Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
oaxis3333

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zboża
ZUCH1234    72

Panowie a nie taniej wyjdzie wam młuto ja za 24 tony zapłaciłem 2700 z Leżajska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    265

A tak nawiasem mówiąc kupione zboże też trzeba załadować przetransportować itp(a to też kosztuje...).

 

Ale gdzie je transportować? ja płace tyle samo co pobliskie punkty skupu i ludzie mi sami przywożą. Sam po zboże nie jezdzę.

 

@ZUCH1234 nie bardzo wiem jak młótem zastąpić zboże??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko chcę zaznaczyć że napewno nie będą to różnice powyżej 100zł tylko poniżej. :)

 

Zdziwiłbys się jakie narzuty mają firmy paszowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

maciej9911    22

To jest temat rzeka, są różne przypadki.... paktofonikas1987 tak się składa że prowadzę punkt sprzedaży pasz i wiem jakie są narzuty na paszach. I dla jasności nie reklamuje żadnej z pasz gotowych żadnej z firm, poprostu piszę jakie są prawdziwe różnice w moim regionie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja tez sprzedaję paszę. Dla jasności - nie mówię o narzutach firm, które paszę sprzedają, tylko o wytwórniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej9911    22

No to witam w klubie, ja w każdym bądź razie chcę ukazać że te różnice 200zł które niektórzy podają są przesadzone(pewnie też zależy na cennik jakiej firmy się patrzy). Moim skromyn zdaniem jest to poniżej 100zł, tak jak pisałem w którymś poście przy wyliczeniach pewnego rodzaju paszy o tych samych parametrach wyszło mi 40zł, co tak i tak nie zmienia faktu że w przeliczeniu na tucznika to wcale nie mało.... I już się produkować więcej nie będę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    10

W przyszłym tygodniu napiszesz , że gotowa pasza tyle samo kosztuje co robiona we własnym zakresie .

 

Ten punkt sprzedaży to chyba twój ojciec prowadzi albo starszy brat bo ciebie w tym biznesie to nie widzę ..

 

Nie produkuj się bo wszyscy się rzucą na gotową paszę. Mieszalnia ma energię z wiatraka a cały zarobek dostają od państwa albo UE :D

Śmiech na sali .

 

Ja mam porównanie hodowców , jeden na takiej paszy , drugi na takiej , więc wiem.

 

Tak jak pisze kolega lukaczmarek , zboże samo przyjedzie na podwórko , piśnij słówko że kupujesz i kasa od ręki albo na drugi dzień . Tak mają wygodniej i wolą sprzedać do hodowcy bo w paszówce czy na skupie kasa 30/60 dni..


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    180

Witam ja też już muszę kupować zboże tzn tylko sam jęczmień bo owies i żyto jeszcze mam 3tony jęczmienia będzie kosztować u mnie ok3000tyś a 25ton młóta też coś koło tego jak myślicie co będzie lepsze dla opasów. Może stosował ktoś już takie rozwiązanie że jęczmień zastąpił młótem wypowie się ktoś na ten temat

 

Post nie na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Ja jak jest możliwość to kupuje zboże zawsze taniej wyjdzie.... W ostateczności będzie gotowa pasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej9911    22

Vicia tak się składa że ja jestem właścicielem.... A czy ja gdziekolwiek napisałem że taniej gotowa? Przecież wyraźnie podkreślam że gotowa wychodzi drożej.... Ja też mam porównania hodowców i wiem że tucząc paszą gotową nie zarobią tyle co na własnych mieszankach to logiczne.... Ja tylko próbuje obalić mit o tych ogromnych narzutach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    10

Niestety ale Twoje argumenty aby obalić ten mit są mało przekonujące .

 

Znajdź mi finiszer taki od 80 kg załóżmy w granulacie poniżej 1000 zł brutto, później pogadamy.


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej9911    22

Vicia szczerze? nie da się :D Tak samo jak nie da się znaleźć w moich okolicach żyta i mieszanki po 600zł (takie ceny podałes kilka postów wyżej), także różnica u mnie będzie mniejsza jak u ciebie. A ty swoją paszę granulujesz?.... Aha i nawiązując jeszcze do tego że firmy paszowe mają energię z wiatraka, ty też nie dodałeś zużycia prądu do kosztów swojej mieszanki(chociaż wiem że to minimalny udział w kosztach ale jednak....)

Edytowano przez maciej9911

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    265

100-200 zł jest jak najbardziej realne.Np dlatego że bo u mnie w gospodarstwie na wytworzenie 1 tony pracuje 1 osoba czyli ja, natomiast w paszarni jest to ze 30 albo i więcej osób. Oczywiście wydajność jest również o wiele większa, ale i koszty znacznie większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    30

Większy ma mniejsze koszty jednostkowe. Ty jesteś jeden i robisz tonę dziennie. A te 30 osób robi pewnie ze 100 ton dziennie albo i więcej. A i wątpie żeby tyle ludzi to robiło bo jest automatyka bo czynnik ludzki jest największym kosztem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    10

Można się tłumaczyć tym , ze zboże ma różne ceny w zależności od regionu .

 

W moim żyto po 600-650 zł bez problemu , owies , mieszanka 550-600 .

 

850kg x 600 =510 zł + 420zł koncentrat = 930 zł.


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    265

Automatyka automatyką, ale policz ile jest osób od dyrektorów, kierowników, laborantów itd po księgowych, wagowych, fizycznych, na ochronie kończąc.

Temat kosztów to oczywiście temat rzeka bo to zależy od baaardzo wielu czynników i nikt nie jest w stanie nawet wymienić tu wszystkich a co dopiero zrobić dokładne wyliczenia.

 

@vicia1223 skromnie to liczysz bo na samym życie i owsie paszy nie zrobisz. do tego doliczyć trzeba olej do paszy, jakieś zakwaszacze itp.

Mnie na dzień dzisiejszy pasza 40-125kg kosztuje 1080 zł

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej9911    22

No właśnie koszty większe ale i wydajność większa więc nadrabiają wydajnością, bo ty sam przez godzine umieszasz dwie tony paszy, a oni w godzine umieszają 60ton albo i więcej, czyli 30razy tyle,(tyle ile pracowników). Co tak i tak nie zmienia faktu że dobrze myślisz bo za darmo nie pracują, ale podkreślę jeszcze raz że mieszalnia nadrabia zysk wydajnością, ale być może nie każda, może tylko ta z którą ja współpracuję, dlatego żeby zakończyć ten spór napiszę to co pisałem kilka postów wyżej że ze względu na rozbierzności cenowe każdy przypadek wymagał by osobnego rozpatrzenia. Finito;)

@Lukaczmarek 1080zł netto?

Edytowano przez maciej9911

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    34

sie chłoaki rozpisali :) widzę że sporo wiecie na temat pasz:)


Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    10

Oleju nie stosuję od roku , zakwaszacz 2 kg to koszt 13 zł..

 

Żyto w dawce 600kg , plus 250 kg owsu , 150 kg koncentratu 40% wcale nie będzie takie złe od 80 kg aż do śmierci .


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Automatyka automatyką, ale policz ile jest osób od dyrektorów, kierowników, laborantów itd po księgowych, wagowych, fizycznych, na ochronie kończąc.

Temat kosztów to oczywiście temat rzeka bo to zależy od baaardzo wielu czynników i nikt nie jest w stanie nawet wymienić tu wszystkich a co dopiero zrobić dokładne wyliczenia.

 

@vicia1223 skromnie to liczysz bo na samym życie i owsie paszy nie zrobisz. do tego doliczyć trzeba olej do paszy, jakieś zakwaszacze itp.

Mnie na dzień dzisiejszy pasza 40-125kg kosztuje 1080 zł

Witam kolego poile kupujesz zboze bo ja ostatnio jeczmien po 900 pszenzyto po 930 teraz tona paszy wychodzi mi gdzes koło 1300zł nie wiem jak ty to robisz ze za tyle pasze wyprodukujesz a dla miejszych wychodzi koło 2tys jak oszukasz na paszy to napewno nie bedzesz miał szałowych przyrostow w koncowej fazie tuczu mozna trochu zaoszczedzic ale warchlak prosiak musi pasza byc petarda bo inaczej bedze wieksza strata niz zysk


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TolkienBC    0

Witam. Jestem hodowcą i wiem co piszę... ;) Przy cenach zboża, które jeszcze do niedawna szalały po około 1tys. złotych netto i wyzej, lepiej było kupować gotową paszę. Przyczyny moim zdaniem jest bardzo prosta - czy ty, prosty człowieku jesteś w 100% pewny jakiej wartości zboże ci sprzedają??... natomiast firmy paszowe mają etykiety, które są gwarantem składu jakościowego paszy, do tego nie bazują oni tylko i wyłącznie na zbożach, ale i innych dodatkach, którymi mogą obniżać koszty produkcji paszy (np. poprzez zwiększenie strawności składników zawartych w zbożach, lub stosowania innych dodatków). Tak więc produkcja 1 tony paszy we własnym zakresie ze zboża zakupionego (czytaj o niepewnym składzie - chyba że masz tanie i dobre miejsce do badania)może być tańsze, ale czy nie wydłuży ci się przez to okres tuczu - czyli wydasz de facto więcej na przyrost 1kg m.c. - tak wiec temat o wiele bardziej złożony niż się wydaje.

do niedawna kupowałem paszę gotową i muszę przyznać że byłem bardzo zadowolony (rosły bardzo szybko i miały dobrą mięsność), obecnie musiałem czasowo przeprowadzić depopulacje stada, wiec korzystam z własnych zapasów zboża (ze żniw, nie kupna!) i w ten sposób oszczędzam, bo i tak te zboże muszę przerobić.

Nie powiem jednoznacznie czy kupować zboże, czy pasze, bo to zależy od tego skąd byś miał mieć to zboże. Jeśli uważasz że to pewne źródło, a zboże cech*je się dobrymi parametrami, to bym zaryzykował i kupił zboże. Jednakże, jeśli nie jesteś pewien, to lepiej kupić gotową, żeby nie stracić na wydłużonym okresie tuczu. Pozdrawiam.

Edytowano przez TolkienBC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez filip3512
      witam.
      Kupuję koncentrat do tuczników z wipasza witamix multi premium.
      Interesuje mnie ile kosztuje w innych rejonach?
      Dziękuje z góry.
    • Przez tomek321455
      Witam w tym temacie chciałbym poznać waszą opinię na temat karmienia trzody chlewnej mieszanką paszową własnej produkcji zmieszanej z odpowiednią proporcją koncentratu i do tego młóto browarne. Takie pożywienie 2 razy dziennie rano i na wieczór a w przeciągu dnia tak popołudniu zielonka z lucerny co wy na to??
    • Przez fergusonki
      Witam, jakie u was stosujecie legalne jak i te nielegalne stymulatory wzrostu dla trzody.
      Podawajcie Nazwy,ceny takich środków ,proporcje jak i działanie tzn korzyści i straty po ich zastosowaniu
    • Przez zjadlem_babcie
      Witam. Jestem tu nowy, więc chciałbym się serdecznie przywitać. Mam pytanie odnośnie karmienia trzody gryką, czy ktoś to praktykuje lub praktykował ? Jak wyglądają efekty tego ? Obecnie mam zamiar podawać mieszankę żyta, pszenżyta i gryki w proporcji 1:1:1. Proszę o porady
    • Przez lukaczmarek
      Ze względu na dużo pytań podaję moje dawki żywieniowe dla trzody chlewnej od odsadzenia do końca tuczu
       
       
      Prestarter odsadzeniowy (do 2-3 tygodni po odsadzeniu)
       
       
       
      Jęczmień 350 kg,
      pszenica 350 kg,
      soja HP300 80 kg
      mączka rybna 70% 50 kg,
      laktoza 50 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 50 kg,
      premiks z LNB 821061 40 kg
      olej sojowy 20 kg,
      zakwaszacz 5 kg,
      tlenek cynku 80% 4 kg.
       
       
      Prestarter 13-20 kg
       
      Jęczmień 400 kg,
      pszenica 340 kg,
      mączka rybna 70% 25 kg,
      laktoza 25 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 150 kg,
      premiks z LNB 8255 40 kg
      olej sojowy 15 kg,
      zakwaszacz 5 kg,
      tlenek cynku 80% 2 kg. (podawany tylko przez 2 tygodnie)
       
       
      Starter 20-40 kg
       
      Jęczmień 480 kg,
      pszenica 300 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 150 kg,
      premiks z LNB 8255 40 kg
      mączka rybna 70% 15 kg
      olej sojowy 13 kg,
      zakwaszacz 3 kg.
       
      Tu powinien być jeszcze grower i finiszer ale ja daje tylko jedną dawkę do końca tuczu
       
       
      Grower/finiszer 40-120 kg
       
      Jęczmień 500 kg,
      Otręby pszenne 180 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 140 kg, (pod koniec tuczu spokojnie można zejść do 100 kg)
      Pszenica 100 kg,
      Owies 50 kg,
      Premiks z LNB 820090 20 kg,
      Olej sojowy 10 kg,
      Zakwaszacz 1 kg,
       
       
      Składy są ułożone na moją bazę paszową. Jak widać nie ma tu pszenżyta które zwykle dominuje u mnie w dawkach ale jako ze wszystko w okolicy wymarzło i jest trudno dostępne a jęczmienia i mieszanek jest pod dostatkiem to właśnie on tworzy bazę paszową.
       
      Jeśli ktoś będzie chętny na mieszanki dla loch to też mogę podać.
       
      EDTI 1
       
      A więc podaję i dla loch
       
       
      Locha karmiąca
       
      Jęczmień 530 kg,
      Otręby pszenne 200 kg,
      Pszenica 100 kg,
      Poekstrakcyjna śruta sojowa 120 kg
      Premiks z LNB 8253 40 kg,
      olej sojowy 10 kg,
      Preparat na mykotoksyny 1 kg
       
       
      Locha prośna
       
      Jęczmień 530 kg,
      Otręby pszenne 350 kg,
      Owies 75 kg,
      Poekstrakcyjna śruta sojowa 20 kg ( w dawce miałem 50 kg ale się otłuszczały więc zmniejszyłem na 20 kg)
      Premiks z LNB 8252 25 kg,
      Preparat na mykotoksyny 1 kg
       
      Dodaje że są to moje dawki które metodą wielu prób się u mnie sprawdzają. najlepiej ustalić żywienie ze swoim żywieniowcem w oparciu u własne zaplecze paszowe
×