Zaloguj się, aby obserwować  
mtracz

Czujnik straty ziarna.

Polecane posty

mtracz    76

W moim Claas dominator 85 jest zamontowany czujni straty ziarna. Składa sie on z 3 czujników umieszczonych z tyłu kombajnu i z wskaźnika w kabinie. Problem jest tego typu że ten wskaźnik sie popsuł, to znaczy z 3 możliwych wskazań działa tylko jeden. Odbieram sygnał czy też lepiej powiedzieć wsazuje on sygnał tylko z jednego czujnika. Wsystkie czujniki sa sprawne na 100%, przewody też.

Praktycznie spisałem go juz na straty że wzgledu na to że podstawowe części na których działa cały układ są nie do zdobycia ze wzgledu że nie sa one w żaden sposób oznaczone, a według moich prób reanimacji tego urządzenia wynika że to one są winne . Pisze ten temat bo może ktos miał taki problem, wie co to sa za elementy, aby wymienic sie jakąs wiedzą fachowa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

zapodaj mi jakieś fotki tych czujników sa takie same??? zadaj fotkę gdzie sa one podłączone!!! niema rzeczy do nienaprawienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Tak czujniki sa takie same z wygladu i budowy, tylko sa odpowiedzialne za inny parametr: słoma, sito, wiatry. Gdzie indziej umieszczone.

Niestety wskażnika nie mam bo gdy ja sie juz poddałem to podrzuciłem go koledze co sie troche lepiej na tym zna, ale on tez rozłozył ręce. Ale do tej pory mi go nie oddał wiec nie mogę zrobic zdjecia. Ale w nim były 3 układy każdy do innego czujnika, Ale tylko 1 działa prawidłowo.

Działa on na zasadzie zwarcia z masą, czyli gdy cos uderza w czujnik powoduje to połączenie sie 2 przewodów w czujniku, czym wiecej takich impulsów tym wskazania sa wieksze.

 

Przypomniało mi sie że mam zdjecie tego wsakznika http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=38090

Niestety jest to tylko zdjęcie z zewnątrz. Jak tylko bedę mógł to zrobie zdjecie od środka całej płytki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

nie sądzę aby sam czujnik był walnięty doszukiwałbym się jednak instalacji-podłaczenia takiego czujnika..jesli przewód-y są dobre to czujnik...trudno mi coś wiecej podpowiedzieć...musiałbym je przynajmniej na foto widzieć-bo fotka samej centralki jest zbyteczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ale czujniki są dobre mi chodzi o wskaznik co jest umieszczony w kabinie, zdjecie którego zamieściłem. Z tych 3 żłtych żarówek działa tylko 1, i to jest właśnie ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj