Ktos567

jaki kombajn lepszy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ktos567    0

Postanowiłem kupić sobie kombajn zbożowy i znalazłem 3 kombajny które wzbudziły moje zainteresowanie jest to claas dominator 38, claas mercator 50 i deutz fahr m1002 który kombajn lepiej kupić na 20h? Czy może wybrać inny kombajn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

A nie myślałeś o kupnie jakiegoś Forschnita ? Np. E-512 lub coś podobnego ? Skosisz swoje 20 ha i 2 razy więcej na usługach, więc zakup Ci się szybko zwróci :)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

przy 20ha to sądze że lepiej zapłacić i niech ktoś skosi, bo później to są tylko nerwy że kombajn ciągle się psuje, trzeba naprawiać i każdy teraz ma już tego dość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamir    0

Ja podobnie jak kolega gospodarz97 polecam Forschnita E-512 sam go nie posiadam ale w mojej okolicy kosi już od dobrych kilku lat i to nie tylko u siebie bo ma zaledwie 8 h ale też na usługach ;) Spokojnie wykosisz u siebie jak i na usługach jeżeli będziesz chciał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

A ja polecam ci mercatora 50 bardzo dobre maszyny spokojnie skosisz 20ha i jeszcze jakas usluge mozesz zrobic. Tylko musisz znalesc model w bardzo dobrym stanie.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Jakby miał zapłacić za skoszenie 20 ha to wynajmując kombajn przez np. 5 lat musiałby na niego wydać ponad 20 tys zł, wiec za te pieniądze mógł by kupić sobie kombajn, skosić u siebie jeszcze na jakieś usługi jeździć, więc kupno kombajnu to inwestycja, bo po kilku latach gdy kombajn sie zwróci zaczniemy mieć z tego jakiś tam zysk :D

Edytowano przez gospodarz97



 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cielak1995    0

nie kupuj aby jakiegoś gruchota ktory bedzie ci się sypał lepiej dołoz troszkę i kup coś ogarniętego w zachodnich części są dość drogie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik912    16

hmm, ja bym polecił volvo jakieś.... i część dużo, tylko taki zadbany, ja wiem jak to jest czekać na kogoś, a tu masz swoje i robisz co chcesz, wujek kupił volvo aktiv 800 i zadowolony, super kosi a zboże czyściutkie.... volvo bm 900 bym ci polecił: silnik 4 cyl. kosa 3.6 m zbiornik 1200 kg.. cena około 20-27 tys

Edytowano przez ursusik912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Jaki masz fundusz na ten kombajn? Coś z rodziny NH albo claas dominator, ja tu innych lepszych i tanich w utrzymaniu kombajnów nie widze, do tego dochodzi prosta budowa która w razie usterki nie utrudnia napraw


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak jak tutaj piszą nie kupuj żadnego gruchota, my mamy claasa mercatora 60 u nas kosi 4 ha + jakieś 16 ha na usługach. Od 10 lat mamy kombajn i nie musimy sie nikogo prosić o nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter94    1

ja bym ci polecił mercatora 50 mój wujek ma takiego i chodzi jak do tej pory bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin135   
Gość Marcin135

Polecam Claas Matador gigant, można go kupić za niewielkie pieniądze, co prawda części są drogie ale warto bo sa db jakości. Ogólnie polecam starsze kombajny claasa. Przy takim areale 20 ha , to obkosisz swoje i jeszcze na usługi pojedziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Mysle ze matador gigant to dosc stara konstukcja, chyba leprzym rozwiazaniem jest cos z mercatorow. Mercator w dobrym stanie moze wiecej skosic od bizona z-056.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

A ja polecam Fahra. Nie musi być 1002. Tak naprawdę 900, 922, 980,1002,1080 to te same kombajny z inną mocą silnika 900 najsłabasza 71KM ( ja mam i na równym z sieczkarnią w dorodnej pszenicy nie ma najmniejszych problemów), 922 ma taki sam silnik tylko 77KM, 1002 ma 5 cylindrowy o 88KM ( jak masz górki to to najlepsze rozwiązanie). 980 i 1080 mają już tylko 5 cylindrowe i sa nowsze, mają troche inne siłowniki wariatora, inaczej zamocowana tylną oś ( normalnie na środku), hamulce hydrauliczne i kilka mniej istotnych zmian.

Kombajny bardzo proste, zarówno w użytkowaniu jak i naprawach. Polecam z kabina bo sa bardzo niskie i straszny sajgon bez kabiny:). Najmocniesza stroną jest bez wątpienia silnik Deutza chłodzony powietrzem, wystarczy dbać o czystość i służy na dlugie lata. Na 20h jak dlamnie idealny. 2,95m cięcia ( heder 3,15 po zew.). Części dostępne w większości bez problemów - jedynie skrzynie biegów to male wyzwanie w odszukaniu częsci( dotyczy to również starszych ciągników deutza). Ogólnie delikatnie bardziej skomplikowana budowa od cepa:)

Części tańsze niż w Claasie czy JD. Jak chcesz coś więcej to służę pomocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez 18bamber
      Sprzedam kombajn zbożowy Claas protector do naprawy lub na części lub zamienię.

    • Przez PRZEMOxD11
      https://www.olx.pl/oferta/kombajn-bizon-z056-CID757-IDxucAD.html
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj