Polecane posty

Witam

Nie mogłem znaleźć takiego tematu, więc zakładam nowy.

Czy macie może jakieś doświadczenie w impregnowaniu drewna? Chodzi mi konkretnie o drewniane drzwi do stodoły i wykończenia dwóch ścian na poziomie piętra (cały parter z cegły). Na wiosnę będę wymieniał te ściany i robił nowe drzwi i chcę żeby to trochę wytrzymało. Chodzi mi o zabezpieczenie tego przed deszczem, ogniem, grzybami i szkodnikami. Najlepiej w 1 preparacie. Czy znacie taki środek? Możecie coś polecić? Bardzo proszę o odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlo232    0

pracuje przy budowie dachów najlepiej zawsze jak impregnat jest gesty a nie jak woda no i ile lat ma gwarancji a impregnaty chroniace przed ogniem to lipa jak sie bedzie miało spalic to i tak sie na to nic nie poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    645

dosłownie, ognia nic nie zatrzyma, ja ci radzę kupić zwykły drewnochron do drewna, możesz sobie wybrać kolor do tego np orzech jak u mnie w garażu mam żeby ładnie na drzwiach wyglądało i tyle ;) jakieś 15-20 lat wytrzyma pod warunkiem ze co kilka lat odnowisz te drzwi malując ponownie :)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Ja polecam Vidaron. Mam płot pomalowany tym preparatem i kilka drzwi. Jest bardzo dobry, płot wytrzymał 7 lat po czym wyszło trochę zielonego nalotu i 2012 roku odnowiłem go również Vidaronem.. Drewno było bardzo zdrowe bez widocznych skutków żerowania szkodników.

 

Jak będziesz malował na surowe drewno impregnatem to trzeba ze 3-4 razy, tak mocno penetruje w głąb, jak lakierobejcą to dwukrotnie wystarczy.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Przerobiony olej może być ale to brzydko wygląda. :)

Właśnie panowie czym wy bramę od stodoły pociągacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scott11    0

Właśnie przerabiam przyczepy z drewnianymi burtami i ja zabezpieczam pokostem lnianym , ojciec twierdzi , że to najlepsza metoda . Po wyschnięciu , którego końca nie widać pójdzie jeszcze farba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilebe
      Witam,
      Poszukuję firmy/ osoby/ znanego tartaku do budowy stodoły- takiej z prawdziwego zdarzenia- min. 300m2 z drewna.
      Najprawdopodobniej, najłatwiej, najtaniej jest przenieść już stojącą- na takim klimacie budynku też mi zależy.
       
      Czy macie jakieś namiary lub doświadczenia z takimi zabiegami?
      Kogoś znajomego kto chciałaby sprzedać, lub zając się tego typu demontażem i montażem czyli:
       
      - opracowanie projektu przeniesienia
      - demontaż stojącej stodoły
      - numeracja, impregnat etc. desek
      - przewóz (docelowo Mazowiecki- okolica Mińska)
      - montaż konstrukcji + ewentualna poprawka sparciałych desek- rozciągnięcie konstrukcji o 1-2m
       
      Będę wdzięczna za informacje.
      Szukam czegoś w stylu z załącznika
       

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie czy za podświetlenie tego wyświetlacza odpowiada żarówka taka jak w pojedynczych kontrolkach czy jakaś dioda? W przypadku obrotomierza jest to jedna żarówka taka jak przy kontrolkach.
       

    • Przez warchest
      witam sprzedam drewno topolowe jak w ogłoszeniu https://www.olx.pl/oferta/drewno-opalowe-topolowe-CID628-IDx2XQn.html#c0a1091fdd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj