Radan

0,5 ha pod warzywa i zioła - porady

Polecane posty

Radan    28

Mój przyszły szwagier pracuje jako kucharz w dużej renomowanej restauracji.

Dostał propozycję na odbiór warzyw i ziół.

Na ten cel przeznaczyć chcę 1 ha. Proszę o porady na temat nawożenia, uprawy i ochrony roślin.

 

Zasiewy:

- marchew

- pietruszka

- por

- cebula czerwona i biała

- pomidory - odrębny temat

- lubczyk

- oregano

- estragon

- pietruszka

- bazylia

- mięta

- szczypiorek

i wiele innych...

 

Jak to uprawić żeby był zysk? Proszę o daredzenie.

 

 

Jak zły temat w nieodpowiednim temacie to proszę o przeniesienie :)

 

klasa ziemi IV słabo zwięzła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali0027    2

nie lepiej zasadzić dwa lub trzy warzywa albo zioła a resztę kupić gdzieś na giełdzie rolnej bo uprawy tylu ilości warzyw i ziół na hektarze nie widziałem

a nie wspomnę o zabiegach agrotechnicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

ja mogę Ci poradzić tyle że : Czosnek odstrasza zapachem szkodniki i chamuje choroby grzybowe ale nie wolno siać przy grochu , fasoli i kapuście . sadzenie Cebuli i Marchwi jest kożystne bozapach marchwi odstrasza szkodniki cebuli a zapach cebuli odstrasza szkodniki marchwi . nie wolno siać sałaty i pietruszki blisko siebie Fasoli i cebuli , kapusty icebuli!!!!

Co do ziół to znam bardziej te do palienia jak użytku haha a tak na poważnie to słyszałem że zioła przez swój zapach zapraszają do siebie dużo pszczół przez co jest mniej owadów . Mniszek lekarski przyśpiesza kwitnienie innych roślin :)

Edytowano przez oaxis3333

Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom85    0

Ja jestem podobnego zdania co kolega Ali0027. Troszke za dużo tego jak na 1 ha warzywa zawsze na giełdzie idzie kupić więc może uprawą ziół powinieneś się zając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AKS    2

jak chcesz uprawiac warzywa ekologiczne to zrob sobie pryzme z kompostem jest to swietny i tani nawóz obornik tez sie przyda.no i musisz pomyslec o nawadnianiu pola z warzywami.no i tak jak juz koledzy wcześniej napisali kolejności w sianiu.warzyw nie można w następnych latach siać w tych samych miejscach.zanim posiejesz musisz przygotowac glebetrzeba ja przekopac wyruwnac grabiami i wyznaczyc grzadki ale jezeli nie chce ci sie przekopywac 0,5 ha to mozesz uzyc pluga i grony poprostu zaorac pole a później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

odpuść sobie takie małe areały bo na opryski nie zarobisz.. każdy opakowanie przynajmniej na 0.5 ha.. lepiej skup się na jednej grupie warzyw a resztę dokup na giełdzie albo u znajomych którzy mają inne warzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Przekazałem mu wszystkie napisane przez Was informacje i powiedział że się zastanowi.

Dzięki wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dawidursus323
      Hey. Dzisiaj plewiłem mój bób. Miałem go bardzo zachwaszczonego bo przez 2 tyg lało i nie sie nie dało zrobić a ziemia to glina. Wiekszosc chwastów to 20% osty, 70% zboże [w tamtym roku na polu był owies i to jego jest najwiecej] i 10% inne. Co na nastepny rok zrobić aby zniszczyć te nasiona przed sadzeniem aby tyle tego nie rosło? roundap? gleboka orka?
    • Przez sajdi13
      witam mam takie pytanko zamierzam kupic wagę elektroniczną. Waga ma służyć glownie do wrażenia worków ze zbożem i do warzyw.
      Polecacie wagi jakiej konkretnej firmy?
      Za jaką cenę kupie dobrą wagę?
    • Przez luki9939393
      Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych moim tematem! Chciałbym aby wypowiedziały się osoby, które używają lub mieli styczność z sadzarką kubeczkową Agro-San lub bardzo podobną innego producenta. Podaje link do aukcji z Allegro:
      http://allegro.pl/sadzarka-rozsady-kubeczkowa-multiplaty-kostki-new-i5687384036.html  
      Chciałbym nią sadzić kapustę orac kukurydzę z multipłatów stożkowych. Jeśli miał ktoś styczność to proszę się wypowiedzieć na temat swoich spostrzeżeń.
       
    • Przez gawron323
      Witam, mam 4 ha ziem 6 klasy i chciałbym pójść w warzywnictwo. Dodam że okolice mojej wsi to sami badylarze(sałata, rzodkiewka, pomidory) i nie wiem co by się opłacało na takie ziemie. W planach mam nawieść te ziemie torfem . Myślałem o kapuście i potem ją szadkować.  Proszę o jakieś porady
    • Przez Danielson21
      Witam interesuje mnie nabycie wentylowanych worków typu big-bag o maksymalnej ładowności 1,5t. Około 100-120 szt. Oczywiście worki tylko używane i maksymalnej cenie 8 zł 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj