Skocz do zawartości

Polecane posty

agrofoto    82

Witamy serdecznie,

 

zbliża się sezon siewu kukurydzy i na pewno wielu z Państwa zastanawia się nad wyborem odmian oraz przygotowaniem stanowisk do siewu.

 

Już 28 lutego o godz. 20.00 nasi eksperci odpowiedzą na pytania dotyczące uprawy i ochrony kukurydzy. Będą nimi Jarosław Żurek – Specjalista ds. Sprzedaży Produktów Nasiennych oraz Zbigniew Winiecki – Menedżer ds. Produktów Chemicznych w firmie Monsanto. Na co dzień zajmują się kluczowymi produktami firmy Monsanto: nasionami kukurydzy i rzepaku marki DEKALB oraz środkami ochrony roślin m.in. herbicydami Roundup i Apyros.

 

dekalb.jpg

 

 

Bazując na stuletnim doświadczeniu hodowlanym amerykańskiej marki DEKALB i kilkuletnich badaniach prowadzonych w Polsce Monsanto przygotowało mieszańce kukurydzy dostosowane do krajowych wymagań klimatycznych. W rezultacie powstały odmiany wysokoplonujące na słabszych i gorzej zaopatrzonych w wodę glebach. Przykładem takiej odmiany, przeznaczonej do uprawy w całej Polsce, jest dobrze tolerująca chłody odmiana kukurydzy typu flint DKC 3016 FAO 230.

Szukając odmian ziarnowych o wysokim potencjale plonowania oraz bardzo szybkim oddawaniu wody w końcowej fazie dojrzewania, wyhodowano i przetestowano odmianę typu dent DKC 3203 FAO 240, polecaną do uprawy w południowej i centralnej Polsce.

Dla producentów oczekujących najwyższych plonów, sięgających nawet 15,5 tony ziarna z hektara, wprowadziliśmy DKC 3790 FAO 240-250 typu dent, szybko dojrzewającą, przeznaczoną do uprawy w Polsce południowej i centralnej.

W ofercie nasion kukurydzy DEKALB jest obecnie 16 odmian o różnym typie wczesności, kierunku użytkowania, dostosowanych do różnych potrzeb i warunków klimatycznych oraz glebowych gospodarstw. W tym roku szczególnie polecamy najnowsze odmiany typu dent: DKC 3415, DKC 3717 FAO 240-250 i DKC 3711 FAO 250-260 przeznaczone do uprawy na terenie Polski południowej i centralnej. Natomiast na tereny Polski południowej polecamy odmianę DKC 3623 FAO 260 charakteryzującą się najwyższym potencjałem plonowania.

 

 

roundup.jpg

 

 

Wiosna to czas intensywnych prac polowych, których ważną cześć stanowi zwalczanie chwastów.

Tak się składa, że pomimo niewielkiej oferty produktowej w dziedzinie zwalczania chwastów to właśnie Monsanto ma najwięcej do zaproponowania.

Proszę zauważyć, że sam Roundup można stosować do przygotowania stanowiska do siewu w przypadku wszystkich upraw wiosennych. Zastosowań jest naprawdę wiele!

Jeżeli nie mieli Państwo okazji stosować Roundupu przedwschodowo w uprawach buraka, ziemniaka lub warzyw, a szukacie informacji na ten temat zapraszamy na czat.

 

 

apyros.jpg

 

 

 

 

Chętnie w trakcie rozmowy odpowiemy również na pytania dotyczące naszego wyjątkowego herbicydu stosowanego w pszenicy i pszenżycie – Apyrosu.

Pomimo, że Apyros jest obecny na Polskim rynku od wielu lat, coraz szersza grupa użytkowników przekonuje się o użyteczności tego produktu, stosowanego w różnych mieszankach herbicydowych, do zwalczania szerokiej grupy chwastów jedno i dwuliściennych.

 

 

Gorąco zachęcamy do spotkania się z nami na czacie i zadawania pytań. Spotkanie potrwa godzinę. Mamy nadzieję, że uda nam się w tym czasie udzielić Państwu wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania.

 

Zespół Monsanto Polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×