rataj

Forterra 12441 - problem z włączaniem przedniego napędu

Polecane posty

rataj    3

Witam.

 

Mam problem, napęd w forterrze się nie załącza, wszystko działało ok i podczas siania nagle przestało. Przejeżdżając z pola na pole rozłączyłem napęd a po dojechaniu na następne pole już się nie załączył. Co może być tego przyczyną? Spotkał się któryś z użytkowników z podobnym problemem u siebie?


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

a ciśnienie powietrza w baniaku jest dobre i wskazówka pokazuje ?


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak sprawdzi czy masz dobre powietrze bo w konicu jest załaczany elektrochydrałlicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

Tak. Powietrze jest ok. A jak przełączam przycisk od załączania napędu to nie słychać "psiknięcia", a wcześniej było słychać. Nie wiem czy coś się zacięło czy raczej usterka elektryczna.


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

żadna kontrolka nie miga a podświetla sie włacznik napendu może prond nie doplywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

Jutro popatrzę trochę na to chyba.


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

trudno stwierdzi może juz ktoś mial taką awarie to sie wypowie jedyne co jeszcze by moła by być że coś sie wytarło albo zacieło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekp55    4

proponuję posprawdzać bezpieczniki.


ZETOR TEAM Sprzedam kombajn Bizon Z050/56 więcej na priv lub na mail krzysztof.puk@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

weż młota i postukaj troche to zacznie działać nie no zartuje z tym bespiecznikiem to dobry pomysł no bo jak bedzie spalony to może sie nie podświetlac włącznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekp55    4

a bezpiecznik jak z sama jego nazwa mówi ZABEZPIECZA i jak najbardziej jest do tego aby się upalił ;)


ZETOR TEAM Sprzedam kombajn Bizon Z050/56 więcej na priv lub na mail krzysztof.puk@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adizetor    37

W mojej fortertce 9641 raz zdarzylo mi sie, ze naped nie wlaczyl sie po wcisnieciu guzika, lecz po minucie.

Wystraszylem sie, ale to bylo rok temu i jak narazie wszystko dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Zobacz w przekaźniki. Ja miałem inny problem bo mi się ciągle włączał. Palił bezpieczniki. Poruszył serwis kablami sprawdził przekaźnik i działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0590    0

ja miałem w trakcie gwarancji na początku podobny problem tylko że mi się załączył i nie rozłączył potem w ogóle i serwis wymieniał mi ten zaworek pneumatyczny od załączania napędu co się znajduje koło butli pod kabiną odkręcali podłogę i z góry mieli lepszy dostęp koledze teraz też się podobnie dzieje no ale jemu ewidentnie powietrze przez niego ucieka

 

Ja miałem podobny problem tylko i się nie chciał rozłączyć przód a powietrze nie uciekało i to była wina zaworka pneumatycznego od załałczania on jest pod kabiną koło butli oni jak go wymieniali to odkręcali podłogę bo lepszy dostęp mieli koledze też się teraz to popsuło tylko jemu ucieka powietrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

Już działa. Rozebrane, przedmuchane, przeczyszczone i jest ok.


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek1    40

rataj a dokładnie co rozebrałeś i przeczysciłeś ? bo ja mam podobny problem nie chce mi sie wyłączyć przedni naped tylko to jest w proximie ale oni maja tak samo załaczane jak i we frotkach chyba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba93711
      Witam ostatnio przydarzył mi się problem z przednim napędem. Sprawa wygląda tak że kontrolka normalnie się zapala i gaśnie ale napęd jest cały czas załączony. Sprawdziłem tylko czy prąd podaje na cewke no i niestety nie dochodzi. Wygląda na to że to główny podejrzany ale nie wiem gdzie dalej szukać przyczyny z tym brakiem prądu. 
    • Przez kotek85
      Witam,
      Potrzebuje żeby ktoś mnie nakierował w sprawie Case Mx135, przed miesiącem go kupiłem i dwa dni temu podczas jazdy a właściwie to hamowania zapala mi się w momencie naciśnięcia pedału hamulca na pulpicie kontrolka przedniego napędu, puszczam pedał i gaśnie wciskam znów się świeci. Dodam że jak rozróbę pedały i nasikam osobno to ta kontrolka nie świeci się, gdy oba pedały są spięte to przy hamowaniu znów świeci. Podejrzewam jakiś przekaźnik lub zwarcie ale nie wiem gdzie szukać rozwiązania bardzo proszę opinie na ten temat.
    • Przez Jan556
      Czy dorabiał ktoś przedni napęd do Zetora 7211?
    • Przez Jan556
      Proszę o informację od osób które dorabiały przystawkę napędu do Zetora 7211. Proszę o informację jak to można zrobić. Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez Kobra66
      Witam. mam taki problem przy JD6320 lampka od przedniego napędu cały czas mruga nawet przy wciśnięciu hamulca. Natomiast przy załączaniu świeci się tak jak powinno być, co może być przyczyną takiego mrugania?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj