Zaloguj się, aby obserwować  
rolnik1522

Fendt Farmer 310 lsa 1991r. [kasowanie błędów]

Polecane posty

rolnik1522    1

Witam Panowie interesuje mnie taka żecz. Czy w Fendt-cie z ehr-em nowszego typu ten na caly błotnik, da się jakoś sprawdzić i usunać błędy?? Poniewarz miga mi kontrolka Diagnose...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Serwisanci powiedzieli u mnie na przeglądzie że każdy komputer można zresetować od małych błędów odłączając (-) minusowy zacisk od akumulatora na około 60-70 sekund.

Nie korzystałem jeszcze ale warto to sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

Przejrzyj tematy w tym dziale napewno cos znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1522    1

Przeglądałem tematy i owszem jest troche na ten temat ale jak nic konkretnego nie znalazlem, założyłem własny. No u mnie w Fendt-cie jest wyjęty aku na zimę to może się zresetuje :) A słyszał ktoś o innym sposobie?? I jeszcze takie pytanie musze w Fendt-cie pospawać jeden hak cbm i czy moge to zrobić śmiało czy lepiej odłaczyć aku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

Aku lepiej odlaczyc nawet jezeli spawasz maszyne przypieta do traktora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Nic nie usuniesz, miga bo masz błąd, usuniesz usterke, błędu nie bedzie i nie bedzie też migac, tam sie nic nie usuwa.

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1522    1

Aha to dzieki kolego za konkretna odpowiedz widac ze masz wiedzę na ten temat. I taka sprawa musze odczytac jaki to jest blad ale domyslam sie ze jest to zwiazane z tymi bolcami co trzymaja ramiona tylnego tuz-a. I wlaśnie czy szukac czegos bo nic sie nie dzieje tylko ta kontrolka zaczyna migac i to nie zawsze, przewaznie po dlugiej pracy w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Odczytasz błąd to pomożemy...a o odczytywaniu błędów jak sie to robi gdzieś to już pisałem takze szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Kolego gdzieś na forum było o tym błędzie, poszukaj powinieneś znaleźć pojawiało się to w zasadzie kilka razy, o ile mnie pamięć nie zawodzi to jest to któryś z sworzni pomiaru siły, w najlepszym przypadku będzie uszkodzony przewód lub zaśniedziała kostka w najgorszym sworzeń do wymiany, jest on dość drogi. Ale nie ręczę, że to o to chodzi. Co do tego spawania to ja też miałem taki problem dzwoniłem do serwisu i powiedzieli mi, że jeśli spawam migomatem to wystarczy wyjąć akumulator a jeśli elektrodową spawarką to najlepiej będzie zdjąć całe ramię i tak też uczyniłem. Jeśli chodzi zaś o "kasowanie" błędów to wyjmowanie akumulatora nic Ci nie da ponieważ te błędy zapisują się w module komputerowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

33 to spadek napiecia poniżej 12v w układzie EHR, tych błędów sie nie kasuje, ustepuja one same po usunięciu usterki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Tak właśnie myślałem, zastrzegłem, że nie jestem pewien. Masz rację że błędów EHR się nie kasuje ale te które wyświetlają się na komputerze już tak i to je miałem na myśli mówiąc że się ich nie skasuje wyciągając akumulator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Nie bardzo rozumie sposób myślenia niektórych osób... Dlaczego przy pokazującym sie kodzie jakiejkolwiek usterki miałoby nastąpić składowanie błędu po wyjęciu akumulatora. Jak juz napisał JD 1052 błąd znika po usunięciu usterki. Usterka która wystąpiła w ciagniku, na przykład uszkodzenie potencjometru, siłownia, czy uszkodzone przewody nie naprawia sie same tylko dlatego ze wyjmiemy na dwa dni akumulator. Poza tym jakakolwiek usterka powiadamia nas o jakiejś nieprawidłowości w ciagniku, więc nie należy tego ignorować i wychodzić z założenia ze to tylko jakaś migajaca lampka która zestresowac chce nas producent.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez MICH4Ł
      Witam.
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje cały EHR do Fendt Farmer 311 turbomatik LSA jeżeli można oczywiście takie coś nabyć ?
       
    • Przez fendzior927
      Witam
      Mam problem z fendtem 927 vario mianowicie ciągnik po rozpędzeniu się do pewnej prędkości rozłącza skrzynie wchodzi w tryb awaryjny i wyrzuca błąd 4.1.A1 po zgaszeniu odczekaniu chwili i ponownemu odpaleniu nie ma błędu ale po ponownym rozpędzeniu to samo. Nie kiedy jednak błąd nie występuje i chodzi normalnie.Dzieje się tak tylko przy jezdzie do przodu obojętnie czy dolna czy górna skrzynia do tyłu brak błędu.
      Błąd jest niby od nastawnika tylko czy na pewno od niego ???
      Z góry dziękuje za jakąkolwiek podpowiedz
      Pozdrawiam
       
    • Przez fendzior927
      Witam
      Mam problem z fendtem 927 vario mianowicie ciągnik po rozpędzeniu się do pewnej prędkości rozłącza skrzynie wchodzi w tryb awaryjny i wyrzuca błąd 4.1.A1 po zgaszeniu odczekaniu chwili i ponownemu odpaleniu nie ma błędu ale po ponownym rozpędzeniu to samo. Nie kiedy jednak błąd nie występuje i chodzi normalnie.Dzieje się tak tylko przy jezdzie do przodu obojętnie czy dolna czy górna skrzynia do tyłu brak błędu.
      Błąd jest niby od nastawnika tylko czy na pewno od niego ???
      Z góry dziękuje za jakąkolwiek podpowiedz
      Pozdrawiam
    • Przez misieka
      mam 9 błędów w ciągniku, co one oznaczają? proszę o odpowiedź
      -0.0.20
      -0.1.59
      -0.1.60
      -0.1.62
      -0.1.63
      -0.1.65
      -5.1.01
      -5.1.72
      -4.1.08
    • Przez pkmasta
      Witam
      posiadam fendta 926 pierwszej generacji od dosyć niedawna, jest to mój pierwszy fendt stad tez pytanie
      czy jest ktoś w stanie podzielić się instrukcja do 926 pierwszej generacji?
      prosze również o pomoc w rozszyfrowaniu kodu błędu:
      8.3.15
      pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj