pablo190293

Otwierająca się prasa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pablo190293    0

Witam

Mam problem z prasą Rivierre Casalis 115 , w prasie w czasie pracy otwiera się klapa , pasy schodzą przez to na boki i rozrywają się .

Może ktoś wie jaka jest tego przyczyna .Możliwe ze gdzieś przepuszcza olej ale jak to sprawdzić ?

Podejrzewałem że w ciągniku uszkodzony jest rozdzielacz ale zmieniony został ciągnik a problem pozostał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

W sipmie jest ten sam problem,niektórzy aby temu zaradzić zakładają zamki

Edytowano przez kamil255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
132Mateusz    2

sprawdz może na początek szybko złącza w prasie, też tak miałem, że to od powrotu się zacinało i ten sam problem występował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

U nas w sipmie z230 było to samo i trzeba było założyć zatrzask od przyczepy (i wysiadać z ciągnika z każdym razem aby to odpiąć ;[ )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5579

ja też mam sipme ale u mnie nic się nie dzieje klapa się nie otwiera pasy nie stają nie mam problemu z wciąganiem masy... ale cóż robiłem przy niej prawie dwa miesiące żeby ją tak doszykować :)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Normalnie cud @Sylwek :D .

Za trzymanie klapy odpowiada zawór w prasie i hydraulika traktora nie powinna być tym obciążona o ile ten zawór jest sprawny


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5579

żaden cud trochę chęci i pomysłów :D po prostu wyspawałem na wale wciągającym i tym co ciągnie pasy takie "ryfy" i masę wciąga elegancko pasy zaczynają chodzić od początku nic nie schodzi na bok ani nie staje . Mogę wrzucić fotki tych wałków po "regeneracji" gdyby ktoś chciał tak zrobić w swojej.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Nie trzymają zawory ,nie wiem gdzie w tej prasie ich szukać.. w sipmie są one obok rozdzielacza( podbierak ,klapa)... wykręcamy rozbieramy ,czyścimy i docieramy pastą do zaworów ,można dociągnąć trochę na regulacji- u mnie pomogło i klapa prawie nie dyga.Opcja najdroższa wymieniamy na nowe i musi działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

U mnie w rolce Claasa rollant 46 też klapa jest trzymana na siłownikach, lekko sie uchyla ale dzięki temu robi się nieco większy balot. Przyczyną tego było zużcie się zaworu w prasie, kolega powyżej wspominał o nim. On odpowiada za trzymanie ciśnienia w hydraulice, popatrz się gdzie sie znajduje i zamów nowe części, cały zawór bedzie sporo kosztował (w serwisie claasa zaspiewali 800zł) ale np jakieś orginalne spręzynki nowe bardzo mile widziane by były, napewno by to pomogło. U mnie koszt 2 spręzynek i oringu orginalnego wynosił 60zł więc cena do zaakceptowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

U mnie w sipmie zawór za to odpowiada, klapa zaczyna puszczać i ciśnienie spada. Jakiego ciągnika z podwórka bym nie uczepił to samo sie dzieje. Zacznij więc od przejrzenia rozdzielacza i owego zaworu który przy nim jest, dopiero później siłownikami sie zajmuj i wszelkimi przeróbkami


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

załóż zatrzaski jak ból nie będzie dawał spokoju


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

mam MF822 czyli lustrzane odbicie RC115 tylko w czerwonym kolorze i też miałem na początku problem z uchylającą klapą. W moim przypadku winne były uszczelniacze na tłokach, z uczczelniaczami niema żadnego problemu pasują wymiarowe, ale są tam też oringi o nietypowym rozmiarze których nigdzie nie idzie dostać. Rozwiązaniem jest przetoczenie rowka pod inny rozmiar oringa. Od czasu regeneracji siłowników problem z uchylającą klapą znikł. Co do zamków - te prasy mają zamki tylko hydrauliczne połączone z siłownikami klapy, tak że jak przepuszcza siłownik automatycznie uchylają się zamki a wraz z nimi klapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5579

jak założysz zamki od przyczepy to wścieklizny macicy dostaniesz od latania z ciągnika do prasy i nazad...


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Ja miałem Sokółkę walcową. Jeden z pierwszych wyprodukowanych egzemplarzy. Prasa nie do zdarcia. Wadą było to że w fabryce łożyska były wsadzane na gorąco. Ściągacz od kombajnu trzeszczał aż pękł. Potem zaczynała się klapa otwierać. Są tem zatrzaski ale zamontowane i otwierane przy wysówaniu siłownika. Siłowniki do regeneracji oddałem i stego co wiem u nowego właściciela śmiga bezawaryjnie do dziś od 3 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz2615    0

Witam, przepraszam ze odświezam stary temat, ale mam też taki problem. Mam prase JD 545 i ciągam ją c360, pierwsze kilka beli wyszło normalnych jedynie troche sznurek trzymał lekko ale było ok, na drugi dzien pojechałem w pole pierwsza wyszła a druga już nie bardzo, gdy wyrzuciłem pierwsza bele i już zaczynałem robić nasępną klapa zaczynała się lekko otwierac i zamykac, gdy próbowałem zamknąć uruchomił się sznurek i zaczeło owijać choć w komorze było tylko troche siana, ramie od sznurka stało w miejscu a sznurek cały czas ciągneło. W czym jest problem ? słaba hydraulika ciągnika ? Dodam ze po pierwszym belowaniu gdy zostawiłem ciągnik wykapało troche oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16829

Odświeżam temat jakby ktoś jeszcze potrzebował:, po rozebraniu tłoka tak wygląda to wszystko rozebrane na części.

dp99wtdql5n2_t.jpg

 

 

To jest tłok:

awwwwowdor45_t.jpg

 

To cały zestaw:

0cwmmw13pvd3_t.jpg

 

Wymiary uszczelnienia:

8j2esxf8ovve_t.jpg

bm8j61vn9wrp_t.jpg

Edytowano przez Bananek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj