Skocz do zawartości

Polecane posty

karpik89    0

-- przeniesiono post --

czesc mamy pytanie. moj dziadek ma 7ha ziemi na ktorej od 12 lat rosnie trawa, ziemia nie nawozona ani nic. klasa ziemi to V i VI.myslalem zeby przejac ta ziemie i cos zasiac, myslicie czy cos na niej urosnie? myslalem zeby zasiac jakies ziola co myslicie o wiesiołku? czy jest to opłacalne? podobno nie potrzebuje dobrej ziemi a moze siac zboża?

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Trzy sprawy

- czy masz tam teraz łąkę - jeśli tak to obowiązkowy herbicyd totalny a potem glebogryzarka i głęboka orka, żeby to wszystko przykryć

- czy masz doświadczenie z jakimikolwiek ziołami?

Ja na twoim miejscu w tym roku zasiał bym kukurydzę (jeszcze masz czas, żeby łąkę spryskać i przewrócić) dobrze by Ci odchwaściła pole i uprawa jest prosta oraz nie wymaga dużych nakładów ani czasu.

Bolo21    5
Napisano (edytowany)

Kukurydza dobra pod zioła w przyszłym roku. Zgniją korzenie :)

Edytowano przez Bolo21

Wiadomość z agroFakt.pl

Szumek    0

Witam,czytałem ten post i mam podobny dylemat.mam około 2-3 hektarów ziemi,klasa 2 gliniasta którą dzierżawię jak na razie rodzince.Jest tam uprawiana tatarka ale chciałbym zacząć coś działać z ziołami.W tym roku jeszcze będzie tam zasiana tatarka,ale na przyszły rok chciałbym zioła.No i kłopot bo nie mam pojęcia jakie,najlepiej co nie są zbytnio wymagające a przy tym dochodowe ;-).Jakby ktoś miał jakiś świetny pomysł to był bym wdzięczny za jakieś podpowiedzi,coś na początek a później by się zobaczyło.No i niekoniecznie od razu na tych 3 hektarach,mniejszy kawałek chyba rozsądniej na początek,pozdrawiam i czekam na podpowiedzi fachowców.

lesne    4

Podbijam temat :) też chcę w przyszłym roku posiać trochę ziół na niewielkim areale, bo na plony z zagajnika krótkiej rotacji jeszcze muszę trochę poczekać. Jakie zioła polecacie?

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

piatek44    0

Czy może mi ktoś napisać o uprawie wiesiołka sianego jesienią? termin siewu, przygotowanie plantacji do przezimowania etc i jak ruszyć na wiosnę?

seba_koziol    0

Jestem zainteresowany uprawą wiesiołka ale nie mam bladego pojęcia od czego zacząć. Czy byłby ktoś w stanie mi pomóc i odpowiedzieć na kilka pytań? 
1. Kiedy najlepiej go siać?
2. Od jakiego areału zaczynać i na jakim stanowisku?
3. Jakimi maszynami powinienem dysponować do uprawy?
4. W jakiej dawce i rozstawie najlepiej siać? I jakim siewnikiem?
5. Jakie środki ochrony roślin?
6. Czy zbiór odbywa się za pomocą zwykłego kombajnu zbożowego?
7. Gdzie najlepiej kontraktować i gdzie pozyskać materiał siewny?
Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

pn111222    0

Witam
Chciałem spróbować z uprawą ziół. Posiadam ok 3ha, jednak chciałem zacząć pierwszy raz tak do 0,5ha.
Proszę o kilka konkretnych informacji. Mamy 2016 rok, a większość info które znazłem jest sprzed kilku lat a wiadomo że przez ten czas mogło się sporo pozmieniać na rynku.
Tak wieć proszę o radę z jakim gatunkiem najlepiej byłoby spróbować. Chcę zacząć na wiosnę, szukam czegoś co jest proste w uprawie, nie wymaga jakoś dużo pracy i nowych skomplikowanych sprzętów, no i można łatwo sprzedać tak żeby się dało zarobić

DawidSmaś    0

Witam jestem zupełnie zielony w temacie upraw chciał bym zacząć od jakiegoś nie trudnego w uprawie zioła. Mam do dyspozycji około 3 ha ziemi ale jak większość chce spróbować na mniejszym obszarze około 1ha uprawa 100% eko . Od czego mam zacząć  proszę o pomoc i z góry dzięki. 

lesne    4

Witam jestem zupełnie zielony w temacie upraw chciał bym zacząć od jakiegoś nie trudnego w uprawie zioła. Mam do dyspozycji około 3 ha ziemi ale jak większość chce spróbować na mniejszym obszarze około 1ha uprawa 100% eko . Od czego mam zacząć  proszę o pomoc i z góry dzięki. 

Cześć, najpierw zacznij od tego aby nie być zielonym. Np http://kursr3.pl/ to naprawdę sporo ci da, jeśli jesteś zupełnie zielony. A jak już nie będziesz zupełnie zielony, to sam raczej dojdziesz do odpowiedzi na twoje pytanie :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się