Ferdek07

Dobrostan 2013 pomiar gazów i hałasu

Polecane posty

Ferdek07    75

Co wiecie na temat nowych wymagań odnośnie dobbrostanu na zebraniach straszą pomiarami stężenia gazów na podwórku i w oborze, pomiarami poziomu hałasu i bóg wie jeszcze czym, straszą sankcjami, jak to będzie w praktyce i podział na małych których to niby ma nie dotyczyć i nie muszą się bać i dużych których będą karać, duży tzn jakie jak ktoś ma z 10 krów i z 10 szt młodzieży w jakichś dobudówkach zrobionych do stodoły to już ma się bać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Czemu małych ma to nie dotyczyć? Z tego co wiem to każde gospodarstwo ma spełniać wymogi cross compliance. W tym roku doszedł dobrostan zwierząt czyli jak pisałeś plus oświetlenie, izolatki, książka leczenia, swoboda ruchu itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no tak ale może ktoś wie jak skrupulatnie będzie to sprawdzane,wiadomo że dużo budynków to jakieś prowizorki dobudówki, no i teraz jak się ktoś przyczepi to gdzieś w koncie zawsze będzie te stężenie duże, i tak co roku mam kontrolę cross compiles a puki co było ok, tylko te stężenia gazów mnie martwią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

W placówce ODR powinni mieć takie urządzenie, zaproś ich i powiedzą Ci gdzie masz przekroczone stężenie- wydasz parę zł i będziesz spał spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spidi    0

U mnie w oborze dokonywali pomiarów myślałem że będzie tragicznie ale nie jest aż tak źle wilgotność i temperaturę miałem ok hałas też, wyszło za mało swiatła o 2 luksy i przekroczony był nieznacznie CO2 ale lepszą wentylację się założy i zmieni drzwi i powinno już być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

kiedy to u ciebie badali? światło dzienne czy też światło sztuczne badali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

U sąsiada byli też kontrolowali, powiedzieli że za mało światła ma w oborze na to ten,, Codziennie w oborze zapalam światło na 8 godzin'' :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Pomiar dokonywany jest na wysokości oczu zwierzęcia,paweł885 takie pomiary jak proponujesz koledze kosztują ponad 2tyś ,więc nie takie grosze,dokładnie tak piotrus można doświetlać sztucznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

@Tomasz 2tys to kosztuje miernik CO2, H2S, NH3 i kilku innych więc nie chce mi się wierzyć że tyle usługa kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Czyli jeśli stoi głową przy ścianie to przy samym oknie. Odwiedził nas kiedyś jeden specjalista, mierzył stojąc krowie za tyłkiem stwierdził że jest ciemno :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ja podaje przykład ze szkolenia kontroli jeszcze nie miałem ,a co do kosztów to tak jak pisałem wcześniej sprawdzenie wszystkich pozycji jak podczas kontroli tyle właśnie kosztuje przynajmiej w ODR Gniezno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No ale to jest cena za kompleksową ocenę całego gospodarstwa w zakresie spełniania wymogów a chodziło tylko o koncentrację gazów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

na agropark w lublinie pewna firma doradcza zaczepiła mnie z propozycją sprawdzenia dobrostanu w tym coś około 100 punktów w gosp i ta niewątpliwa przyjemność miała kosztować ponad 7 tyś zł z tego agencja miała zwrócić 60% chyba i byli jeszcze tak wspaniałomyślni że nie policzyli by watu, chyba coś około jedynych 2-3 tyś by to kosztować miało, w tym badaniu oczywiście pomiary azotu miały być i zalecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ja bym był ostrożny co do takich firm ,bo przy takich okazjach pojawia się wielu naciągaczy więc lepiej korzystać z ODRu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spidi    0

kiedy to u ciebie badali? światło dzienne czy też światło sztuczne badali?

Badane było to w styczniu a w taki sposób że pan stanął ma środku obory i tam zmierzył natężenie światła badali światło dzienne i dlatego będę musiał wyniemić drzwi i wstawić drzwi z szybą i wtedy będzie ok. W przypadku stężenia gazów mierzone było w kilku miejscach tak samo i hałas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

dobra a jak to się ma do sankcji jak sąliczone przewinienia jak np stwierdzą że za dużo gazów to co okres na dostosowanie czy od razu sankcje a jeśli tak to jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spidi    0

To wszystko zależy od dobrej woli kontrolujących, jak dobrze się tłumaczy i uchybienia są niewielkie to przymykają oko. I wydaje mi się że duży nacisk kładą na papiery jak w papierach wszystko gra to jakieś tam drobne uchybienia przejdą. Jeżeli są małe uchybienia wtedy trzeba naprawić to a termin dają w raporcie który sporządzają z kontroli i jeżeli kara za uchybienia jest mniejsza niż ok 400 zł to wtedy nic się nie dzieje tylko trzeba usunąć te uchybienia, gdy uchybienia są znaczne to wtedy już obcinają dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Pierwsze słyszę o karach pieniężnych- jedynie mogą na dopłaty wejść- pierwszy raz max 5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spidi    0

Troszeczkę nieprecyzyjnie się wyraziłem chodziło mi o to że jeżeli kwota zmniejszenia płatności jest równa lub mniejsza niż 100 euro to wtedy takie sankcje nie są naliczane tylko rolnik musi usunąć stwierdzone nieprawidłowosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karczrolnik96
      Witam.Dzisiaj w agrobiznesie słyszałem że mają wprowadzić przepisy o dobrostanie zwierzat czyli czy dla nich nie jest za gorąco, za zimno,czy nie zamało wpływa świadła do obory itp.Kur*a powiedzcie mi który rolnik do tych pier***onych przepisów się dostosuje
    • Przez in2dex
      Witam.
      Z racji tego, że ob budowałem oborę z każdej praktycznie strony, kończę już ostatnie remonty, nie mieszczę się. Zastanawiam się nad wydzieleniem jednego z klepisk w stodole. Widziałem już takie rozwiązanie ale mam wiele wątpliwości..
      Jaką znoszą najniższą temperaturę jałowicę do pół roku do ocielenia, a jaką opasy?
      Jeżeli na zewnątrz panuje -20stopni to w takiej stodole temperatura może panować ~ -18 stopni. Czy jałowicę HF mogą przebywać w tych warunkach? Utrzymywać krowy w takich warunkach raczej bym się nie zdecydował gdyż spadnie wydajność, oraz rasa HF jak wiadomo jest mleczna ale delikatna.
    • Przez pzzp5
      Witam.Pożyczyłem od kolegi zegar do mierzenia ciśnienia hydrauliki,popiołem do złącza hydraulicznego i o dziwo wyszło mi tylko 70bar,w prawdzie podnośnik słabo podnosi.Jeśli to prawda że MF 698 ma 2 pompy,do podnośnika tłoczkowa i do hydrauliki zewnętrznej zębata,to wygląda na to że zmierzyłem ciśnienie zębatej.To gdzie podpiąć zegar aby zmierzyć ciśnienie w tłoczkowej?I jakie ciśnienie powinna mieć pompa tłoczkowa i zębata? Dziękuje za pomoc.
    • Przez savas
      Znalazl ktos moze wyniki pomiaru gestosci bel z 2013 roku, bo nie widze tego nigdzie, tylko za 2012 z Kakolewa http://www.agrofoto.pl/multimedia/galeria/14103,825.html#topPage swoja droga nie wiem czemu te wyniki tak sie roznia miedzy soba, i czemu np. Lely 445 ma duze lepszy wynik od 535...
    • Przez Nathir
      Witam
       
      Mam opryskiwacz 2500 l z komputerem.
      Jak zmierzyć ilość wody wlanej do niego?
      Podwórko mam nierówne, skali nie ufam.
      Szukam czegoś jakby wodomierza, ale przeczytałem, że dokładność jego wskazań mocno zależy od przepływu.
      U mnie ciśnienie w kranie mocno się różni zależy od tego co sąsiedzi robią.
       
      Zwykły wodomierz za parędziesiąt złotych wystarczy?
      Są może jakieś dedykowane urządzenia do takiego zastosowania?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj