Darek914

Jak wymienić kosz sitowy

Polecane posty

Darek914    1

Jak go wymienić? Czy ktoś go wymieniał?

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exx    7

ja wymienialem i troche zabawy jest . U siebie musialem odkrecic boczne srubki oslony wylotu slomy , a co do kosza to odkrecasz wszystkie srubki wieszaki i wyciagasz do tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exx    7

nie widze potrzeby zeby tylnia oś ruszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek914    1

No właśnie nie którzy mówią tylną odkręcać a inni mówią że nie trzeba.Sam właśnie nie wiem bo nigdy nie miałem z koszem do czynienia, dopóki nie pękł mi na pół

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burn001    16

ja jak wymieniałem musiałem odkręcić tylną oś (3 śruby o ile dobrze pamiętam) i normalnie wyciągasz i wkładasz nowy i jest ok. Mechanik który mi doradzał mówił że inaczej nie da rady. Oczywiście trzeba pamiętać żeby dobrze kombajn zabezpieczyć aby na boki nie mógł się poruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exx    7

Ja wymieniałem bez ruszania tylnej osi i normalnie wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek914    1

A mi mechanik powiedział ze trzeba podnosić wytrzasacze,, tzw"klawisze,zeby wyszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

Jak się odkreci oś tylną jest o wiele łatwiej go zamontować a to niejest takie łatwe bo niby części znaormalizowane a wszystko jak by nie z tego kombajnu trochę szersze . W roku ubiegłym wymieniałem kosz i odudowę wialni to musiałem nieżle kombinować aby wszystko ładnie pasowało , w wialni wierciłem nowe otwory na śruby mocujące bo kąty nie były dobre i w żaden sposub nie pasowały na otwory montażowe . Warto też w kosz sitowy włożyć przed zamontowaniem sita czy pasują i lekko wchodzą na miejsca w ramki , u mnie po zamontowaniu okazało sie że sito do rzepaku i dolne żaluzjowe nie dochodzą do końca, tak lekko i jest problem z ich późniesza zamianą . Tak więc troche zabawy z wymiana i regulacją kosza jest aby to wszystko ładnie zgrać i w żniwa tylko kosić a nie stać i ustawiać . A tak przy okazjj jest ktoś chętny kupić Bizona 56 z 1980 r. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj