Zaloguj się, aby obserwować  
AKS

gospodarstwo i praca

Polecane posty

AKS    2

witam mam dwudziesto hektarowe gospodarstwo ale oprócz tego pracuje w innym zawodzie czy jezeli chce hodowac byki miesne lub trzode albo uprawy musze zglaszac gdzies gospodarstwo ,i czy mam takie uprawnienia jezeli pracuje gdzies indziej niz w rolnictwie .czy moge sprzedawac byki do skupu jezeli nie jestem rolnikiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Żeby sprzedawać muszą być zwierzęta zarejestrowane w ARiMR żeby zarejestrować to musisz złożyć wniosek o nadanie numeru gospodarstwa , dopiero wtedy legalnie możesz sprzedawać posiadane zwierzęta ,


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AKS    2

jesteś na zus-ie czy krus-ie?

zusie

 

Żeby sprzedawać muszą być zwierzęta zarejestrowane w ARiMR żeby zarejestrować to musisz złożyć wniosek o nadanie numeru gospodarstwa , dopiero wtedy legalnie możesz sprzedawać posiadane zwierzęta ,

a zeby dostac numer gospodarstwa i zloryc wniosek to musze byc rolnikiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AKS    2

a jezeli skończyłem szkole rolincza ale pracuje w zawodzie nie zwiazanym z rolnictwem

 

Nie wiem co przez to rozumiesz???

czy muse z zawodu byc rolnikiem zeby zlozyc wniosek i dostac numer gospodarstwa bo ja tylko skończyłem szkole rolnicza ale nie jestem rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślę ze możesz pracowac poza rolnictwem i jednoczesnie możesz miec gospodarstwo rolne. No ale żeby sprzedac zwierzęta to tak jak koledzy piszą muszą byc zarejestrowane w ARiMR.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AKS    2

dziękuję wszystkim za obpowiedzi

 

a muszę byc w zusie czy krusie jaka to jest różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Normalnie idziesz do Agencji i rejestrujesz siedzibę stada bo domyślam się że masz już nr gospodarstwa i dostajesz dopłaty. Tam podajesz na jakiej działce znajduje się budynek w którym są zwierzęta i tyle.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stajniaomega    11

Ja mam wykształcenie nie rolnicze, pracuje jako elektromechanik na utrzymaniu ruchu, gospodarstwo jest zgłoszone w ARIMR a KRUS poinformowany o prowadzeniu gospodarstwa. A ubezpieczony w ZUS

Edytowano przez stajniaomega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

niema obowiązku informowania krus, że masz gospodarstwo i pracujesz, i że jesteś ubezpieczony w zus bo jak jesteś zatrudniony na umowę o pracę to z automatu jesteś w zus. na krus możesz pracować na umowę o dzieło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Przez LubieTosty
      witam mam 25lat szukam dorywczej pracy na gospodarstwie okolice Włoszczowy świętokrzyskie  posiadam prawo jazdy B, B+E, T mam duże doświadczenie prowadzeniu maszyn rolniczych prac dorywcza na codzien pracuje ale po pracy mogę przyjechać na gospodarstwo  pracuje po 8H
      proszę pisać w prywatnych wiadomościach lub na
      email Damianskoda2@gmail.com
    • Przez Hools
      Witam, 
      Stoję przed trudnym wyborem. Mam okazję przejąć gospodarstwo ok 20ha znajdujące się na Lubelszczyźnie przy samej granicy z Ukrainą, głównie 1 klasa gleby. Aktualnie właścicielem jest mój wujek, jakbym się zdecydował on mnie wszystkiego nauczy i w trakcie poszedłbym na studia na kierunek rolnictwo (zaocznie). Całe gospodarstwo zaczyna się już rozpadać, są na nim podstawowe maszyny plus dwa ciągniki (ursus i zetor) ale są już w bardzo słabym stanie. Całe dzieciństwo spędziłem na tej wsi i jak tego nie przejmę to pójdzie na sprzedaż a szkoda to tak poprostu sprzedać. Tu zaczyna się mój dylemat ponieważ czytając niektóre komentarze to rolnictwo się już nie opłaca i ciężko wiązać koniec z końcem szczególnie przy takich hektarach. Jakieś oponie?
    • Przez Grzebcio
      Witam,

      niedawno nabyłem tegorocznego deutza keyline f70 i po paru naprawach, nie wiem czy mam zgłaszać kolejne czy zaufać wkurwionemu już serwisantowi. Pytania kieruję do użytkowników agroluxów oraz agroplusów gdyz skrzynia 15x15 (rewers mechaniczny) chyba się nie zmieniła. Także:
      -czy tylny most/skrzynia/rewers (nie wiem, które dokładnie) powyżej 15~20 na pusto powinien wydawać dźwięki jakby na trybach były luzy (wręcz trzaski/stuki)
      -oraz czy po nagrzaniu się ciągnika wspomaganie kierownicy bez przekroczenia 1300 obrotów powinno działaś ze znacznym oporem wręcz uniemożliwiając oporem kręcenie na postoju, podczas jazdy już spoko ale przy gwałtownych skrętach nie wyrabia na wolnych obrotach.
    • Przez Adaskooo96
      Witam wiem ze moge zasmiecac forum ale chce dowiedziec sie szczegółowo lub zlapal 'kontakt' z osoba obcykana w tych sprawach a forum od tego jest i mam nadzirje ze panowie pomozecie Zaczynając , chce ubiegać sie o jakies dotacje z uni (mr czy cis takiego) lecz jestem naprwde ciemny z tych spraw i chciałbym by ktos mi to wyjasnil czy sa jakieś szanse progi i wgl co do mnie mieszkam w woj. opolskim powierzchnia pola mała bo 3 hektary ale wszystko pod warzywa (plus jakies dzierzawy co roku ) . szkola rolnicza technikum z kazdymi egzaminami plus jakies tam szkolenia . teraz pytanie jak wyglada sprawa mr i czy sa jakies dotacje na male gospodarstwa gdy chciałbym wybudowac np chlodnie nie chodzi mi o maszyny a glownie o budynki . oczywiscie wszystko przepisane bylo by na mnie gdyz gospodarstwo posiada ferme drobiu a to nie przynosi efektu w starciu z Unia ... pozdrawiam ✌🏽
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj