pawlito1108

Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model

Polecane posty

akmaly    703

w tym miejscu włóka? Przecież to jest za zębami więc pchałoby - przynajmniej tak mi się wydaje. Te agregaty naprawdę ładnie uprawiają, bez porównania z 2 rzędowymi nawet z ciężkim wałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe2    13

Nie bardzo widzę co dobrego włóka miała by zrobić , być może na filmie tego nie widać , ale pole jest naprawdę świetnie przygotowane pod warunkiem że ziemia trochę się uleży , a nie wjeżdża się agregatem bezpośrednio po orce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris1976    48

mi chodzi żeby po orce wjechać bez włókowania pola i za chwile siać buraki cukrowe.Bo teraz robię tak włókuje pole uprawiam i sieje. Chce mniej ubijać ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

U nas nie włókujemy ziemi pod buraki. Gleba to głównie rędzina z paskami płowiny. Na wiosnę nawozy agregat płytko lub ciężka brona z wałkami i siew. Nie potrzeba więcej a pole jest równe i bardzo ładne wschody, siew dość wcześnie, tak aby dało się uprawić i nie lepiło się. Ziemi nie powinno się przesuszać głęboką uprawą bo będą słabe wschody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Kris dlatego wloka idzie z przodu gragatu a nie na tyle ;)

Wszystko zalezy od pol jakie mam y ale u mnie np. bez wloki ani rusz po zimowej orce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1

jeden i drugi jest kiepsko wykonany na przyklad w ogloszeniu tego agregatu z firmy agro -lift jest napisane

 

Wyposażenie standardowe agregatu uprawowego posiada:

- 4 rzędy zębów sprężynowych kultywatora

- spulchniacze śladów z regulacją

- wałki przednie łożyskowane

- 2 rzędy wałków krusząco-ugniatających, łożyskowanych z możliwością regulacji docisku - belka zaczepowa automatyczna

- koła podporowe

- rama uniwersalna

- Wszystkie wały są na zespołach łożyskowych, samonastawnych z możliwością smarowania.

 

a ja nigdzie nie widze tych kół podporowych ani spulchniaczy śladow z regulacja wedlug mnie nie sa warte tej ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe2    13

A czego się spodziewasz za taką kasę , ja kupując dziekana żadnych cudów się nie spodziewałem a okazało się że wcale nie jest tak żle , natomiast jestem miło zaskoczony jego skutecznością , na moich polach robi swoją robotę tak jak należy , co do agro-lift to nie podobają mi się te łańcuszki , nie bardzo wierzę w skuteczny docisk przy takim rozwiązaniu .

Dziekanem zrobiłem na razie 10 ha , nic nie pękło nie wygieło się , farba nie zeszła , nie zardzewiał nie kwiczy i nie piszczy , oby tak dalej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qwerkus    0

Witam !

Do Zetora 7745 agregat z podwójnym wałem strunowym - jakiej szerokości ?

Zetor jest bez turbo z 89 roku

Jeżeli ktoś może doradzić to bardzo proszę

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

spokojnie 3.3 metra :) jezeli wał z przodu

jezeli tylko walki na tyle i w miare lekki to 3.6 tez pójdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1

ja bym wybrał 3,0m jesli z walkami z przodu lepiej jechac szybciej a z zapasem mocy niz wolniej i katowac ciagnik na pewno jadac szybciej bedzie lepszy efekt a na koniec i tak wychodzi ze robotasz szybciej zrobiona po mimo mniejszego agregatu o te 30-60cm na szerokosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

3.3 pojdzie bez najmniejszego problemu

jak 7211 z 3.3 sobie radzil przez prawie 8 lat na 30 ha to ten tez sobie poradzi

a i zeby nie bylo zeotrek lepiej sobie radzil niz zetor 8145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125

Moj 6245 dobzre sobie radzi w 2,8 agro factory. Nie mowie ze ma lekko ale idzie jak burza na 2 czyli ok 9km/h :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Spokojnie pociągnie i 4 m ale musisz sobie odpowiedzieć na jedno pytanie - chcesz szpanować przed sąsiadem lub na forum jaki to nie agregat ciągasz małym zetorem czy chcesz mieć dobrze uprawioną rolę. Jak dla mnie to jak kolega wyżej lub max 3m. Agregat potrzebuje prędkości, chyba że masz lekkie ziemie to może być większy ale jak masz trochę gliniastych gleb jak np. rędziny to nie ma się co oszukiwać że większym ładnie uprawisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Kolego 3 kalsa ziemi, prędkość wystarczająca i ziemia zawsze była idealnie uprawiona pod siew.

Po drugie aby uprawić role pod siew nie puszczasz agregatu na 10 cm tylko bardzo płytko.

Ten agregat był naprawdę idealnie dobrany pod 7245 bp był plan założyć naped do 7211 ale na planie się skonczylo i przez kilka lat tak pracował i nic kopletnie się nie działo ani z agregatem ani z ciągnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Klasa ziemi IIIa to może być i rędzina gdzie taki zetor z agregatem 3,3m ledwo daje radę ciągnąć. Oczywiście że uprawia się płytko - chyba każdy wie do czego służy taki agregat. A i jeszcze jedno - rędziny nigdy idealnie nie uprawisz a na pewno nie agregatem biernym - tu pomoże tylko aktywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

wiadomo ze aktywny na ciężkie lepszy

aczkolwiek lepiej jechał na ciężkiej ziemi niż na piachy bo szedł po wierzchu a w piasku wpadał

ale n 2 biegu zetor szedł naprawdę bardzo dobrze

Swim MF 675 ale bez napędu smigałem z tym agregatem to już była naprawde bajka bo szedł jak zetor na 3 biegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majju    0

Dzień dobry, chciałbym zapytać czy używa ktoś agregatu przy uprawie warzyw np. ziemniaki, marchew gdzie ziemia musi być dość głęboko uprawiona. Słyszałem opinię, że przy agregacie Dziekan tylny docisk powoduje unoszenie agregatu z tyłu. Czy ktoś to zauważył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

W tych agregatach były 2 typy zawieszenia wału. Starszy który od razu był źle złożony powodował złe ustawienie wałów. Nowszy taki jak teraz sprzedają na tych wahaczach nie ma tego problemu. Ale to dotyczy wału a sam agregat idzie równo tylko że nie uprawiałem nigdy głęboko tym agregatem tylko do max 10 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majju    0

Dziekuje za odpowiedź, a czy 3 rzędy zębów dają radę ładnie uprawic?

Mam na oku jeszcze agregat firmy akpil, tylko w nim wał z tyłu nie jest dzielony i mam wątpliwości czy na przechylym polu sie sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Witam. Mam mały dylemat z wyborem agregatu. Warto dopłacać do herkulesa czy lepiej kupić Apollo z przednim wałem? Jest sporo tańszy no i zęby rozłożone są w 4 rzędach a nie 3. Mam obawy czy herkules nie będzie się zapychał resztkami po kukurydzy i czy warto dopłacać do łożysk czy lepiej tulejki? Gleby od II-IV klasa, mozaikowate, gdzieniegdzie glina. Szerokość jaka mnie interesuje to 2,1m ciągany będzie ciągnikiem 55KM z przednim napędem.  Uprawiał będzie pod kukurydzę i międzyrzędzia w sadzie.

 

Zainteresował mnie również agregat firmy Moskit: moskit.net.pl

Co o nim sądzicie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj