Zaloguj się, aby obserwować  
damianoooo

renault ceres 75 hydraulika

Polecane posty

damianoooo    4

Mam pytanie planuje zakup kosiarki dyskowej pronar pdt 250 ale ona ma 3 przewody hydrauliki w mojej renówce są niby też 3 wyjścia ale niewiem jak użuwac tego 3 bo zawsze uzywałem tylko tych dwóch w kabinie zauważyłem że obok tej dzwigienki do hydrauliki jest jeszcze druga która dziala tylko do przodu i do gówry niewiem co i jak z tą hydrauliką prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qurek    6

Ta trzecia sekcja powinna być na elektrozaworze , nie ma na tych dźwigniach jakiegoś przycisku lub grzybka?

 

Zorientuj się czy podczas pracy będziesz musiał mieć podpięte wszystkie przewody na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianoooo    4

ta jedna dzwignia idzie do przodu i do tyłu a druga tylko do przodu wydaje mi sie że ta druga słuzy jako rozdzielacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qurek    6

Więc nasze renie troszkę się różnią :) z którego roku jest twoja? Jaki masz silnik?

Podłączałeś już pod te trzecie wejście jakąś maszynę ?

Czy ta druga dźwignia ma pozycje? (znaczy się czy jak pociągniesz ją do przodu to zostaje w tej pozycji czy się cofa z powrotem)

Prześledź w miarę możliwości czy te wyjście w ogóle jest ono gdziekolwiek podłączone tu masz link http://www.claas.de/...lang=de_DE.html do katalogu renault będziesz mógł przeanalizować jak to powinno wyglądać.

Edytowano przez Qurek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianoooo    4

moja renia jest z 1996r. ale teraz zauważułem że gty ta dzwignię pociągnę do tyłu to renia przegasa i postanowiłem podłączyć pod to 3 wyjście szambiarke i zobaczę jak to bedzie działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qurek    6

Znaczy się którą dźwignię? Jeśli "przegasa" i słychać ciche charakterystyczne "burczenie" to podaje olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianoooo    4

obydwiema dzwigniami i jedną i druga jak przesune to słychać

 

mam do cb jeszcze takie pytanie jaką masz ty renówkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qurek    6

Ceres 95 :) Podobne konstrukcje (wiem że nawet Ceresy 95 wyprodukowane w różnych latach bardzo się różnią). U mnie ewidentnie ktoś grzebał przy tych dźwigniach. Niezbyt profesjonalnie to wygląda, ale działa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qurek    6

Dużo zależy od ziemi jaką masz - klasa, górki itd.

Widziałem na youtube jak ktoś śmigał zestawem uprawowo siewnym 2,7m z C360 :blink: tylko że miał równiutkie pole. Ty masz 65KM i przedni napęd to powinieneś dać rade :) , chyba że masz jakieś ogromne góry i akurat jest sucho.

 

Nie pchał bym się jednak w większe zestawy bo warto mieć jakiś tam zapas mocy, najwyżej będziesz jechać szybciej albo na niższych obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianoooo    4

moja renówka ma 77km bo ona jest na perkinsie sam myślałem że ma 65 ale kiedyś zobaczyłem w dowodzie że ma 77km dzwoniłem do kilhu włściacieli takiej właśnie renówki i okazało się że ma 77 a pola są równe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

w ceresie nigdy nie byl montowany perkins, w starszych owszem mozna bylo spotkac, nie czesto bo te silniki to porazka, przynajmniej dla mnie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qurek    6

@damianoooo jeśli masz renie z 96r to masz silnik jd i 65KM

http://www.tractordata.com/farm-tractors/004/3/9/4399-renault-ceres-75.html

http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/114-renault/917-renault-ceres-65-95.html

 

Jeśli rzeczywiście masz te 77KM to ten agregat 2,5m będzie przy nim fruwać ;)

Tak na marginesie ja w swoim dowodzie mam wpisane 71KW czyli ok 95KM, a wszyscy mi mówią że mam 85KM

 

@izydor6280 w ceresach były montowane silniki Perkinsa

http://www.tractordata.com/farm-tractors/004/3/9/4395-renault-ceres-75.html

http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/114-renault/916-renault-ceres-65-95-x.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianoooo    4

ale gdyby moja miała 65km no to wydaje mi się że by miała problemy z rozrzutnikiem 8.5t a ja go ciągam bez większych problemów.

 

Mam jeszcze proźbe czy mógłbyć mi wysłać zdjecie swojej renówki z tyłu i w kabinie zeby były widoczne te dzwignie a i jeszcze małe sprostowanie moja renówka jest z 94r zdjecia wyślij na damian4@op.pl ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qurek    6

Spoko, postaram się ci wysłać jak najszybciej, tylko muszę się wybrać z cyfrówką do garażu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez MacRolMF
      Witam, tata dołożył do ciągnika (kubota l5450) 3 dodatkowe sekcje hydrauliczne, po podłączeniu wszystkiego i wlaniu oleju nic nie działa, podnośnik który wcześniej działał dobrze, podnosi tylko wtedy gdy kręci się kierownicą.
      Proszę o pomoc, będę bardzo wdzięczny!
       
    • Przez bny
      Witam
      Zakupiłem Koparkę budowlaną Białoruś i mam problem.
      Podczas kopania, po kilku cyklach pracy osprzętem koparkowym, wywala uszczelkę pod główną pompą, która znajduje się od strony zbiornika oleju.
      Czy ktoś się spotkał z takim problemem, bądź ma pomysł co może być powodem?
      Pozdrawiam
      Andrzej
       
    • Przez grzech9931
      Witam,
      Mam problem z hydrauliką w ciągniku John Deere 4050. Po powrocie z pola, na drugi dzień nie działa hydraulika (ramiona, przedni tuz i zewnętrzne gniazda oraz wspomaganie). Zostały wymienione filtry oraz olej. 
      Ciągnik jak postoi dłuższy czas to po odpaleniu słabo ale delikatnie podniesie. Ale po opuszczeniu już drugi raz nie daje rady. Tak jakby brakowało oleju...
      Co mogę zrobić? ;(
    • Przez lukasztusin123
      Witam.
      Valtra Valmet 8150, gdzie zamontowana jest pompa, która odpowiada za ciśnienie oleju w skrzyni biegów?  Czy ta sama pompa odpowiada za skrzynię biegów, oraz za całą resztę hydrauliki w traktorze? (wspomaganie, podnośnik itd.)
    • Przez Suchorski_15
      Witam, mam pytanie odnośnie ładowarki teleskopowej jcb 526-55 kupiliśmy ja okolo roku temu I od początku był Z nią problem, 
      Jeden z nich to właśnie hydraulika. Chodzi o to że gdy naladujemy pełną łyżkę (2.20m) np obornikiem to ma ciężko podnieść, lecz gdy wychylimy trochę łyche do wysypu odrazu podnosi Z lzejszymi ladunkami nie ma problemu. 
       
      Drugi problem jest taki że gdy uruchomimy skręt na wszystkie koła I chwilę pojezdzimy to skręty się zacinaja w sensie ze tylne koła są skręcone w prawo A przednie na wprost I trzeba od nowa je regulować co może przyczyna tych problemów? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj