245 ponieważ będzie mocniejszy oraz jest ich poprostu więcej ale wydaje mi się że skoro ciapki dają rade to 45 KM będzie wystarczające a 60 KM może okazać się kosztowniejsze ze względu na zużycie paliwa(więcej mocy więcej paliwa proste haha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

UUU to kolega trochę tego wszystkiego ma podziwiam samozaparcie i siły witalne, na taki aerał to chyba trochę ciężko z przyczepą zbierającą latać, wiem bo ilkanacie lat temu taka sama skala produkcji, ale miałem jeszcze mf 255, podejrzewam że za długo z tą zbieraczką nie wytrzymasz i przyda się prasa zwijająca, tur, pola też nie mało, pomimo że 6ta kl ale to nie znaczy że samo się uprawi, ja bym polecał cos mocniejszego i nie zawracał sobie głowy tym małym zetorkiem, no chyba że chcesz pozostać przy tej skali co jest i dalej latać ze zbierającą

ps. to że kupisz taniej 5245 nie znaczy że będzie w dobrym stanie i kilka tys w remont też pewnie włożysz, jak uważasz, ale może warto sprzedać c330 o ile trafi się dobry kupiec i wziąsć 4514, masz 2 traktorzystów w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roborolnik    5

Mam też prase claasa markanta więc kostki też robię ale ale to na łąkach bardziej oddalonych. Większość łąk mam blisko domu i na nich najszybszy zbiór wychodzi samozbierającą z którą ciapek fruwa już z dobre 18 lat, a pracy się nie boimy bo gospodarkę prowadzę wraz z ojcem, a sezonowo pomaga wujek. Ogólnie areał który posiadam kwalifikuje moją gospodarkę jako mało opłacalna ale jest to czymś w rodzaju hobby(sposób życia- gdyż nie wyobrażam sobie podwórka bez chociaż kilku ogonów). Ciapki mam trzy ale tylko jeden zarejestrowany wiec nie opłaca mi się sprzedawać. Ja właśnie wole drożej dać za zetora 5245 niż kupić taniego ursusa kwalifikującego się do remontu. Na rozwój gospodarstwa też raczej nie liczę gdyż w sensownej odległości u nas mało pól, większość lasów a gospodarka nie jest i nie będzie moim głównym źródłem dochodów. W większym ciągniku boje się nie wykorzystania jego potencjału co może tylko zwiększyć koszty jego utrzymania. 45 KM to już teoretycznie 1.5 raza większy ciągnik od ciapka ale czy to wystarczy? Co do robienia bel, widziałem jak ursusy 360 zbijają ładne, to co zetor by nie dał rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

heh. wstaw sobie silnik z tego zetora do c330 puki się nie rozleci w ciapku wszytsko to może poczujesz te 1,5 razy większą moc, w 5245 masz większą masę większe opory bo przednia os czy właczona czy nie zabiera ładnych kilka km większa masa i te wszystkie wałki oski muszą się kręcić mocniejsza pompa podnosnika pompa do układu kierowniczego także szału nie poczujesz, sam przesiadłem się z 47km na 82km w 4x4 i robiłem z maszynami takimi jak ty teraz c330 i jestem zadowolony ze spalania i wykożystania ciągnika,

ps. jaki masz samochód ile ma km, gdybys przesiadł się z matiza 50km do pasata b5 100km pewnie stwierdził bys się że matiz zrywniejszy ;) a pasata 180km to bys nie chciał bo moc nie wykozystana co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roborolnik    5

Przy ilości fotoradarów na naszych drogach 180 KM passata byłoby niewykorzystane, sam mam Nissana Terrano II 125 KM i śmiało powiem ze wystarczający na nasze warunki. Duża masa zetora moim zdaniem pozytywnie wpłynie na przekazanie mocy na pozyteczną prace. Ursusy 360 3p które obserwowałem często właśnie okazywały sie za lekkie i podskakiwały tylko z konkretnym ładunkiem na przyczepie. Dużo osób chwali sobie zetorki 3 garowe, niby dają sobie dobrze rade z maszynami od 360, i myślałem że taki ciągnik z napędem będzie wystarczający. Ciapki dają rade tylko dostają po garach zetor miał z założenia lepiej radzić sobie z bardziej wymagającymi maszynami a co za tym idzie pracować bezawaryjnie i bez nadmiernych przeciążeń. Bedę brał wiec pod uwage też zetora 6245 ale ostateczna decyzja będzie zależeć od tego co uda dobrze trafić i zakupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no własnie nigdy nie wiadomo co się trafi i w jakim stanie, bardzo "cedzisz" moc ciągnika co 5km a tak naprawdę to każdy ciągnik sprawdził by się nawet taki do 80-90km, martwić to się należy czy ciągnik nie będzie za mały a nie że będzie za duży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roborolnik    5

To ma być mały zwrotny ciagniczek więc 80 KM odpada haha, a 15 KM to spora różnica biorąc pod uwage tak małe ciągniczki. Nie lubie też zmieniać sprzętów jak rękawiczki,a zakup ma być jeden ale udany, więc musze jeszcze sporo ciągników przejrzeć zanim dokonam ostatecznego wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

wiem jaka to różnica bo mam c330 i mf 255 i mam 80km na bardzo szerokich kołach i o ile w stodole manewrować nie trzeba to na zwrotnosc nie narzekam, a z rozrzutnikiem 3,5t beczkowozem 3 tys l czy ze zbieraczką wszystkie spalały podobną ilosc paliwa na nazbieranie rozrzęsienie czy napomowanie heh mam znajomego od lat fanatyka c330 (gosp podobne jak twoje może mniejsze) kupił używanego case 130km i też zadowolony oczywiscie nie neguję twojego wyboru, ale po przesiadce z c330 każdy będzie mało zwrotny tym bardziej 4x4, powodzenia w zakupach ;)

Edytowano przez Ferdek07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Takle jak do c-360.Zetory 52xx po 87r.mają 50KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursontv    11

A wiecie do czego służą te dwie wajchy na podłodze pod siedzeniem w zetorach :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z której strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj