Polecane posty

Michalc355    104

Witam!

Mam dylemat, czy kupić talerzówkę henryka batyry lub mandamu, czy jednak agregat ścierniskowy mandamu? Jeśli kupiłbym talerzówkę służyłaby do talerzowania ścierniska i jako agregat uprawowo-siewny(miałbym 2 w 1 i troszkę grosza by zostało) ale czy agregat talerzowy będzie ładnie robił po oranym? Boje się, że kupie talerzówkę i jak wjadę na orane to d*pa a nie robota wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekp55    4

kolego, ja mam bronę talerzową UG Ares T XXL i jeżdżę nią zarówno po ściernisku jak i również po orce i doprawiam np. pod buraki także polecam jakąś kompaktową. najlepiej od burego lub innego producenta który ma ustawianie kąta natarcia talerzy. moja talerzówka do zobaczenia u mnie w galerii.


ZETOR TEAM Sprzedam kombajn Bizon Z050/56 więcej na priv lub na mail krzysztof.puk@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekp55    4

Tak, tylko jak ma za mokro to wiadome, zakleja, ale to każda maszyna tak zrobi, no i jak mówiłem brakuje ustawienia kąta natarcia talerzy.


ZETOR TEAM Sprzedam kombajn Bizon Z050/56 więcej na priv lub na mail krzysztof.puk@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekp55    4

kolego prawie jak u mnie ;) ja jeszcze miejscami mam piaski no i trochę trudno o 3 klasę ;/


ZETOR TEAM Sprzedam kombajn Bizon Z050/56 więcej na priv lub na mail krzysztof.puk@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto    6

Agregatem ścierniskowym głębiej zrobisz,wał jest do tego jeszcze z tyłu ugniatający (w talerzówkach nie wszędzie).

Edytowano przez Huberto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekp55    4

Ja oczywiście agregat też używam, ale na ścierni z większą ilością słomy lubi się zapychać, a co do wału to jest konieczność. No i spalanie, wydajność, ja np. przy Zetorze Forterra 12441 z Aresem zrobię ok 3,5 ha z gruberem ok 1,5 ha. ale jeżeli kolega @Michalc355 stosuje uprawę standardową (tj. orka) to gruber jest mu moim zdaniem zbędny, chyba, że planuje przejść na uprawę uproszczoną.


ZETOR TEAM Sprzedam kombajn Bizon Z050/56 więcej na priv lub na mail krzysztof.puk@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalc355    104

standardowo uprawiam, i nie planuje przechodzić, to jak na razie prowadzi talerzówka zobaczymy dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

Ja mam gruber, ale teraz już myślę o talerzówce, mój wujek ma Unie Aresa T XL to pięknie idzie, lekko, i potnie wszystko, a gruber w trudniejszych warunkach lubi się zapychać, a talerzówką naprawdę idzie elegancko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalc355    104

Właśnie posiadam ciężkie warunki mokro i glina (co widać w galerii) z pługiem i źle pociętą słomą można szału dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekp55    4

Tak jak już wyżej pisałem, gruber jest maszyną przydatną na lekkie warunki. @Michalc355 jakim ciągnikiem zamierzasz ciągać tą talerzówkę? I podkreślam KONIECZNIE z ustawianym kątem natarcia talerzy.


ZETOR TEAM Sprzedam kombajn Bizon Z050/56 więcej na priv lub na mail krzysztof.puk@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekp55    4

To możesz pomyśleć o jakiejś 4-metrowej bo ja mam do Frotki 3m i jest trochę zapasu mocy także myślę że Twój MF powinien bez problemu dawać radę z 4-metrową, no i jak się da to półzawieszaną bo naprawdę szkoda ciągnika, żeby mu zawsze na tyłku ok 1800 kg wisiało.


ZETOR TEAM Sprzedam kombajn Bizon Z050/56 więcej na priv lub na mail krzysztof.puk@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekp55    4

A to już jak sam uważasz, ja teraz bym wziął pewnie 4m no i zależy czy górki są i jakie.. W sumie 3m może na jakąś fuche się załapiesz bo 4 to "w kółko i nie ma co robić" hehe ;)


ZETOR TEAM Sprzedam kombajn Bizon Z050/56 więcej na priv lub na mail krzysztof.puk@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

115 koni to za mało na 4m. Zawsze jakiś zapas mocy musi być, lepiej jeździć szybciej z 3m niż wolno z 4m, a to zawsze lepszy efekt. Wujek ciąga tego Aresa 3m John Deerem 6930, i co prawda w ogóle jej nie czuje to lata sobie 14 km/h i efekt jest wyśmienity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekp55    4

Raczej 126KM a to w zupełności wystarcza. napisałem ze Forterrą 120KM ciągam 3 metry i w zasadzie to ciągnik nie ma co robić..


ZETOR TEAM Sprzedam kombajn Bizon Z050/56 więcej na priv lub na mail krzysztof.puk@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalc355    104

Nie mam takiej ilości ziemi żeby 4 metry kupować i szkoda ciągnika bo z 4 metrową będzie wesoło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

A z jaką prędkością pracujesz??

 

A no tak pomyliłem chodziło mi o 125 koni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalc355    104

Nie wiem dopiero mam zamiar kupić agregat, a jeśli chodzi o pług (3 skiby)to tak z 10-12km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

A jak to jest z zapotrzebowaniem mocy w bronach talerzowych? Czy 63 KM dały by rade buremu 2,5 m ?

i jeszcze odnośnie burego jest wersja KBT i SMART i chyba różnią się tylko tym że jedna ma regulacje kąta natarcia nawet waga jest taka sama a zapotrzebowanie na moc jest inne? wie ktoś czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Delbeta
      Wiecie może gdzie kupie na internecie ośke do talerzówki rolex taurus , bo nie mogę znależć .
    • Przez Rychu332
      Jaka może być przyczyna nierównomiernego zużywania się talerzy w talerzówce? stojąc z tyłu prawa strona ma talerze w o wiele gorszym stanie niż lewa, jedna strona również idzie lepiej w ziemie niż druga mimo takiej samej długości łączników ciągnika. Z góry dzięki




    • Przez kierasek16
      Witam stoje przed zakupem talerzówki marki Rolex taurus 2,7m i mam pytanie jakiej jakosci jest ten sprzet 
    • Przez michalnh
      Wiecej informacji w linku poniżej lub pod numerem telefonu 669 554 908. Cena do negocjacji.
      https://www.olx.pl/oferta/talerzowka-brona-talerzowa-akpil-v-ka-3m-ciezka-mocna-jak-nowa-CID757-IDvFp55.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj