Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
oaxis3333

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zboża
oaxis3333    34

Witam Wszystkich !

Jesli był taki temat chodz takiego nie znalazłem , prosze o skasowanie tematu !

 

 

Jak w temacie : Sądzicie że liepiej było by kupić 1 tone zboża z którego zrbić pasze czy kupić 1 tone gotowej paszy dajmy na to FINISHER?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    350

Zależy czy chcesz bawić się w kupowanie dodatków, mieszanie i śrutowanie bo jak tak to minimalnie taniej wyjdzie kupić zboże i samemu zrobić paszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    6

Jeżeli koszt wyidzie mniej wiecej taki sam to radził bym kupić gotową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

tomekgeo2    0

Moim zdaniem bez sensu temat przecież możesz sobie policzyć co taniej wychodzi przecież to żaden problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    34

tomekgeo2 wszystko co jest bez sensu zawsze ma jakiś sens tylko trzeba go dostrzec , a jeśli to jest bez sensu to nie wiem jaki sens miała Twoja odpowiedź a jak to nie problem to przelicz nam tu wszystkim :P

zadałem pytanie bo może są użytkownicy którzy praktykowali jedno bądz drugie ... przeliczali to i wiedzą ile jest taniej z czym

Edytowano przez oaxis3333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze kiedyś z wujkiem mieliśmy taki sam problem. I od ponad roku kupujemy gotową, bo wychodzi taniej. Pamiętaj tylko, że nie zawsze są tylko koszty zbóż, dodatków, ale i prądu, czasu i wysiłku fizycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Osobiscie polecalbym ci kupic gotowa pasze gdyż w takiej gotowej paszy jest wiele wiecej zbóż a zarazem wiecej skladnikow odzywczych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    34

GRZESIEK1997dużo kupuje twój wujek ? w jakiej cenie za tone ? starter? finisher? czy grower?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    10

Normalnie sami biznesmeni na tym forum :)

 

Ja tylko i wyłącznie śrutuję zboże , własne , później kupuję .. 100-200 zł oszczędzam na tonie lekką ręka . Rzut w 3.5 miesiąca spożyje 80 ton więc jest różnica w kosztach ..

 

Starter od 30-50 kg

 

Pszenica 400 kg x 100=400zł

Jęczmień 400kg x 900 = 360zł

Koncentrat 200kg (46%białka) tj 8 x 75zł =600zł

zakwaszacz 4 kg 25zł , ewentualnie tlenek cynku bądź coś innego w sumie 50zł

 

Razem 1400zł brutto. Dla przykładu z firmy z którą współpracuję gotowa pasza na ten przedział wagowy 1480 netto plus 8%=1600.

 

Przykład paszy , grower , 50-80 kg masy ciała.

 

Pszenżyto 800zł

jęczmień 900zł ,

 

450kg pszenżyto x 800= 360zł

400 kg jęczmień x 900=360zł

150kg koncentrat (42%białka) tj 6x 68zł = 408zł

Zakwaszacz 2 kg x 6.50=13zł

Razem 1141zł brutto.

 

Stosując nawet 20 % tegoż koncentratu koszt paszy wyniesie 1168zł brutto

 

Byle jaki grower z pierwszej firmy to koszt ok 1300 zł netto.

 

Finiszer 80-90-120-130kg

 

żyto 500kg x 600zł =300zł

Mieszanka jara 350kg x600zł =210zł

koncentrat 150kg 400zł.

Zakwaszacz 2 kg 13zł

Razem 923zł.

 

 

Nic dodać nic ująć Panowie , dawki sprawdzone , tak stosuje i wyniki są ok .

 

A finiszer z zakupu to koszt ok 1100- 1200zł netto .

 

Oleju sojowego czy też rybnego nie stosuję ..

 

Tak ja to widzę , i nikt mnie nie przekona do gotowej paszy :)

Edytowano przez vicia1223
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    34

muszę przyznać ze ciekawie to wyliczyłeś , te ceny sa aktóalnezbóż paszowych które podałeś ? ostatnio nie interesowałem sie cenami z braku potrzeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1515    10

Ja osobiscie kupilbym pasze , bo jest juz gotowa i nie trzeba kupywac rzadnych dodatkow czy mieszanek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    0

Ja stosuje tylko pasze własnej produkcji na koncentratach LNB i Finiszer wychodzi mnie tak

LNB100 5*25kg*77=385zl

pszenica 150kg*900=135

pszenżyto 300kg*700=210

jęczmień 150kg*850=128

miesznka owies jeczmien 275kg*600=180

zakwaszacz 3kg*8,6=26

praca własna 15zł za 1,5h

prąd liczmy 20zł

razem 1100zł

To jest pasza od 60kg do konca tuczu cykl zamknięty ostatnie sztuki są sprzedawane do 5,5 mies życia ja jestem z tego zadowolony i myśłę że wychodzi taniej niż gotowa w tych cenach kupiłem zboże i w takich liczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    10

Marcin1515 , podałeś na prawdę przemawiający argument za paszą gotową , nie ma co :):)

 

davidg2 , pytałeś o mój czas , 80 ton , na każdej tonie średnio 150 zł oszczędności . 150 x 80 ton =12 tyś . 12 tyś /100 dni tuczu =120 zł dniówki za 90 minut roboty dziennie , śrutowanie 45 minut , mieszalnik 20 minut , wsypanie do silosu 15 minut..

 

Dalej jesteście za gotową paszą??

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    1275

Ja też bym wybrał zboże, poco dawać komuś zarobić jak można samemu. OD LEŻENIA PIENIĘDZY NIE BĘDZIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej9911    22

Tomekgeo2 tylko pszenica nie kosztuje teraz 900zł, pszenżyto nie kosztuje teraz 700zł, mieszanka owsa z jęczmieniem również nie będzie kosztowała 600zł, nie wiem jak jęczmień.... Vicia1223 a pasza za 1600zł to z dodatkiem śrutowanego złota że taka droga?.... Według moich obliczeń przy dzisiejszych cenach zboża, dodatków, energi, transportu zakupionego zboża, itp itd różnica między paszą przygotowaną na we własnym zakresie a gotową(często o lepszych parametrach) będzie wynosiła około 40zł(oczywiście mówie o paszy luzem przywożonej beczką bo w workach cholernie się przedraża). Niby 40zł to nie dużo ale jak by nie patrzeć biorąc pod uwagę to że na jednej tonie moża utuczyć cztery tuczniki to daje 10zł oszczędności na tuczniku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    1275

No jak macie 50 zł na tuczniku zysku za 5 miechy to 10 zł oszczędności na paszy na tydzień to jest bardzo dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    1275

A no moja wina, dobrze myślałem, a źle napisałem bo samo tel zadzwonił a z tel piszę, a coś nie działa opcja edytuj. Sorki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    0

Maciej ja po tyle kupuje może to nie są duże ilości ale na moje potrzeby wystarcza i po takiej cenie liczę bo takie mam koszty wyprodukowania 1 tony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    265

Argumenty niektórych naprawdę powalają.

 

Pasza robiona we własnym zakresie o tych samych parametrach co gotowa mieszanka wyjdzie 100-200 zł taniej oczywiście nie licząc własnej robocizny.

To chyba jest jasne, oczywiste i nie podlega żadnym dyskusją. Przecież firmy paszowe charytatywnie tego nie robią muszą zarobić. do tego transport itp a to kosztuje.

 

Jak się komuś nie chce robić albo kupować zboża to kupuje pasze bo tak jest po prostu wygodniej.

Ja kupuje rocznie łącznie kilkaset ton zboża, otrąb, soi i innych dodatków i tak jest zdecydowanie taniej.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    34

Chyba muszę się zgodzić z tym co napisał lukaczmarek poza tym wydaje mi się że przy zgranej pracy troche automatyki nie trzeba aż tak bardzo napracować sie podczas przygotowywywania paszy :)

 

Więc chyba temat do zamknięcia bo jak widać głosy i wypowiedzi wyrażnie wskazują na to ze taniej wychodzi kupno zboża do produkcji paszy niż kupno paszy gotowej !

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej9911    22

To jest oczywiste że pasza robiona we własnym zakresie jest tańsza, nigdzie nie napisałem że droższa, z tym że nie ma aż 200zł różnicy, bez przesady.... Wiadomo że mieszalnia pasz nie robi tego za darmo ale jak by mieli robić tyle narzutu to by nie mieli klientów. Kupując paszę we workach może być sporo różnicy, ale kupując paszę luzem nie będzie aż takiej różnicy.... Co nie zmienia faktu że każde 10zł na tuczniku to dużo pieniędzy. A tak nawiasem mówiąc kupione zboże też trzeba załadować przetransportować itp(a to też kosztuje...). Nie chcę nikomu udowadniać że gotowa pasza wyjdzie taniej bo tak nie jest bo to oczywiste że drożej, tylko chcę zaznaczyć że napewno nie będą to różnice powyżej 100zł tylko poniżej. :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek321455
      Witam w tym temacie chciałbym poznać waszą opinię na temat karmienia trzody chlewnej mieszanką paszową własnej produkcji zmieszanej z odpowiednią proporcją koncentratu i do tego młóto browarne. Takie pożywienie 2 razy dziennie rano i na wieczór a w przeciągu dnia tak popołudniu zielonka z lucerny co wy na to??
    • Przez lukaczmarek
      Ze względu na dużo pytań podaję moje dawki żywieniowe dla trzody chlewnej od odsadzenia do końca tuczu
       
       
      Prestarter odsadzeniowy (do 2-3 tygodni po odsadzeniu)
       
       
       
      Jęczmień 350 kg,
      pszenica 350 kg,
      soja HP300 80 kg
      mączka rybna 70% 50 kg,
      laktoza 50 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 50 kg,
      premiks z LNB 821061 40 kg
      olej sojowy 20 kg,
      zakwaszacz 5 kg,
      tlenek cynku 80% 4 kg.
       
       
      Prestarter 13-20 kg
       
      Jęczmień 400 kg,
      pszenica 340 kg,
      mączka rybna 70% 25 kg,
      laktoza 25 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 150 kg,
      premiks z LNB 8255 40 kg
      olej sojowy 15 kg,
      zakwaszacz 5 kg,
      tlenek cynku 80% 2 kg. (podawany tylko przez 2 tygodnie)
       
       
      Starter 20-40 kg
       
      Jęczmień 480 kg,
      pszenica 300 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 150 kg,
      premiks z LNB 8255 40 kg
      mączka rybna 70% 15 kg
      olej sojowy 13 kg,
      zakwaszacz 3 kg.
       
      Tu powinien być jeszcze grower i finiszer ale ja daje tylko jedną dawkę do końca tuczu
       
       
      Grower/finiszer 40-120 kg
       
      Jęczmień 500 kg,
      Otręby pszenne 180 kg,
      poekstrakcyjna śruta sojowa 140 kg, (pod koniec tuczu spokojnie można zejść do 100 kg)
      Pszenica 100 kg,
      Owies 50 kg,
      Premiks z LNB 820090 20 kg,
      Olej sojowy 10 kg,
      Zakwaszacz 1 kg,
       
       
      Składy są ułożone na moją bazę paszową. Jak widać nie ma tu pszenżyta które zwykle dominuje u mnie w dawkach ale jako ze wszystko w okolicy wymarzło i jest trudno dostępne a jęczmienia i mieszanek jest pod dostatkiem to właśnie on tworzy bazę paszową.
       
      Jeśli ktoś będzie chętny na mieszanki dla loch to też mogę podać.
       
      EDTI 1
       
      A więc podaję i dla loch
       
       
      Locha karmiąca
       
      Jęczmień 530 kg,
      Otręby pszenne 200 kg,
      Pszenica 100 kg,
      Poekstrakcyjna śruta sojowa 120 kg
      Premiks z LNB 8253 40 kg,
      olej sojowy 10 kg,
      Preparat na mykotoksyny 1 kg
       
       
      Locha prośna
       
      Jęczmień 530 kg,
      Otręby pszenne 350 kg,
      Owies 75 kg,
      Poekstrakcyjna śruta sojowa 20 kg ( w dawce miałem 50 kg ale się otłuszczały więc zmniejszyłem na 20 kg)
      Premiks z LNB 8252 25 kg,
      Preparat na mykotoksyny 1 kg
       
      Dodaje że są to moje dawki które metodą wielu prób się u mnie sprawdzają. najlepiej ustalić żywienie ze swoim żywieniowcem w oparciu u własne zaplecze paszowe
    • Przez mario_hodo
      Chciałabym zakupić młynek do mielenia paszy na własne potrzeby. Mam małe stadko różnych zwierząt. Myślicie że ten młynek 750 W wystarczy czy szukać z większą mocą? 
       

    • Przez przemuch88
      Planuje zakup śrutownika większej mocy czy pracuje ktoś na takim sprzęcie godnym polecenia??
       
    • Przez fergusonki
      Witam, jakie u was stosujecie legalne jak i te nielegalne stymulatory wzrostu dla trzody.
      Podawajcie Nazwy,ceny takich środków ,proporcje jak i działanie tzn korzyści i straty po ich zastosowaniu
×