Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
damianoooo

renault ceres 75 hydraulika

Polecane posty

damianoooo    4

Mam pytanie planuje zakup kosiarki dyskowej pronar pdt 250 ale ona ma 3 przewody hydrauliki w mojej renówce są niby też 3 wyjścia ale niewiem jak użuwac tego 3 bo zawsze uzywałem tylko tych dwóch w kabinie zauważyłem że obok tej dzwigienki do hydrauliki jest jeszcze druga która dziala tylko do przodu i do gówry niewiem co i jak z tą hydrauliką prosze o pomoc.

Qurek    6

Ta trzecia sekcja powinna być na elektrozaworze , nie ma na tych dźwigniach jakiegoś przycisku lub grzybka?

Zorientuj się czy podczas pracy będziesz musiał mieć podpięte wszystkie przewody na raz.

damianoooo    4

ta jedna dzwignia idzie do przodu i do tyłu a druga tylko do przodu wydaje mi sie że ta druga słuzy jako rozdzielacz

Wiadomość z agroFakt.pl

Qurek    6

Więc nasze renie troszkę się różnią :) z którego roku jest twoja? Jaki masz silnik?

Podłączałeś już pod te trzecie wejście jakąś maszynę ?

Czy ta druga dźwignia ma pozycje? (znaczy się czy jak pociągniesz ją do przodu to zostaje w tej pozycji czy się cofa z powrotem)

Prześledź w miarę możliwości czy te wyjście w ogóle jest ono gdziekolwiek podłączone tu masz link http://www.claas.de/...lang=de_DE.html do katalogu renault będziesz mógł przeanalizować jak to powinno wyglądać.

Edytowano przez Qurek

damianoooo    4

moja renia jest z 1996r. ale teraz zauważułem że gty ta dzwignię pociągnę do tyłu to renia przegasa i postanowiłem podłączyć pod to 3 wyjście szambiarke i zobaczę jak to bedzie działać

Qurek    6

Znaczy się którą dźwignię? Jeśli "przegasa" i słychać ciche charakterystyczne "burczenie" to podaje olej.

damianoooo    4

obydwiema dzwigniami i jedną i druga jak przesune to słychać

mam do cb jeszcze takie pytanie jaką masz ty renówkę ?

Qurek    6

Ceres 95 :) Podobne konstrukcje (wiem że nawet Ceresy 95 wyprodukowane w różnych latach bardzo się różnią). U mnie ewidentnie ktoś grzebał przy tych dźwigniach. Niezbyt profesjonalnie to wygląda, ale działa ;)

Qurek    6

Dużo zależy od ziemi jaką masz - klasa, górki itd.

Widziałem na youtube jak ktoś śmigał zestawem uprawowo siewnym 2,7m z C360 :blink: tylko że miał równiutkie pole. Ty masz 65KM i przedni napęd to powinieneś dać rade :) , chyba że masz jakieś ogromne góry i akurat jest sucho.

Nie pchał bym się jednak w większe zestawy bo warto mieć jakiś tam zapas mocy, najwyżej będziesz jechać szybciej albo na niższych obrotach.

damianoooo    4

moja renówka ma 77km bo ona jest na perkinsie sam myślałem że ma 65 ale kiedyś zobaczyłem w dowodzie że ma 77km dzwoniłem do kilhu włściacieli takiej właśnie renówki i okazało się że ma 77 a pola są równe

izydor6280    485

w ceresie nigdy nie byl montowany perkins, w starszych owszem mozna bylo spotkac, nie czesto bo te silniki to porazka, przynajmniej dla mnie

Qurek    6

@damianoooo jeśli masz renie z 96r to masz silnik jd i 65KM

http://www.tractordata.com/farm-tractors/004/3/9/4399-renault-ceres-75.html

http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/114-renault/917-renault-ceres-65-95.html

Jeśli rzeczywiście masz te 77KM to ten agregat 2,5m będzie przy nim fruwać ;)

Tak na marginesie ja w swoim dowodzie mam wpisane 71KW czyli ok 95KM, a wszyscy mi mówią że mam 85KM

@izydor6280 w ceresach były montowane silniki Perkinsa

http://www.tractordata.com/farm-tractors/004/3/9/4395-renault-ceres-75.html

http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/114-renault/916-renault-ceres-65-95-x.html

damianoooo    4

ale gdyby moja miała 65km no to wydaje mi się że by miała problemy z rozrzutnikiem 8.5t a ja go ciągam bez większych problemów.

Mam jeszcze proźbe czy mógłbyć mi wysłać zdjecie swojej renówki z tyłu i w kabinie zeby były widoczne te dzwignie a i jeszcze małe sprostowanie moja renówka jest z 94r zdjecia wyślij na damian4@op.pl ok?

Qurek    6

Spoko, postaram się ci wysłać jak najszybciej, tylko muszę się wybrać z cyfrówką do garażu :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez versus
      jak mozna wzmocnic podnosnik w 60-ce????
    • Przez mikiel
      pomocy mam same 70 i jadac padlo mi wspomaganie kierownicy a nastepie Tur przestal dzialac. gdzie szukac przyczyny i jak rozwiazac ten problem???
    • Przez Jacek62
      Kupiłem ten kombajn wiosną /rok produkcji 1978/ i zupełnie nie wiem jak się do niego zabrać.Szczególnie martwi mnie podnoszenie hederu.na zimnym silniku trzeba dawać duże obroty aby dzwignął dopiero jak się olej rozgrzeje jest lepiej.
      Może ma ktoś jakieś doświadczenia z tym typem może jakieś instrukcje,katalogi.Jeśli tak to bardzo bym prosił o pomoc.
    • Przez Digifant
      Proszę krótką poradę na temat jak wymontować pompę hydrauliki w 675 DT. Muszę to zrobić gdyż spod jednego górnego króćca wycieka olej, chciałbym to uszczelnić, ale pompa wtryskowa uniemożliwia odkręcenie tego króćca.
    • Przez Maikerus
      Witam. Przychodzę po pomoc w związku z działaniem systemu hydrauliki w moim Ursusie 4514. Ciągnik ma 4 wyjścia hydrauliki zewnętrznej i 2 wajchy do sterowania nimi w kabinie przy lewym błotniku, czyli na jedną wajchę dwustronnego działania przypadają 2 wyjścia hydrauliki. Do ciągnika na stałe podłączony jest tur, pod dwa dolne wyjścia hydrauliki zewnętrznej (chcę go podłączyć bezpośrednio pod ten rozdzielacz pod siedzeniem, ale to temat na osobną dyskusję), a do dwóch górnych zaczepiam prasę. Po ostatnich sianokosach i problemach z działaniem tej sekcji od prasy doszedłem do wniosku, że przed żniwami trzeba się temu przyjrzeć bliżej. Zdjąłem siedzenie i znajdującą się pod nim blachę przykrywającą rozdzielacz i ze zdumieniem odkryłem, że podłączone są do niego tylko dwa przewody, dwa z prawej strony, w tych miejscach:

I gdy przestawię dźwignię rozdzielacza właśnie maksymalnie w prawo na sekcję od tura, to działa on normalnie, tylko że muszę blokować tą jedną z wajch od rozdzielacza z lewej strony, ale na razie mniejsza o to.

Natomiast po drugiej, lewej stronie oba wyjścia do tej pory były i są zaślepione korkami dokładnie jak na poniższym rysunku

Ale po przestawieniu dźwigni maksymalnie w lewo, czyli tak jak na rysunku, sekcja od prasy działała, tzn. czasami trzeba było się trochę namęczyć z tym przestawianiem, a ostatnio to już w ogóle zaczęło być coraz gorzej.

Mam zupełny mętlik w głowie, jak to możliwe, że pomimo zaślepionych wyjść dawało się przez te parę lat od kiedy mam ciągnik normalnie użytkować tą drugą sekcję. Teraz zamontowany jest nowy rozdzielacz, przewody przykręcone tak jak wcześniej i jak można się domyślać problem występuje nadal.